Futuro – przepis na przyjazne biuro
Jak wynika ze statystyk, czas jaki spędzamy przy biurku podczas pracy i nauki, a także podczas grania i surfowania po sieci, z roku na rok jest coraz dłuższy. A przecież siedząca postawa ciała wcale nie jest tą najbardziej naturalną i korzystną dla naszego zdrowia. Długotrwałe siedzenie, które jest nieuniknione przy tradycyjnych, nieruchomych biurkach może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych m.in. bólu pleców, problemów z krążeniem, a także zwiększonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych.
Dlatego tak ważna jest możliwość dostosowania biurka do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. I mowa tu nie tylko o dopasowaniu wysokości blatu do wzrostu osoby pracującej, ale również o kwestii mniej powszechnej, a jednak równie istotnej – o elastyczności mebla pozwalającej na zmianę pozycji podczas pracy.
Futuro – jedno biurko dla wielu osób
Tylko czy biurko może być elastyczne? Owszem – jeśli zastosujemy stelaże Futuro REJS.
- Futuro II i Futuro Compact to sterowane elektrycznie, komfortowe stelaże umożliwiające płynną regulację wysokości położenia blatu w zakresie odpowiednio 625-1275 i 685-1180 mm. Dzięki nim możemy wygodnie i szybko podnosić lub obniżać blat w zależności od tego, jaką pozycję mamy ochotę w danej chwili zająć: stojącą, siedzącą, czy klęczącą na odpowiednich siedziskach. Mało tego, umożliwiają szybkie dopasowanie biurka do innego użytkownika – np. dziecka i to bez konieczności zdejmowania z blatu wszystkich rzeczy – wyjaśnia Agnieszka Sobocińska, Dyrektor Marketingu REJS.
Jakie płyną z tego korzyści? Używanie biurka z możliwością regulacji zachęca do częstszej zmiany pozycji, co z kolei pobudza krążenie i zmniejsza napięcie w mięśniach oraz stawach. Mało tego. Regularne przechodzenie z pozycji siedzącej na stojącą może poprawić koncentrację i efektywność pracy, co jest korzystne również dla zdrowia psychicznego.
Więcej opcji i więcej komfortu
Sterowanie stelażami Futuro jest bardzo proste. Wystarczy przycisnąć odpowiedni przycisk na panelu sterowania i blat podnosi się lub opuszcza, a jego dokładna wysokość wyświetla się na panelu. Jeśli nie chcemy za każdym razem regulować optymalnego poziomu – możemy ustawić stałe wartości – panele zapamiętają 3 pozycje.
Czym się różnią oba stelaże? Futuro II jest szybszy i szerszy, choć oba umożliwiają regulację szerokości: w zakresie: 1075-1800 mm (Futuro II) i 900-1200 mm (Futuro Compact). Dopuszczalne obciążenie to odpowiednio: 120 i 100 kg. Stelaże dostępne są w trzech kolorach – białym, czarnym i srebrnym. Aby ułatwić ładowanie telefonu lub innych biurowych sprzętów wyposażone są gniazda USB (A i C Futuro II i USB C Futuro Compact). Do obu pasują akcesoria dodatkowe jak przepusty i korytka na kable, a także chowane w blacie przedłużacze biurowe Elektrima: Kwadro, Slider, Ring i Tubus.
- Z myślą o bezpieczeństwie w obu wersjach Futuro zastosowano mechanizm wstrzymujący ruch po zauważeniu przeszkody tzw. czujnik antykolizyjny. W Futuro II dodatkowe zabezpieczenie stanowi funkcja child lock. Spełnia on ponadto standardy ISO: 9001, 14001, 45001 i objęty jest dłuższą, bo aż 5-letnią gwarancją. – dodaje Agnieszka Sobocińska.
www.rejs.eu www.e-rejs.eu
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.