Komunikaty PR

Funkcjonalnie, ekologicznie i „z głową” – sprzątanie w nowoczesnej wersji

2021-12-03  |  13:27
Biuro prasowe

Dbanie o czystość w domu to wymagające zadanie. Choć od zawsze tak było, współczesne podejście do tego tematu różni się od tego z poprzednich lat. Z jednej strony mamy szeroki wybór akcesoriów do sprzątania, a z drugiej nasze mieszkania i szafki gospodarcze nie są z gumy… do tego coraz częściej myślimy o środowisku i po prostu nie chcemy kupować kolejnych, niekoniecznie przydatnych produktów. Co powinniśmy wybrać? To, co będzie na tyle uniwersalne, że pomoże nam i przy czyszczeniu łazienki, i przy pielęgnacji butów.

Stale powiększający się rynek produktów do czyszczenia i sprzątania przyzwyczaił nas – konsumentów – do ciągłego kupowania nowych produktów. Dotyczy to zarówno detergentów, jak i środków do pielęgnacji różnych powierzchni czy akcesoriów do sprzątania. Jeśli wierzyć reklamom, to każdy nowy specyfik jest lepszy od poprzedniego i jeszcze bardziej funkcjonalny, bo przeznaczony do konkretnego celu. Niestety, często właśnie te przekazy sprawiają, że w naszych domach niemalże „kolekcjonujemy” przeróżne butelki, opakowania i pojemniki ze specyfikami do czyszczenia.

– Jako producent artykułów gospodarstwa domowego staramy się tworzyć praktyczne akcesoria do sprzątania o możliwie szerokim zastosowaniu, które sprawdzą się nie do jednej, a dwóch lub więcej czynności. Wielofunkcyjność i uniwersalność niosą za sobą podwójną wartość – korzystanie z produktów o różnych zastosowaniach zwyczajnie ułatwia wykonywanie codziennych, domowych zadań, a także stanowi remedium na kolejne, często niepotrzebne, zakupy. To nie tylko oszczędność dla naszego portfela, ale i planety – kupujemy mniej, więc wytwarzamy mniej śmieci – mówi Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan i dodaje: w tym kontekście na uwagę zasługuje linia Paclan For Nature, którą stworzyliśmy w trosce o środowisko naturalne, korzystając z surowców, które wyprodukowała matka Ziemia lub odzyskanych w procesie recyklingu. Uniwersalne ściereczki na rolce, wykonane w 100% z bambusa, doskonale łączą w sobie wspominaną wielofunkcyjność z ekologią. Budulcem produktu są naturalne włókna pozyskane w zrównoważony sposób, co poświadcza certyfikat FSC – produkt spełnia wymogi Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej. Dodatkowo możemy korzystać z niego w wielu okolicznościach.

Ściereczki do zadań specjalnych

Ściereczki z bambusa warto mieć zawsze pod ręką – w domu, biurze, samochodzie czy na spacerze z małymi dziećmi. Są ciekawą alternatywą dla papierowych ręczników – wyróżnia je miękkość i dłuższa żywotność. Sprawdzą się, kiedy planujemy mniejsze i większe porządki, są także świetnym rozwiązaniem w nagłych sytuacjach – ułatwią pozbycie się plam z odzieży, czy pozwolą szybko wyczyścić biurko z kurzu czy krzesełko do karmienia dziecka. Chłonne listki, które łatwo odrywają się dzięki perforacji, można wykorzystać do przecierania różnych powierzchni – zarówno kuchennych blatów, jak i delikatnych liści roślin, aby oczyścić je z kurzu. Włókno bambusowe mimo swojej miękkości jest bardzo wytrzymałe, dlatego produkt sprawdzi się do czyszczenia na sucho i mokro – warto zastosować go do mycia okien lub luster, sanitariatów czy kafli. Ze względu na swoją miękkość jest polecany także do czyszczenia czy polerowania skórzanej powierzchni obuwia.

Wytrzymałe, ekologiczne i uniwersalne – tak w wielkim skrócie można opisać ściereczki z bambusa, które znajdą zastosowanie w niejednym domu, garażu czy biurze. Porządki, wycieranie kwiatów czy czyszczenie wnętrza samochodu to tylko niektóre pomysły na ich wykorzystanie. A jakie będą Wasze?

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.