Fronty zyskują głębię, a kuchnia zachwycający element dekoracyjny

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Ryflowania pięknie wyglądają na powierzchni mebli i dają wyjątkowy efekt wzorniczy. Fronty z charakterystycznymi, symetrycznymi żłobieniami wyróżniają się na tle innych elementów zabudowy, fantastycznie dekorując kuchnię. Ten atrakcyjny motyw zdobniczy urozmaici wygląd jednolitych kolorystycznie mebli, dodając im charakteru, klasy i oryginalności.
To magiczny składnik nowoczesnych receptur aranżacyjnych, który odgrywa kluczową rolę w urządzaniu kuchni. Fronty ryflowane to nie tylko jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich, ale prosty sposób na wyróżnienie zabudowy meblowej bez konieczności stosowania intensywnych kolorów, wyszukanych dekorów czy mocnych akcentów dekoracyjnych. Wyrazisty wzór żłobień i wypukłości sprawia, że fronty szafek zyskują głębię, a kuchnia atrakcyjny wygląd.
- Ryflowania zdobywają coraz większe uznanie w aranżacji kuchni, ponieważ są efektowne wizualnie i mają duży potencjał dekoracyjny. Charakterystyczna tekstura wprowadza element przestrzenny, dzięki któremu zabudowa zyskuje nowoczesny, bardzo wyrazisty, ale elegancki charakter - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - Harmonijne linie żłobień na płaszczyznach frontów to taki stylistyczny pomost pomiędzy kunsztem tradycyjnych, frezowanych frontów z drewna, a nowoczesnymi, minimalistycznymi płaszczyznami. Dobrze wyglądają w różnych konwencjach stylistycznych.
Regularne rowki o niewielkiej głębokości, żłobione na powierzchni frontów i przypominające pionowe pasy, dają trójwymiarowy efekt, dzięki czemu dynamizują wystrój. W kuchni robi się ciekawiej, nawet jeżeli zdecydowaliśmy się na meble w jednolitym kolorze. Ryflowania to sposób na przełamanie stylistycznej monotonii w przypadku najbardziej zachowawczych barw i nawet mało wyrazistych dekorów. Pozostając w stylistyce aranżacyjnego porządku możemy dodać meblom charakteru i z wyczuciem stylu, nienachalnie urozmaicić wygląd kuchni. Zgodnie z regułą, że ma w niej być funkcjonalnie, przestrzennie, ładnie, ale i kreatywnie.
Już niewielki akcent w postaci ryflowanej powierzchni mebli odświeży wizualnie wystrój wnętrza i wydobędzie urok całej zabudowy. Symetryczny wzór równomiernie rozłożonych żłobień doda bryle meblowej nie tylko bardziej dekoracyjnego wyrazu, ale i lekkości, a to zaleta pożądana we współczesnych aranżacjach, szczególnie w przypadku małych wnętrz.
Eksponujemy, ale w stonowanym towarzystwie
Szafki z ryflowanymi frontami wyglądają elegancko i bardzo szykownie. Dobrze jest więc wyeksponować je w pasie górnej zabudowy. Pamiętajmy jednak, że mają być dekoracją kuchni, a nie całkowicie ją zdominować. Najlepiej jeżeli ryflowania są dopełnieniem frontów gładkich, z którymi powinniśmy je harmonijnie skomponować. To bardzo modne połączenie zagra kontrastem faktur, co urozmaici płaszczyznę mebli. Zyska na tym wizualnie warstwa estetyczna.
- Do przestrzeni kuchni powracają bardziej stonowane kolory, inspirowane naturą. Na frontach mebli będą się pojawiać ciepłe beże, karmel, morela, mięta czy oliwka. Dzięki ryflowaniom takie spokojne w tonacji meble staną się bardziej „widoczne”, przyciągając wzrok finezyjnym detalem – doradza projektantka. - Fronty ryflowane pomogą domknąć całą kompozycję. Wykreujemy przestrzeń bez ostentacyjnego luksusu, ale z designerskim sznytem.
Efektownie wyglądają ryflowania na wyspie kuchennej, dlatego warto rozważyć takie połączenie, wyeksponowane od strony salonu. Ten niezwykle atrakcyjny wzorniczo duet potrafi nadać kuchni wyjątkowy charakter i bardziej interesujący, stylowy wygląd.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.