GLAMOUR Z NUTĄ HISTORII
Inwestycje polegające na rewitalizacji zabytkowych budynków są zawsze okazją do nieszablonowych rozwiązań aranżacyjnych. Łącząc historię z nowoczesnością są naturalnym wyzwalaczem dla eklektyzmu, który, swobodnie poruszając się wśród różnych stylów, komponuje ich elementy w to, co najlepsze – ponadczasową przestrzeń pełną niezwykłego klimatu i smaku.
Przykładem jest projekt oraz realizacja aranżacji apartamentu we wrocławskiej inwestycji autorstwa pracowni KODO. Inwestycja powstała na bazie ponad stuletniej stajni, części wrocławskich koszar wojskowych. Motywem, który łączy nowe wnętrze z przeszłością budynku jest ściana wykonana z cegły rozbiórkowej. Jej przytłumiona barwa stała się jednocześnie początkiem kolorystycznej historii wnętrza, w którym, poza bazowym połączniem jasnego drewna, szarości i bieli, rozsiadło się bordo i ciemne brązy. Pierwsze – w nietypowych wymalowaniach dużych powierzchni ścian oraz tekstyliach, drugie – w zabudowie kuchennej, czy tapecie w sypialni z subtelnym akcentem złota.
Obłe linie, miękkie formy tapicerowanych krzeseł i kanapy, okrągłe stoły, dywany oraz lustra, ścienne sztukaterie i designerskie lampy to elementy, które nadają wnętrzu charakter gustownego glamour z delikatnym akcentem industrialnym. Efekt ten wspierają niby metalowe, ale jednak barwione na złoto dodatki w postaci opraw oświetleniowych, uchwytów meblowych, ram luster, armatury łazienkowej, czy nawet – delikatnego, marmurowego żyłkowania okładziny ściennej. Subtelną grę wprowadzają do wnętrza również wpadające w beż złamane biele, zmiękczając kontrasty kremową konsystencją strukturalnych tkanin czy frontów mebli.
Spacerując po mieszkaniu nie sposób nie zatrzymać się w sypialni, w której uwagę zwraca tapeta z botanicznym motywem, połyskującym złotem w stylu glamour. Ze strefą dzienną łączą to pomieszczenie bordowe obłe powierzchnie na ścianach, śmietankowe fronty garderoby, kotar okiennych oraz złoto opraw świetlnych czy ramy lustra. Jest bogato, ale oszczędnie w formie, nietypowo, ale ponadczasowo – nowocześnie, lecz ze smakiem historii.
Metryczka:
Lokalizacja: Wrocław, inwestycja ATMO
Pomieszczenia: salon z aneksem kuchennym, hol, sypialnia, łazienka, toaleta
Przeznaczenie: mieszkanie gotowe do wynajmu lub sprzedaży jako oferta dewelopera
Założenia:
- rewitalizacja budynku przez dewelopera
- styl loftu w wydaniu modern glamour/classic
- akcent bordowy, złoty, orzechowy, sztukateria ścienna, cegła rozbiórkowa

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.