Komunikaty PR

Fotowoltaika w net-billingu

2022-07-21  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Miciuła-Szlachta
VOSTI

Nałęczowska 14
20-701 Lublin
k.miciula-szlachta|vosti.pl| |k.miciula-szlachta|vosti.pl
506 858 403
https://vosti.pl/

Jak będzie kształtował się popyt na rozwiązania z zakresu OZE przez klientów indywidualnych w Q3 i Q4 2022? W które rozwiązanie najlepiej zainwestować na początku? W jaki sposób rosnąca inflacja i ceny poszczególnych surowców energetycznych będą oddziaływać na popyt w kolejnych miesiącach? Czy net-billing nadal będzie odstraszał Inwestorów? Odpowiadamy!

- Popyt na rozwiązania OZE w najbliższych miesiącach nadal będzie rósł. Wzrostów spodziewamy się szczególnie w przypadku fotowoltaiki i pomp ciepła. Wpływa na to wiele czynników, jak chociażby obecna sytuacja związana ze wzrostami cen energii, surowców do ogrzewania domów, czy problemy z dostawami gazu, węgla itd. Polacy boją się, że nie będą mieli czym ogrzać swoich domów. - mówi Adam Bartoszek Dyrektor Sprzedaży i Członek Zarządu Vosti.

Klienci indywidualni jeszcze bardziej odczują pozytywny wpływ inwestycji w rozwiązania OZE, ponieważ wzrasta ich opłacalność. Im coś się bardziej opłaca, tym większe zainteresowanie tematem. Mimo doniesień medialnych i straszenia, że fotowoltaika w nowym systemie nie będzie się opłacać, aktualna stopa zwrotu z fotowoltaiki w net-bilingu jest najkrótsza w historii!

Polacy najchętniej wybierają duet fotowoltaika plus pompa ciepła. To idealne połączenie w obecnej sytuacji, gdy drożeje nie tylko prąd, ale również węgiel czy gaz, stosowany do ogrzewania domów. W drugiej kolejności Polacy rozważają zakup magazynu energii, dziś nie jest to jeszcze produkt pierwszej potrzeby, jak pompa ciepła czy fotowoltaika, jednak po okresie przejściowym, od lipca 2024, gdy wejdziemy w system rozliczania godzinowego, produkt ten zdecydowanie zyska na znaczeniu. Aktualnie mamy wiele dofinansowań, które pozwalają obniżyć koszty takich inwestycji, to również warto brać pod uwagę!

Mimo, że inflacja i rosnące ceny surowców energetycznych, wywołują negatywne emocje u większości Polaków, to jeśli chodzi o sam rynek i branżę OZE, efekt jest raczej pozytywny.

- Im większe wzrosty inflacji i cen surowców, tym większa opłacalność w inwestowanie w OZE. Posiadając oszczędności lepiej postawić na fotowoltaikę czy pompę ciepła, niż trzymać je na koncie, lub w przysłowiowej skarpecie. Stopa zwrotu z fotowoltaiki jest obecnie na poziomie około 20%, to jedna z najlepszych inwestycji, jakie możemy podjąć biorąc pod uwagę rosnącą inflację i ceny. Net-billing jest atrakcyjny i z naszej perspektywy wcale nie odstrasza. Po prostu jest to inny system rozliczania. Kluczowe jest poznanie tego rozwiązania i zrozumienie zasad działania. - komentuje Bartoszek.

- W Vosti stawiamy właśnie na edukację, doradztwo dla klienta i poinformowanie go o tym, jak wygląda nowy system rozliczania. Kluczem jest odpowiednia edukacja i zrozumienie zasad działania net-billingu. Wiele osób nadal nie posiada wiedzy, jak działa nowy system. Im więcej edukacji rynku, tym szybciej fotowoltaika w net-billingu będzie się rozwijała. - dodaje ekspert Vosti.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: VOSTI
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.