Geberit partnerem wystawy Roberta Koniecznego KWK Promes „Moving Architecture”
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
W Paryżu rozpoczęła się wystawa „Moving Architecture”, promująca na całym świecie projekty architektoniczne pracowni KWK Promes. Wernisaż zorganizowano w słynnym Pavillon de l’Arsenal nad Sekwaną, a zainicjował go wykład Roberta Koniecznego. Wystawa, której partnerem jest Geberit, będzie dostępna zwiedzającym w stolicy Francji do połowy stycznia 2022 roku.
La Galerie d’Architecture to przestrzeń wystawiennicza położona w sercu dzielnicy Marais w Paryżu, której głównym zadaniem jest rozpowszechnianie i promocja najlepszej architektury na międzynarodową skalę. To także forum, na którym mogą się spotykać wszyscy miłośnicy sztuki, dzielić informacjami i wymieniać poglądy na temat architektury i dziedzin pokrewnych. Przestrzeń ta daje szansę na pogłębienie debaty architektonicznej, inspiruje i zachęca do refleksji, ale też pozwala być na bieżąco z najnowszymi realizacjami architektonicznymi. Od otwarcia w 1999 roku La Galerie d’Architecture wyróżnia się jakością swojego programu, dzięki czemu stała się znaczącym punktem odniesienia na scenie architektonicznej. Co roku prezentowane są tu prace znaczących współczesnych architektów, jak i młodych, rokujących biur architektonicznych. Można było tu podziwiać projekty tak wybitnych architektów, jak Shigeru Ban, Rem Koolhaas, Renzo Piano, Bernard Tschumi, ale i wielu innych. W tym roku na autorską wystawę po raz pierwszy zaproszono pracownię architektoniczną z Polski. Jest nią KWK Promes, na czele której stoi arch. Robert Konieczny.
KWK Promes do Paryża pojechał z wystawą „Moving Architecture”, która prezentowana była już w Architektur Galerie Berlin i szeroko odbiła się echem w międzynarodowym środowisku, a magazyn Wallpaper zaliczył ją do jednej z najlepszych na świecie w 2019 roku. Na wystawie będzie można zobaczyć projekty polskiej pracowni wpisujące się w jej myśl przewodnią Moving Architecture, w których mobilność poszczególnych elementów odgrywa zasadniczą rolę. Pojawią się tu znane z berlińskiej edycji realizacje, takie jak Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie (2016), Dom Bezpieczny (2008), Arka Koniecznego (2015) czy Dom kwadrantowy (2018), ale też zupełnie nowe projekty, które obecnie są realizowane, w tym m.in. Galeria Sztuki Współczesnej PLATO w Ostrawie. Budynki z ruchomymi elementami zaprezentowane będą na planszach w technologii druku soczewkowego, które stworzą iluzję ruchu. By go dostrzec, odwiedzający wystawę sami będą musieli się poruszać, w ten sposób nadając obrazom dodatkowy wymiar.
Inauguracja wystawy odbędzie się 9 listopada o godzinie 20.00 w Galerie d'Architecture i zostanie poprzedzona wykładem Roberta Koniecznego w Pavillon de l'Arsenal o godzinie 18:30. Sama wystawa pozostanie w stolicy Francji do 15 stycznia 2022 roku i będzie na szeroką skalę promowana w mediach, portalach i magazynach architektonicznych – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Patronat nad nią objęła firma Geberit, której Robert Konieczny od lat jest ambasadorem. – Mamy wspólne wartości, takie jak ekologia, rozważne gospodarowanie zasobami naturalnymi, w szczególności wodą, a także walka o czystość rzek. Produkty Geberit płynnie łączą się z szerszą filozofią życia i funkcjonowania we współczesnym świecie. To jest dla mnie bardzo ważne i to mnie przekonuje. Jestem ambasadorem Geberit, ponieważ uważam, że to, co robi ta marka jest przemyślane i mądre. Można powiedzieć, że utożsamiam się z filozofią Geberit – mówił w jednym z wywiadów architekt. Geberit również wierzy w ponadczasową wartość projektów KWK Promes i ich ważną rolę w świecie współczesnej architektury, czego najlepszym dowodem jest mecenat nad wystawą „Moving Architecture”.
Więcej informacji na www.geberit.pl
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.