Komunikaty PR

Funkcjonalna estetyka, czyli projekt doskonały

2021-07-08  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Zmiana planów

Pierwszym zamiarem inwestorów było urządzenie mieszkania na wynajem. Jednak z czasem, gdy mieszkanko stawało się coraz piękniejsze i bardziej funkcjonalne stopniowo zmieniali zdanie. W efekcie postanowili zostawić je dla siebie. Sprawdza się jako drugie lokum właścicieli często podróżujących między Warszawą a Krakowem.

Na tropie koloru

Prace nad projektem zaczęły się od wspólnego poszukiwania stylistycznych i kolorystycznych inspiracji. Zarówno architekt, jak i inwestorzy zgadzali się, że nowoczesność i funkcjonalność powinno złagodzić się we wnętrzu klasycznym detalem, który nawiązywać będzie do starej tkanki dzielnicy. Chociaż subtelny (w postaci sztukaterii marki Orac wybranych w salonie Dekorian Home), podkreślony kolorem decyduje o klimacie niewielkiego apartamentu. Kolorystyka poszczególnych elementów architektury wnętrza jest istotna. Prowadzi nas przez kolejne pomieszczenia i spaja całość. W salonie, sypialni i łazience architekt zaproponował wykorzystanie koloru na ścianie oraz suficie. Nie pojawia się on ot tak, akcentuje wnęki, znak rozpoznawczy projektu. Na uwagę zasługuje zabieg zastosowany przez Lurvig Design. Szary wykusz w salonie doświetla taśma led zainstalowana za sztukaterią. Wieczorem, gdy pozostaje zapalona, efekt jest naprawdę spektakularny! Cały apartament pomalowany został farbami firmy Para Paints, także z oferty Dekorian Home. Farby te słyną ze znakomitej jakości, bezpieczeństwa dla alergików, wielu stopni wykończenia i bardzo bogatej biblioteki proponowanych odcieni. We wnętrzu niewątpliwie zwraca uwagę łososiowa kuchnia ujęta w jasną ramę zabudowy. Szarość w aneksie wypoczynkowym sprzyja relaksowi, a pełen wdzięku odcień zieleni w sypialni uspokaja i nastraja pozytywnie. W łazience kolorem niebieskim zaakcentowano natomiast prysznic typu walk in.

Relaks wygospodarowany

Jako że salon połączony z aneksem kuchennym w pierwotnym projekcie był naprawdę niewielki, nie było w nim miejsca na kącik wypoczynkowo-telewizyjny. To główny powód przesunięcia o 60 cm ściany dzielącej sypialnię ze strefą dzienną. Dzięki temu zabiegowi sypialnia nadal może pełnić swoją funkcję, a w salonie udało się wygospodarować przestrzeń do wypoczynku przed telewizorem.

Zabawa w chowanego

W tak niewielkim mieszkaniu kwestia przechowywania jest naprawdę istotnym problemem do rozwiązania. Architekt poradził sobie z tym wprost brawurowo. Szafy i schowki są wszechobecne, jednocześnie nie zmniejszają optycznie pomieszczenia. Zabudowy zlicowane ze ścianami zauważy jedynie wprawne oko.

Miejsca do przechowywania wygospodarowane zostały już od progu, w holu. W strefie dziennej pojemne szafy zajmują całą jedną ścianę sąsiadującą z aneksem kuchennym, także telewizor powieszony został nie bezpośrednio na ścianie, lecz wkomponowany w jasną bryłę zabudowy.

Sztuka iluzji

W krakowskim mieszkaniu zastosowano triki, które miały na celu optyczne powiększenie powierzchni. To przede wszystkim wykorzystanie jasnej kolorystyki mebli i ścian. W sypialni wnętrze przegląda się w dużym lustrze powieszonym na osi przesuwnych drzwi. By nie rozbijać harmonii i nie dzielić powierzchni, architekt zdecydował się na taką samą podłogę w salonie i sypialni.

W ofercie sieci sklepów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home wybrał winylowe panele brytyjskiej marki z czterdziestoletnią tradycją – Designflooring. O wyborze tym zadecydowały względy praktyczne i estetyczne. Panele są ciche pod stopami i idealnie odwzorowują rysunek naturalnego drewna, a co najistotniejsze — są odporne na wilgoć, uszkodzenia i zabrudzenia, co w aneksie kuchennym jest szczególnie istotne.

Krakowskie oświecenie

Również oświetlenie wnętrza sprzyja optycznemu powiększeniu mieszkania. Zrezygnowano z dużych, dekoracyjnych opraw (wyjątkiem jest tu prosta lampa nad stołem) na rzecz dyskretnych opraw technicznych, które dając znakomity komfort widzenia, akcentują poszczególne elementy architektury. Oprawy użyte w realizacji pochodzą z dwóch firm: Astro oraz Azzardo wybranych z katalogu Dekorian Home.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.