Komunikaty PR

Generator ozonu w Twoim domu – sprawdź, dlaczego warto go mieć

2020-06-22  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Zawadzka
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
katarzyna.zawadzka@goodonepr.pl
796 996 240
www.goodonepr.pl/
Do pobrania press ( 0.15 MB )

 

Odkurzacz, pralka czy zmywarka to niezbędne w domu sprzęty AGD, które pomagają w utrzymaniu czystości. Istnieją jednak zanieczyszczenia, których nie widać gołym okiem, a mimo to znajdują się w pomieszczeniach czy żywności i mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Jak się ich pozbyć? Niezbędne okazują się urządzenia do dezynfekcji, takie jak generatory ozonu.

Ozonatory wykorzystują ten sam proces, który zachodzi podczas wyładowań elektrycznych w trakcie burzy. Urządzenie pobiera powietrze, a następnie przy użyciu prądu o wysokim napięciu przekształca tlen w ozon. Powstała w wyniku tej reakcji cząsteczka wykazuje właściwości silnie dezynfekujące. Jest ona skuteczniejsza i działa szybciej niż chlor, a dzięki krótkiemu czasowi rozpadu połowicznego można ją bezpiecznie stosować w domu. Przy użyciu generatorów ozonu usuniemy szkodliwe substancje z pożywienia, a także niechciane zapachy, grzyby, pleśń czy alergizujące roztocza i drobnoustroje z pomieszczeń lub samochodów.

Korzystanie z ozonowania w warunkach domowych nie jest wciąż popularne w Polsce. Co ciekawe, w Stanach Zjednoczonych tego typu urządzenia są w co trzecim gospodarstwie. Nic dziwnego, dzięki różnorodnemu zastosowaniu ozonatorów możemy znacznie poprawić jakość życia i zadbać o czystość najbliższego otoczenia – mówi Łukasz Malik, współwłaściciel marki Wenon.

Czy ozonowanie żywności ma sens?

Niestety, nie mamy wpływu na to w jaki sposób żywność, którą kupujemy w sklepie, jest przechowywana i zabezpieczana. Mimo tego, że przed dopuszczeniem do sprzedaży musi spełnić szereg norm jakościowych, to i tak mogą znaleźć się w niej szkodliwe antybiotyki, pestycydy czy ulepszacze. Co więcej, podczas magazynowania jest również narażona na działanie grzybów i pleśni. Nie zawsze udaje nam się jednak kupić ekologiczne produkty ze sprawdzonego źródła. Jeśli nie mamy dostępu do najlepszych składników, kupujmy takie jakie możemy, ale zadbajmy o nie w inny sposób. Ozonowanie żywności zapewnia jej czystość mikrobiologiczną, która nie tylko gwarantuje brak zanieczyszczeń, ale też znacznie wydłuża okres przydatności produktów spożywczych.

To co dostarczamy organizmowi przekłada się na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego warto zainteresować się metodą dezynfekcji pożywienia, jaką jest ozonowanie. Ozon to gaz, który szybko się rozkłada – po około 40 minutach przekształca się w tlen, jest więc bezpieczny, a jego działanie nie pozostawia skutków ubocznych. Możemy nie tylko ozonować jedzenie, ale też wodę – dzięki czemu nabierze krystalicznego koloru, a jej smak i zapach się polepszą – komentuje Łukasz Malik.

Odkażanie domu i przedmiotów, a bezpieczeństwo życia codziennego

Nie tylko żywność jest narażona na zanieczyszczenia – także miejsca, w których przebywamy oraz przedmioty, których używamy mogą być siedliskami bakterii i szkodliwych mikroorganizmów. Ich działanie może mieć wpływ na nasze zdrowie i powodować infekcje dróg oddechowych, problemy z układem nerwowym i skórą[1], a nawet przyczyniać się do powstawania nowotworów[2]. Częstym, nawracającym problemem są pojawiające się na ścianach grzyby i pleśnie, które występują szczególnie w pomieszczeniach o słabej wentylacji, narażonych na działanie wilgoci jak łazienka czy garderoba. Ozonatorami możemy dezynfekować zarówno powierzchnie mieszkalne, meble oraz samochody, przez co pozbędziemy się z nich nie tylko trujących związków, ale usuniemy też nieprzyjemne zapachy. Alergicy, astmatycy i osoby ze skłonnościami do stanów zapalnych skóry również mogą skorzystać z dobrodziejstw ozonowania – jest ono skuteczną metodą w walce z alergenami.

Generatory ozonu niszczą roztocza, kurz oraz drobnoustroje powodujące zakażenia i choroby bakteryjne. Warto dezynfekować nimi przedmioty codziennego użytku jak sztućce, deski do krojenia czy dziecięce zabawki. Dodatkowo możemy wykorzystać właściwości ozonu do polepszenia kondycji naszej cery. Kąpiel w ozonowanej wodzie leczy grzybice i trądzik, a przez dotlenienie skóry odpręża organizm – dodaje Łukasz Malik z Wenon.

Regularne ozonowanie żywności, pomieszczeń i przedmiotów pomaga w utrzymaniu czystości oraz jest jednym z elementów prowadzenia świadomego, zdrowego stylu życia. Eliminując szkodliwe bakterie i wirusy dbamy o siebie i naszych bliskich.

 

Marka Wenon prezentuje ofertę generatorów ozonu, które są odpowiednie do użytku domowego – zarówno do ozonowania pomieszczeń, pożywienia oraz rzeczy i mebli:

Ozonator Wenon N1668A

Kompaktowy produkt, który sprawdzi się nawet przy sterylizacji dużych powierzchni do 180 m2, wykorzystuje zaawansowane rozwiązania technologiczne. Model wyposażono w pięć trybów ozonowania w zależności od przeznaczenia, co ułatwia wybór odpowiedniego programu. Maksymalny czas pracy urządzenia wynosi 60 minut.

Produkt dostępny jest w asortymencie sklepu Wenon.pl. Cena: 629 zł

Ozonator Wenon MF108

Urządzenie o nowoczesnym wyglądzie i wydajności 400 mg. Produkt może działać nawet 60 minut, ale dzięki timerowi ustawimy potrzebny czas pracy. Wyświetlacz z lampami LED sprawia, że obsługa ozonatora jest łatwa i szybka. Najlepsze efekty ozonowania tym modelem uzyskamy na obszarze w przedziale od 5 do 50 m2.

Produkt dostępny jest w asortymencie sklepu Wenon.pl. Cena: 499 zł

O marce

Marka Wenon powstała w kwietniu 2020 roku w odpowiedzi na nowe potrzeby konsumentów. To urządzenia dezynfekująco-oczyszczające najwyższej jakości, przeznaczone zarówno dla klientów bezpośrednich, jak i biznesowych. Misją marki jest uświadomienie Polakom, jak ważna jest czystość i jakość spożywanych produktów, którą można podnieść przy pomocy urządzeń takich jak ozonatory czy lampy UV. Produkty marki Wenon dostępne są na wenon.pl.

 


[1] B. Gutarowska, Grzyby strzępkowe zasiedlające materiały budowlane wzrost oraz produkcja mikotoksyn i alergenów, „Zeszyty naukowe nr 1074 Politechnika Łódzka” 2010.

[2] A. Kowalska, K. Walkiewicz, P. Kozieł. M. Muc-Wierzgoń, Aflatoksyny – charakterystyka i wpływ na zdrowie człowieka, „Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej” 2017.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć