Komunikaty PR

Foto i Natura. Ekologia w obiektywie LEO

2024-05-08  |  14:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Dzień Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Z tej okazji marka LEO, tworząca przestrzenne obrazy z fotografii, zorganizowała spotkanie stanowiące platformę do refleksji nad współczesnymi zagadnieniami związanymi z ekologią. Wydarzenie "Foto i Natura z Leo x Domoteka” było nie tylko pretekstem do podziwiania sztuki fotografii oraz piękna natury, ale przede wszystkim zwróceniem uwagi na pilną potrzebę ochrony środowiska. Poprzez prezentacje gości specjalnych oraz interaktywne dyskusje, uczestnicy mieli okazję zagłębić się w tematy ekologii oraz znaleźć inspirację do podejmowania działań na rzecz naszej planety.

W przestrzeni Centrum Designu Domoteka odbyła się wyjątkowa wystawa obrazów marki LEO, połączona z panelem dyskusyjnym i inspirującymi wystąpieniami gości specjalnych. Część FOTO wieczoru rozpoczął Tomasz Gładys, współpracujący z National Geographic, Animal Planet i BBC, który podzielił się swą pasją do fotografii oraz opowiedział o swojej pracy jako operator filmowy a także konstruktor platform kamerowych pozwalających na realizację nietypowych ujęć.

Następnie na scenie pojawiła się przedstawicielka fundacji Code For Green. Dr Justyna Józefowicz, psycholożka kliniczna i mediatorka, uświadomiła gości o aktualnych problemach naszego społeczeństwa i konieczności dbania o kurczące się zasoby ziemi.

Po merytorycznej części spotkania, goście podziwiali wystawę obrazów twórców, których pasja do podróży przekłada się na niezwykłe dzieła sztuki. Tego wieczoru Marek Biegalski, Tomasz Gładys, Marcin Giba oraz Kévin Pagès zachwycili gości swoimi fotografiami, ukazującymi piękno natury w najbardziej malowniczych miejscach planety. Dzięki technologii przestrzennego druku DeePrint dzieła można było poczuć wszystkimi zmysłami, zachwycając się ich oryginalnością i głębią.

Wieczór odbył się w Centrum Designu Domoteka,  miejscu na mapie Warszawy znanym wszystkim miłośnikom sztuki i designu. „Centrum Designu Domoteka jest miejscem, w którym design nierozerwalnie przeplata się z innymi dziedzinami sztuki, jak na przykład malarstwo czy fotografia. Cieszymy się, kiedy w przestrzeni Domoteki możemy prezentować połączenie tych różnych form artystycznej kreatywności, ponieważ wszystkie one mają wspólny mianownik – piękno. Jesteśmy głęboko przekonani, że jego doświadczanie  jest jedną z naturalnych ludzkich potrzeb. Tym bardziej cieszymy się, kiedy tak fenomenalne prace zawierają w sobie wartościowy przekaz, jaką jest troska o środowisko naturalne” - mówi Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, właściciela Domoteki.

Więcej informacji:https://leo-art.com/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.