Geberit z prestiżową nagrodą Red Dot Award 2024
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Dwa rozwiązania Geberit zdobyły międzynarodową nagrodę Red Dot Award 2024. Wśród laureatów w kategorii Product Design znalazła się seria łazienkowa Bambini oraz Geberit AquaClean Alba, tegoroczna nowość produktowa producenta.
Red Dot Design Award, organizowany przez Design Center Westfalen w Nordheim od 1995 roku, jest jednym z najbardziej renomowanych konkursów, który wyłania najlepsze projekty w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń, które wyznacza trendy dla całej branży.
Nagroda Red Dot dla Geberit AquaClean Alba
Nowa toaleta myjąca Geberit AquaClean Alba zachwyciła jury konkursu Red Dot Award 2024 swoim innowacyjnym, eleganckim i przyjemnie prostym wzornictwem oraz wyjątkową funkcjonalnością. Pomimo najnowocześniejszych technologii toaleta myjącą zachowuje ponadczasowy wygląd tradycyjnej toalety i doskonale komponuje się z każdą łazienką.
Dzięki swojej dyskretnej estetyce wyznacza nowe standardy w dziedzinie higieny toalet, wyróżniając się bez rzucania się w oczy. Unikalne połączenie zaawansowanych technologii, takich jak opatentowana technologia natrysku WhirlSpray i wyjątkowo cicha technologia TurboFlush, sprawia, że Geberit AquaClean Alba jest produktem wyjątkowym. Zdobycie tej prestiżowej nagrody podkreśla jakość i sukces Geberit, jako wiodącego dostawcy technologii sanitarnych.
Kolekcja dla najmłodszych wyróżniona prestiżową nagrodą
Seria łazienkowa Geberit Bambini oferuje toalety dla dzieci, umywalki dla dzieci i inne produkty umywalkowe, które są specjalnie dostosowane do potrzeb maluchów i dzieci w wieku do 14 lat. Koncepcja kolorystyczna tworzy zabawną, a jednocześnie ponadczasową atmosferę w pomieszczeniach sanitarnych. Dzięki łatwym w czyszczeniu produktom, seria ta spełnia również wymagania personelu odpowiedzialnego za opiekę i sprzątanie. To właśnie za te aspekty jury konkursu doceniło kolekcję łazienkową Geberit Bambini.
W tym roku seria łazienkowa Geberit Bambini została nagrodzona również międzynarodową nagrodą iF Design Award.
www.geberit.pl
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.