Komunikaty PR

Geberit zaprasza na 4 Design Days

2023-01-23  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

7. edycja 4 Design Days zgromadzi w Katowicach znanych architektów, projektantów i producentów wyposażenia wnętrz. W tym roku Geberit, europejski lider w segmencie ceramiki sanitarnej, zaprezentuje m.in. serię Geberit ONE. Podczas bezpośrednich rozmów z partnerami i klientami powstaną pomysły przyszłej współpracy i zebrane zostaną opinie na temat wdrażanych nowości. Na stoisku producenta pojawi się m.in. dr Szymon Hanczar, który przybliży odwiedzającym koncepcję powstania nagradzanej instalacji „Rota et Speculum”, a podczas paneli dyskusyjnych zobaczymy wiele znanych nazwisk związanych z Geberit. Na stoisko producenta nr 28 zapraszamy w dniach 26-29 stycznia 2023r.  

4 Design Days to cztery dni inspirujących dyskusji, wystaw, prezentacji i spotkań z udziałem ikon światowego i polskiego designu. Wydarzenie wpisało się na stałe do kalendarza cenionych inicjatyw na Śląsku, przyciągając do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach wielu miłośników architektury i wzornictwa. Targi odbędą się w sprawdzonej i klarownej formule: pierwsze dwa dni poświęcone będą branży (26-27 stycznia 2023 r.), kolejne dwa - otwarte dla publiczności (28 i 29 stycznia 2023 r.).

Cykl spotkań na stoisku Geberit zainauguruje w czwartek 26 stycznia o godz. 13.00 dr Szymon Hanczar, odpowiedzialny także za projekt stoiska producenta, który opowie o genezie powstania instalacji „Rota et Speculum”. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Musiał-Chmielnik, architektka, Ambasadorka marki i prowadząca program ,,Mieszkanie na miarę” w telewizji HGTV.

Przygotowana przez hanczar studio kompozycja dla Geberit zdobyła właśnie nagrodę LIT Lighting Design Awards w kategorii Visitor Experience & Museum Exhibition. Jury międzynarodowego konkursu doceniło realizację, która prezentowała ceramikę Koło / Geberit w nowatorskiej odsłonie formy i światła, które wspólnie stworzyły nowe struktury przestrzeni i warstwy narracyjne. Pracę odsłonięto podczas bankietu Geberit Thinking Forward, będącego zwieńczeniem konferencji „Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”. Targi 4 Design Days staną się więc okazją do nadania jej drugiego życia, a 26 i 27 stycznia 2023r. autor instalacji, wraz z Geberit, zapowiadają możliwość oprowadzenia kuratorskiego po katowickiej wystawie.

Eksperci na wyciągnięcie ręki

W inspirujących dyskusjach, odbywających się na terenie targów, wezmą udział cenieni eksperci Geberit i Ambasadorzy marki. 26 stycznia 2023 r. w godzinach 12.30-14.00 o wnętrzarskich wyborach Polaków opowiedzą Ambasadorki Geberit: Ida Mikołajska oraz Monika Staniec. W ramach „DESIGN #4DEVELOPMENT. TAKIE WYPOSAŻENIE WNĘTRZ MA SENS” zastanowią się czy polski klient doceni starania produkowania w duchu zrównoważonego rozwoju firm zajmujących się wyposażeniem łazienek, podłóg i mebli. Jakie wyposażenie wybierze – ekologiczne, ładne, a może tanie?

Z kolei o tym, jak produkować i projektować materiały wykończeniowe, meble i dodatki z myślą o ograniczaniu konsumpcji surowców opowie Barbara Uherek-Bradecka, Ambasadorka marki podczas panelu ,,#4DEVELOPMENT. TE MATERIAŁY WYBIERAJMY Recycling wkracza na salony”, który odbędzie się tego samego dnia w godzinach 14.45-16.00.

Drugiego dnia targów, w piątek 27 stycznia 2023 r. o godz. 10.00, Jakub Drabikowski, Trade Marketing Manager Geberit wraz z zaproszonymi gośćmi odpowiedzą na pytania gdzie leży klucz do zrównoważonych przedmiotów. Nasz świat potrzebuje przecież produktów, które będą cieszyć oko, ale takich, które zostaną z nami na długo i przetrwają ulotne mody. W jaki sposób tworzyć zatem rzeczy, które będą piękne i trwałe, tak by ludzie chcieli zachować je na dłużej? Jak szlachetne pomysły przekuć w intratny biznes i jak odnaleźć wspólny mianownik na linii projektant – producent – klient. Tego dowiemy się podczas panelu „DESIGN #4DEVELOPMENT. TAK TWÓRZMY RZECZY”.

Na katowickiej scenie zobaczymy również Ambasadorkę marki, Oliwię Drobnicką, która wraz z zaproszonymi ekspertami przybliży tematykę budowy inteligentnego i przyjaznego środowisku budynku.

Z kolei o godz. 14.45 Ambasadorki Geberit, Krystyna i Ida Mikołajskie przybliżą najciekawsze projekty MIKOŁAJSKAstudio – te nowo otwarte i w trakcie projektowania. W sali audytoryjnej o godzinie 14.45 wystąpi Adrian Burzyk, Dyrektor Projekty i Technologie Geberit podczas panelu ,,#4DIVERSITY. REWITALIZACJA DAJE NOWE ŻYCIE”, który  wspólnie z pozostałymi prelegentami będzie dyskutować o przykładach rewitalizacji wartych naśladowania.

Ostatniego dnia targów, w niedzielę o godzinie 13.00 Ambasador marki, Tomasz Słomka przybliży zainteresowanym, jakie trendy będą obowiązywać w łazience w 2023 roku, podczas panelu ,,Wnętrze, o jakim marzysz – z nami urządzisz je bez problemu! Poznaj triki, dzięki którym nie popełnisz błędów!”.

Dla klientów indywidulanych, specjalnie w sobotę, spotkania z architektami i ambasadorami Geberit na stoisku firmowym: Katarzyną Szramek, Paulą Pióro, Anetą Korus, Ewą Więcek i Tomaszem Słomką. To idealna okazja, żeby rozwiać wszelkie wnętrzarskie wątpliwości i zasięgnąć porad ekspertów, którzy będą dostępni na stoisku w godzinach 11.00-16.00.

W trakcie trwania targów Geberit zaprasza do wzięcia udziału w konkursie, polegającym na zrobieniu relacji ze stoiska Geberit na SoMe z hasztagiem #CeramikaGeberit i oznaczeniem profilu @geberit_poland. W konkursie można wygrać cenne książki oraz zestawy do robienia fondue.

Zapowiadają się 4 dni pełne wrażeń i inspiracji, owocnych spotkań i wymiany doświadczeń. Do zobaczenia w Katowicach!

Więcej informacji na www.geberit.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.