Komunikaty PR

Funkcjonalnie, ekologicznie i „z głową” – sprzątanie w nowoczesnej wersji

2021-12-03  |  13:27
Biuro prasowe

Dbanie o czystość w domu to wymagające zadanie. Choć od zawsze tak było, współczesne podejście do tego tematu różni się od tego z poprzednich lat. Z jednej strony mamy szeroki wybór akcesoriów do sprzątania, a z drugiej nasze mieszkania i szafki gospodarcze nie są z gumy… do tego coraz częściej myślimy o środowisku i po prostu nie chcemy kupować kolejnych, niekoniecznie przydatnych produktów. Co powinniśmy wybrać? To, co będzie na tyle uniwersalne, że pomoże nam i przy czyszczeniu łazienki, i przy pielęgnacji butów.

Stale powiększający się rynek produktów do czyszczenia i sprzątania przyzwyczaił nas – konsumentów – do ciągłego kupowania nowych produktów. Dotyczy to zarówno detergentów, jak i środków do pielęgnacji różnych powierzchni czy akcesoriów do sprzątania. Jeśli wierzyć reklamom, to każdy nowy specyfik jest lepszy od poprzedniego i jeszcze bardziej funkcjonalny, bo przeznaczony do konkretnego celu. Niestety, często właśnie te przekazy sprawiają, że w naszych domach niemalże „kolekcjonujemy” przeróżne butelki, opakowania i pojemniki ze specyfikami do czyszczenia.

– Jako producent artykułów gospodarstwa domowego staramy się tworzyć praktyczne akcesoria do sprzątania o możliwie szerokim zastosowaniu, które sprawdzą się nie do jednej, a dwóch lub więcej czynności. Wielofunkcyjność i uniwersalność niosą za sobą podwójną wartość – korzystanie z produktów o różnych zastosowaniach zwyczajnie ułatwia wykonywanie codziennych, domowych zadań, a także stanowi remedium na kolejne, często niepotrzebne, zakupy. To nie tylko oszczędność dla naszego portfela, ale i planety – kupujemy mniej, więc wytwarzamy mniej śmieci – mówi Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan i dodaje: w tym kontekście na uwagę zasługuje linia Paclan For Nature, którą stworzyliśmy w trosce o środowisko naturalne, korzystając z surowców, które wyprodukowała matka Ziemia lub odzyskanych w procesie recyklingu. Uniwersalne ściereczki na rolce, wykonane w 100% z bambusa, doskonale łączą w sobie wspominaną wielofunkcyjność z ekologią. Budulcem produktu są naturalne włókna pozyskane w zrównoważony sposób, co poświadcza certyfikat FSC – produkt spełnia wymogi Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej. Dodatkowo możemy korzystać z niego w wielu okolicznościach.

Ściereczki do zadań specjalnych

Ściereczki z bambusa warto mieć zawsze pod ręką – w domu, biurze, samochodzie czy na spacerze z małymi dziećmi. Są ciekawą alternatywą dla papierowych ręczników – wyróżnia je miękkość i dłuższa żywotność. Sprawdzą się, kiedy planujemy mniejsze i większe porządki, są także świetnym rozwiązaniem w nagłych sytuacjach – ułatwią pozbycie się plam z odzieży, czy pozwolą szybko wyczyścić biurko z kurzu czy krzesełko do karmienia dziecka. Chłonne listki, które łatwo odrywają się dzięki perforacji, można wykorzystać do przecierania różnych powierzchni – zarówno kuchennych blatów, jak i delikatnych liści roślin, aby oczyścić je z kurzu. Włókno bambusowe mimo swojej miękkości jest bardzo wytrzymałe, dlatego produkt sprawdzi się do czyszczenia na sucho i mokro – warto zastosować go do mycia okien lub luster, sanitariatów czy kafli. Ze względu na swoją miękkość jest polecany także do czyszczenia czy polerowania skórzanej powierzchni obuwia.

Wytrzymałe, ekologiczne i uniwersalne – tak w wielkim skrócie można opisać ściereczki z bambusa, które znajdą zastosowanie w niejednym domu, garażu czy biurze. Porządki, wycieranie kwiatów czy czyszczenie wnętrza samochodu to tylko niektóre pomysły na ich wykorzystanie. A jakie będą Wasze?

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Problemy społeczne

Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways​ wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.