Komunikaty PR

FUTURE THINKING - TRENDY 2024 według BoConcept

2024-01-03  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Jeśli jednym słowem podsumowalibyśmy krajobraz trendów na 2024 rok, to jest to „hybryda”. Hybrydowa estetyka – czyli łączenie kilku stylów w jedną całość – oraz wielofunkcyjność kształtują sposób, w jaki odświeżamy nasze domowe przestrzenie. Pomyśl o skandynawskim designie przez pryzmat wygody, czystych linii z akcentem retro lub zaskoczenie i zachwyt przemyślaną funkcjonalnością. 

W 2024 r. nacisk kładziony jest również na dokonywanie świadomych wyborów projektowych, aby stworzyć przestrzenie dla podtrzymywania dobrego samopoczucia, zoptymalizowane pod kątem spotkań towarzyskich i w każdym calu wszechstronne. Mając to na uwadze, sprawdź, jakie będą wiodące trendy w nadchodzącym roku.

Przytulna rozmowa

Kto nie chciałby czuć się we wnętrzu jak w domu i sprawić, by goście czuli się tak samo dobrze? W tym trendzie chodzi o tworzenie relaksujących, przytulnych przestrzeni, które sprzyjają wygodzie i wspólnemu spędzaniu czasu – pomyśl o modułowych sofach w formie "wysp" i systemach siedzisk, które można łatwo dostosować w zależności od okazji.

Jeśli nadejdzie odpowiedni czas, zainwestuj w nową, modułową sofę. Niska i „salonowa” Salamanca została zaprojektowana z myślą o najwyższym komforcie i jest idealna do relaksujących spotkań. Jeśli wolisz bardziej proste linie, model Amsterdam jest niezwykle elastyczny, a otwarte szezlongi i moduły stworzą dynamiczną, gościnną atmosferę.

Innym pomysłem jest stworzenie dedykowanej strefy towarzyskiej z wykorzystaniem wygodnych foteli, takich jak okrągły model Bolzano lub elegancka Modena wraz z dywanem (np. okrągłym Loom lub prostokątnym Tide). Dodaj akcesoria uszyte z przyjemnych w dotyku tkanin, aby stworzyć relaksujące przestrzenie sprzyjające rozmowie.

Dynamiczne systemy meblowe

Dynamiczne wzornictwo i elastyczne meble pomagają budować wszechstronne przestrzenie mieszkalne, a także optymalizować codzienne życie na małej przestrzeni. Wielofunkcyjne regały Calgary można zaadaptować jako dyskretne domowe biuro lub barek, w zależności od okazji. Systemy szafek Lugano oraz półki Como można ze sobą dowolnie zestawiać i rozbudowywać na wiele sposobów, aby zmaksymalizować elastyczność.

Stoły do jadalni także sprzyjają elastyczności. Wielofunkcyjne projekty pomagają zaoszczędzić miejsce i oferują wszechstronność. Dzięki minimalistycznemu, nordyckiemu wyglądowi stół Kingston może płynnie łączyć funkcję jadalnianą i biurową. Jest dostępny w wersjach z pojedynczym lub rozkładanym blatem. Stolik kawowy Chiva to z kolei kwintesencja funkcjonalności opakowana w uniwersalny design. Ukryj piloty, czasopisma i ładowarki w sprytnie zintegrowanym schowku lub podnieś smukłe blaty, aby stworzyć idealną wysokość dla szybkiej kolacji przed telewizorem. Smukły stolik pomocniczy Paris z blatem z efektem marmuru ma wbudowaną półkę i schowek na czasopisma. Może być używany przy łóżku, sofie lub jako samodzielny, efektowny mebel.

Zakrzywiony minimalizm

W 2024 roku nadal będziemy uwielbiać organiczne meble i obiekty z zaokrągleniami, aby uzyskać łagodniejsze podejście do minimalizmu. Kolekcja Bolzano uosabia to przejście do zakrzywionego minimalizmu. Elegancka sofa o rzeźbiarskich liniach ma opływowy wygląd i zachęca do przesiadywania. W skład rodziny wchodzi także samodzielny szezlong oraz wygodny fotel. Ten ostatni jest teraz dostępny także z funkcją obrotu i łączy w sobie miękkie, organiczne kształty z minimalistycznymi akcentami.

Krzywoliniowe wzory o otulających kształtach zapewniają przyjazność w pomieszczeniach mieszkalnych. W BoConcept kochamy sofę Modena za to, że organiczne kształty i minimalistyczne linie łączą się w swobodnym, współczesnym wyrazie. Aby podkreślić spokojny i elegancki design, idealnie łączy się z paletą kolorów opartą na neutralnych barwach i przyjemnych teksturach, takich jak mieszanka wełny z efektem boucle: tkanina Lazio w inspirowanych naturą odcieniach zieleni, brązu I beżu.

Modern retro 

Ten trend wpisuje się w pragnienie dziedzictwa i nostalgii, ale w nowoczesnym wydaniu. BoConcept projektuje meble od 1952 roku i był pod silnym wpływem fali funkcjonalizmu lat 50. w duńskim wzornictwie meblowym, dlatego w wielu swoich projektach istnieje ciągły dialog z przeszłością. Bufety, takie jak Fermo i Lugano, są silnie inspirowane niektórymi z pierwszych mebli zaprojektowanych już w latach 50.

Proste i funkcjonalne stoły do jadalni o „rodzinnych” rozmiarach, które można szybko rozłożyć i tworząc dodatkowe miejsca do siedzenia, są częścią oferty BoConcept od samego początku, a projekty takie jak Kingston i Granada zachowują tę funkcjonalność oraz wygląd nowoczesnego retro. Dla tych, którzy chcą dokonać mniejszej inwestycji finansowej, dedykowane są krzesła do jadalni z serii Hauge i Adelaide lub lampy stołowe w stylu vintage, takie jak Stockholm, Pine Cone i Shelter, które dodadzą do Twojej przestrzeni akcenty inspirowane dziedzictwem.

Więcej na: www.boconcept.com/pl-pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.