Komunikaty PR

Fronty zyskują głębię, a kuchnia zachwycający element dekoracyjny

2023-10-13  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Ryflowane ( 0.16 MB )

Ryflowania pięknie wyglądają na powierzchni mebli i dają wyjątkowy efekt wzorniczy. Fronty z charakterystycznymi, symetrycznymi żłobieniami wyróżniają się na tle innych elementów zabudowy, fantastycznie dekorując kuchnię. Ten atrakcyjny motyw zdobniczy urozmaici wygląd jednolitych kolorystycznie mebli, dodając im charakteru, klasy i oryginalności.

 

To magiczny składnik nowoczesnych receptur aranżacyjnych, który odgrywa kluczową rolę w urządzaniu kuchni. Fronty ryflowane to nie tylko jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich, ale prosty sposób na wyróżnienie zabudowy meblowej bez konieczności stosowania intensywnych kolorów, wyszukanych dekorów czy mocnych akcentów dekoracyjnych. Wyrazisty wzór żłobień i wypukłości sprawia, że fronty szafek zyskują głębię, a kuchnia atrakcyjny wygląd.

- Ryflowania zdobywają coraz większe uznanie w aranżacji kuchni, ponieważ są efektowne wizualnie i mają duży potencjał dekoracyjny. Charakterystyczna tekstura wprowadza element przestrzenny, dzięki któremu zabudowa zyskuje nowoczesny, bardzo wyrazisty, ale elegancki charakter - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - Harmonijne linie żłobień na płaszczyznach frontów to taki stylistyczny pomost pomiędzy kunsztem tradycyjnych, frezowanych frontów z drewna, a nowoczesnymi, minimalistycznymi płaszczyznami. Dobrze wyglądają w różnych konwencjach stylistycznych.

Regularne rowki o niewielkiej głębokości, żłobione na powierzchni frontów i przypominające pionowe pasy, dają trójwymiarowy efekt, dzięki czemu dynamizują wystrój. W kuchni robi się ciekawiej, nawet jeżeli zdecydowaliśmy się na meble w jednolitym kolorze. Ryflowania to sposób na przełamanie stylistycznej monotonii w przypadku najbardziej zachowawczych barw i nawet mało wyrazistych dekorów. Pozostając w stylistyce aranżacyjnego porządku możemy dodać meblom charakteru i z wyczuciem stylu, nienachalnie urozmaicić wygląd kuchni. Zgodnie z regułą, że ma w niej być funkcjonalnie, przestrzennie, ładnie, ale i kreatywnie.

Już niewielki akcent w postaci ryflowanej powierzchni mebli odświeży wizualnie wystrój wnętrza i wydobędzie urok całej zabudowy. Symetryczny wzór równomiernie rozłożonych żłobień doda bryle meblowej nie tylko bardziej dekoracyjnego wyrazu, ale i lekkości, a to zaleta pożądana we współczesnych aranżacjach, szczególnie w przypadku małych wnętrz.

 

Eksponujemy, ale w stonowanym towarzystwie

Szafki z ryflowanymi frontami wyglądają elegancko i bardzo szykownie. Dobrze jest więc wyeksponować je w pasie górnej zabudowy. Pamiętajmy jednak, że mają być dekoracją kuchni, a nie całkowicie ją zdominować. Najlepiej jeżeli ryflowania są dopełnieniem frontów gładkich, z którymi powinniśmy je harmonijnie skomponować. To bardzo modne połączenie zagra kontrastem faktur, co urozmaici płaszczyznę mebli. Zyska na tym wizualnie warstwa estetyczna.

- Do przestrzeni kuchni powracają bardziej stonowane kolory, inspirowane naturą. Na frontach mebli będą się pojawiać ciepłe beże, karmel, morela, mięta czy oliwka. Dzięki ryflowaniom takie spokojne w tonacji meble staną się bardziej „widoczne”, przyciągając wzrok finezyjnym detalem – doradza projektantka. - Fronty ryflowane pomogą domknąć całą kompozycję. Wykreujemy przestrzeń bez ostentacyjnego luksusu, ale z designerskim sznytem.

Efektownie wyglądają ryflowania na wyspie kuchennej, dlatego warto rozważyć takie połączenie, wyeksponowane od strony salonu. Ten niezwykle atrakcyjny wzorniczo duet potrafi nadać kuchni wyjątkowy charakter i bardziej interesujący, stylowy wygląd.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.

Problemy społeczne

Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.