Geberit partnerem wystawy Roberta Koniecznego KWK Promes „Moving Architecture”
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
W Paryżu rozpoczęła się wystawa „Moving Architecture”, promująca na całym świecie projekty architektoniczne pracowni KWK Promes. Wernisaż zorganizowano w słynnym Pavillon de l’Arsenal nad Sekwaną, a zainicjował go wykład Roberta Koniecznego. Wystawa, której partnerem jest Geberit, będzie dostępna zwiedzającym w stolicy Francji do połowy stycznia 2022 roku.
La Galerie d’Architecture to przestrzeń wystawiennicza położona w sercu dzielnicy Marais w Paryżu, której głównym zadaniem jest rozpowszechnianie i promocja najlepszej architektury na międzynarodową skalę. To także forum, na którym mogą się spotykać wszyscy miłośnicy sztuki, dzielić informacjami i wymieniać poglądy na temat architektury i dziedzin pokrewnych. Przestrzeń ta daje szansę na pogłębienie debaty architektonicznej, inspiruje i zachęca do refleksji, ale też pozwala być na bieżąco z najnowszymi realizacjami architektonicznymi. Od otwarcia w 1999 roku La Galerie d’Architecture wyróżnia się jakością swojego programu, dzięki czemu stała się znaczącym punktem odniesienia na scenie architektonicznej. Co roku prezentowane są tu prace znaczących współczesnych architektów, jak i młodych, rokujących biur architektonicznych. Można było tu podziwiać projekty tak wybitnych architektów, jak Shigeru Ban, Rem Koolhaas, Renzo Piano, Bernard Tschumi, ale i wielu innych. W tym roku na autorską wystawę po raz pierwszy zaproszono pracownię architektoniczną z Polski. Jest nią KWK Promes, na czele której stoi arch. Robert Konieczny.
KWK Promes do Paryża pojechał z wystawą „Moving Architecture”, która prezentowana była już w Architektur Galerie Berlin i szeroko odbiła się echem w międzynarodowym środowisku, a magazyn Wallpaper zaliczył ją do jednej z najlepszych na świecie w 2019 roku. Na wystawie będzie można zobaczyć projekty polskiej pracowni wpisujące się w jej myśl przewodnią Moving Architecture, w których mobilność poszczególnych elementów odgrywa zasadniczą rolę. Pojawią się tu znane z berlińskiej edycji realizacje, takie jak Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie (2016), Dom Bezpieczny (2008), Arka Koniecznego (2015) czy Dom kwadrantowy (2018), ale też zupełnie nowe projekty, które obecnie są realizowane, w tym m.in. Galeria Sztuki Współczesnej PLATO w Ostrawie. Budynki z ruchomymi elementami zaprezentowane będą na planszach w technologii druku soczewkowego, które stworzą iluzję ruchu. By go dostrzec, odwiedzający wystawę sami będą musieli się poruszać, w ten sposób nadając obrazom dodatkowy wymiar.
Inauguracja wystawy odbędzie się 9 listopada o godzinie 20.00 w Galerie d'Architecture i zostanie poprzedzona wykładem Roberta Koniecznego w Pavillon de l'Arsenal o godzinie 18:30. Sama wystawa pozostanie w stolicy Francji do 15 stycznia 2022 roku i będzie na szeroką skalę promowana w mediach, portalach i magazynach architektonicznych – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Patronat nad nią objęła firma Geberit, której Robert Konieczny od lat jest ambasadorem. – Mamy wspólne wartości, takie jak ekologia, rozważne gospodarowanie zasobami naturalnymi, w szczególności wodą, a także walka o czystość rzek. Produkty Geberit płynnie łączą się z szerszą filozofią życia i funkcjonowania we współczesnym świecie. To jest dla mnie bardzo ważne i to mnie przekonuje. Jestem ambasadorem Geberit, ponieważ uważam, że to, co robi ta marka jest przemyślane i mądre. Można powiedzieć, że utożsamiam się z filozofią Geberit – mówił w jednym z wywiadów architekt. Geberit również wierzy w ponadczasową wartość projektów KWK Promes i ich ważną rolę w świecie współczesnej architektury, czego najlepszym dowodem jest mecenat nad wystawą „Moving Architecture”.
Więcej informacji na www.geberit.pl
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.