Komunikaty PR

Garnki i zapasy do kąta! Nie zmarnuj miejsca w szafce narożnej

2023-06-05  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Narożne ( 0.55 MB )

Niewygodna i trudna do utrzymania porządku? Nic podobnego. Dzisiaj zorganizowanie wnętrza szafki narożnej, aby uzyskać pełen dostęp i poprawić komfort użytkowania, jest bardzo proste. Przede wszystkim zrezygnujmy z tradycyjnych półek, ponieważ lepsze będą systemy wysuwane przed front szafki. Jakie mamy możliwości?

 

Sięganie po najdalej umieszczone w głębi szafki narożnej przedmioty może być męczące. Jeżeli od początku nie pomyślimy o wygodzie codziennej pracy w kuchni, zmarnujemy potencjał tego miejsca. Szafka narożna będzie wówczas służyła nam jedynie za słabo zorganizowany schowek na rzadko używane akcesoria kuchenne, zapasową patelnię czy wyjmowany okazjonalnie wazon. Możemy jednak w pełni wykorzystać jej powierzchnię użytkową. Funkcjonalność narożnika poprawią nowoczesne systemy, dzięki którym optymalnie zagospodarujemy i uporządkujemy całe wnętrze. Zamiast sięgać w głąb szafki, poręczniej będzie wysunąć jej zawartość.

 

Szuflada dobra na wszystko

Duża pojemność to atut szafki narożnej, ale i większy problem w uporządkowaniu wnętrza. Znacznie lepiej zagospodarujemy tę powierzchnię montując w narożniku bardziej praktyczne szuflady. Po ich wysunięciu każdy z przechowywanych produktów jest dostępny na wyciągnięcie ręki. Od razu możemy również przejrzeć całą zawartość, co nie byłoby możliwe w przypadku tradycyjnych półek. Z wysuniętej szuflady dużo łatwiej wyjąć ciężki garnek albo butelkę oleju, jeżeli zdecydujemy się w szafce narożnej przechowywać zapasy żywnościowe.

- Możemy lepiej zagospodarować przestrzeń szafki narożnej umieszczając w niej system szuflad o różnych wysokościach, optymalnie dopasowanych do przechowywanych w każdej z nich produktów. Odpowiednie moduły zapewnią efektywniejsze wykorzystanie powierzchni i zwiększą pakowność szafki narożnej – przekonuje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych w Spółce Meblowej KAM.  – Dzięki dostosowaniu wysokości każdej szuflady do ich rzeczywistego przeznaczenia, wszystko poukładamy w przejrzysty sposób. W strefie przechowywania nie ma wówczas przypadkowości, co znacznie skraca czas poszukiwania i dotarcia do potrzebnego artykułu. W tak zorganizowanym narożniku łatwiej o utrzymanie porządku.

Dzięki pełnemu wysuwowi, dużej wytrzymałości na obciążenia, lekkiej pracy i delikatnemu domykowi szuflady stały się najbardziej komfortowym sposobem przechowywania w kuchni. Dzięki nim perfekcyjnie zorganizujemy zaplanowaną w narożniku zabudowy meblowej strefę przechowywania. Niczego nie będziemy odkładali na przypadkowe miejsce, tylko do razu pogrupujemy i umieścimy w odpowiedniej szufladzie.  

 

Zapominamy o niewygodach

Jeżeli lubimy mieć zapas cukru, mąki lub dodatkowe opakowanie makaronu, szafka narożna idealnie sprawdzi się w roli podręcznej „spiżarni”. Będzie praktyczna, pod warunkiem, że każdy z produktów możemy szybko odnaleźć, wyjąć bez wysiłku a po użyciu odłożyć na właściwe miejsce bez konieczności przestawiania całej zawartości mebla. Taki komfort zapewnimy sobie dzięki odpowiednim systemom cargo z wysuwanymi półkami i koszami, które poprawiają organizację tego miejsca. Z jednej strony pozwalają optymalnie zagospodarować całe wnętrze narożnika, z drugiej – maksymalnie ułatwiają dostęp do przechowywanych produktów. Wystarczy wysunąć półkę, aby bez problemu odnaleźć to, czego akurat potrzebujemy. Bez trudu dosięgniemy do wszystkich zapasów - nie musimy wyjmować artykułów umieszczonych z przodu, aby dostać się do tych w głębi. Nie tracimy czasu i nerwów na uciążliwe przeszukiwanie, ponieważ wszystko mamy w zasięgu wzroku i z wygodnym dostępem, poukładane w koszach lub na półkach – drucianych albo z dnem z płyty, o odpowiednio dobranej ładowności.

 

Zamiast tradycyjnych - „ruchome”

Zabudowa meblowa w kształcie litery L to bardzo popularny układ w naszych kuchniach, dzięki któremu zyskujemy szafkę narożną. Zazwyczaj jest bardzo pojemna, dlatego to dobre miejsce do przechowywania dużych garnków, patelni i brytfanny, które z uwagi na swoje rozmiary zajmują znaczną powierzchnię. Warto jednak zawczasu pomyśleć nie tylko o przeznaczeniu tej szafki, ale i własnej wygodzie. Zwłaszcza w przypadku tzw. „ślepego” narożnika. Wyjmowanie naczyń ustawionych w głębi będzie mocno utrudnione jeżeli zdecydujemy się na tradycyjne półki. Znacznie lepiej zastąpić je półkami „ruchomymi”.

- W codziennym użytkowaniu mebli bardzo ważna jest wygoda, o którą możemy zadbać nawet w przypadku najbardziej niedostępnych miejsc w zabudowie meblowej. System wysuwanych półek to jeden ze sposobów na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni narożnej, która nie będzie sprawiała problemów podczas pracy w kuchni. Zyskamy szybki i wygodny dostęp do całej zawartości szafki – mówi projektantka.

Kosze narożne z półkami typu nerka jednym płynnym ruchem dłoni wysuniemy przed szafkę, dzięki wytrzymałym systemom jezdnym. Półki wysuwają się niezależnie od siebie, zapewniając łatwy dostęp do każdego z naczyń. Odpowiednio wyprofilowany kształt pozwala maksymalnie wykorzystać miejsce w szafce, a duży udźwig zapewnia bezpieczne miejsce do przechowywania  nawet cięższych przedmiotów. Niskie relingi zabezpieczają zawartość półek przed wypadnięciem, jednocześnie nie utrudniając wyjmowania naczyń.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Ochrona środowiska

Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić

Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.

Muzyka

Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy

Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.