Komunikaty PR

Geberit doceniony w VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych ,,17 Celów”

2023-10-04  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Film podsumowujący pracę wolontariuszy Geberit w Nepalu otrzymał Złotę Tarczę (I nagrodę) w kategorii biznes w VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych ,,17 Celów”. Zrealizowany przez Geberit materiał podsumowuje dwutygodniową pracę wolontariuszy – pracowników Geberit podczas budowy dwóch zbiorników na wodę w wiosce Badipati, która codziennie zmaga się z brakiem dostępu do wody pitnej.

17 celów

Firma Geberit została doceniona w VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych, jedynym w Polsce przeglądzie poświęconym filmom dokumentalnym i promocyjnym, wyprodukowanym przez 3 sektory z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Film „Wolontariat w Nepalu” otrzymał Złotą Tarczę (I nagrodę) w kategorii biznes.

Udokumentowana wyprawa pokazuje, że Geberit, jako firma odpowiedzialna społecznie, nie ogranicza się jedynie do poprawy jakości życia poprzez komfortowe łazienki, a działa szerzej – także tam, gdzie swobodny dostęp do wody pitnej jest ogromnym luksusem. Jej działalność skłania do refleksji oraz podkreśla, że woda jest źródłem życia bezpiecznego i godnego życia, co zostało docenione przez gremium Jury konkursu.

Festiwal ma na celu upowszechnienie zrównoważonego rozwoju w ujęciu ONZ i Agendy 2030 oraz 17 Globalnych Celów poprzez prezentacje najciekawszych, najbardziej wartościowych tematów, szerzących idee zrównoważonego rozwoju. ,,17 Celów” dotyczy wszystkich aspektów życia człowieka i społeczeństw. W zamierzeniu organizatorów, Festiwal jest wydarzeniem cyklicznym o ogólnopolskim zasięgu. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: biznes,  NGO i instytucja publiczne, w tym samorządy.

Wartość, której nie da się zmierzyć

15 wolontariuszy ze wszystkich spółek Geberit w Polsce w towarzystwie ekspertów ze szwajcarskiej organizacji rozwojowej Helvetas, pomogło dostarczyć czystą wodę do Badipati. Wyprawa trwała dwa tygodnie i była wypełnione ciężką pracą i niezapomnianymi wrażeniami. Budowa rurociągu i silosów na wodę, a oprócz tego – integracja z lokalną społecznością. Praca podzielona była na trzy etapy – najpierw kopanie rowów pod instalację rurową, następnie – budowa dwóch zbiorników wodnych, aż w końcu – położenie instalacji przydomowych. Wszystko odbywało się w trudnych warunkach, przy wsparciu mieszkańców wioski, z wykorzystaniem najprostszych narzędzi i siły własnych rąk oraz pod baczną obserwacją lokalnej dzieciarni.

Najważniejszy jednak jest konkretny, trwały efekt działań wolontariuszy. Mieszkańcy wioski Badipati, liczącej 1820 osób, zyskali dostęp do wody pitnej, po którą wcześniej musieli chodzić kilka kilometrów, dwa razy dziennie. Teraz w każdym domu będzie znajdować się osobny kran. Jest to ogromne udogodnienie i oszczędność czasu.

Nagrodzony film Geberit można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=6C7a_1wouXw

www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.