Francuzi zapowiadają nową inwestycję na północy Warszawy
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Bouygues Immobilier zbuduje na Białołęce nowoczesny kompleks mieszkaniowy Essentiel. W dwóch budynkach proponuje m.in. mieszkania z antresolami i pakiet rozwiązań ekologicznych. Inwestycja właśnie trafiła do sprzedaży.
Deweloper Bouygues Immobilier Polska dynamicznie rozwija swoją działalność w Warszawie. Zaledwie kilka tygodni po zapowiedzi nowej inwestycji mieszkaniowej na Bemowie wprowadza do sprzedaży mieszkania na Białołęce.
Dodatkowy poziom niskiej zabudowy
Essentiel – z francuskiego esencja, istota rzeczy – tak nazywa się inwestycja, której budowa powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku na Tarchominie. Przy ulicy Talarowej powstaną dwa niewysokie budynki wielorodzinne z lokalami usługowymi i garażem podziemnym. Łącznie znajdzie się w nich 167 mieszkań: 155 w większym i 12 w mniejszym budynku. – Funkcjonalne układy, duży wybór i atrakcyjne ceny. To ich największe zalety – wymienia Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. – Z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania singli, par, rodzin z dziećmi i inwestorów – dodaje.
Najwięcej będzie 2- i 3-pokojowych kompaktowych mieszkań, ale znajdą się także mniejsze (1-pokojowe) i większe (4-pokojowe). Każde z nich zaprojektowano z balkonem, loggią lub ogródkiem. Na szczególną uwagę zasługują dwupoziomowe mieszkania z antresolą z dostępem do tarasów znajdujących się na dachach. Antresole stanowią dodatkowy poziom 3-piętrowych budynków.
Esencja życia w dzielnicy z potencjałem
Cicha i spokojna okolica z dostępem do terenów rekreacyjnych to główna zaleta lokalizacji, ale na tym nie koniec. – Położony nad Wisłą Tarchomin to odpowiednie miejsce dla osób aktywnych, lubiących spędzać czas w otoczeniu zieleni. Dodając do tego dobry dostęp do centrum miasta transportem publicznym lub samochodem, otrzymujemy esencjonalną całość – uważa Cezary Grabowski. Dzięki dostępności różnych rodzajów komunikacji – tramwaju i autobusu – z Tarchomina można sprawnie i wygodnie dotrzeć do innych części miasta bezpośrednio lub z przesiadką na stacji metra Młociny.
W promieniu 10 minut spacerem od ulicy Talarowej znajdują się m.in. markety, restauracje, drogerie i mniejsze centra handlowe. Mieszkańcy doceniają także położoną w pobliżu Galerię Północną. W okolicy nie brakuje również szkół i przedszkoli – zarówno prywatnych, jak i publicznych.
Essentiel w zgodzie z ekologią
Budowanie na zielonych terenach i troska o środowisko zobowiązują do położenia akcentu na ekologiczne rozwiązania. – Świadomie podchodzimy do kwestii zrównoważonego budownictwa i wynikających z niego korzyści dla mieszkańców – zapewnia Cezary Grabowski.
Na dachach budynków pojawią się panele słoneczne, dzięki którym zmniejszą się koszty zużycia energii w częściach wspólnych. Bardzo przyjazne dla środowiska będzie także jasne pokrycie dachów – to sposób na mniejsze nagrzewanie się budynków. W katalogu ekologicznych rozwiązań jest ponadto gromadzenie wody deszczowej do podlewania roślin, stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz zadaszone stojaki na rowery. Dodatkowo wjazdy do garaży podziemnych będą porośnięte roślinnością.
Częścią zrównoważonego budownictwa według Bouygues Immobilier jest zapewnienie jak największej dostępności budynków. Kompleks został zatem przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a część miejsc parkingowych przeznaczona będzie właśnie dla nich.
Uskoki i wysunięte mieszkania
Architekci zatroszczyli się też o atrakcyjny wygląd budynków i ciekawą formę zapewniającą stworzenie kameralnych przestrzeni sąsiedzkich. Architekturę urozmaicili wprowadzając uskoki w części elewacji oraz wysuwając niektóre mieszkania poza podstawowy obrys budynku.
Ponadto w projekcie uwzględnili zadaszony parking zewnętrzny z miejscami postojowymi, a także niewielki plac zabaw dla dzieci. Planowana data zakończenia budowy kompleksu Essentiel na Białołęce to druga połowa 2022 roku.
Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 45 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6100 mieszkań.
Więcej informacji: http://www.bi-polska.pl/

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.