GOLDEN GLAMOUR
Czteropokojowe, kobiece mieszkanie w centrum Wrocławia to przykład nieszablonowej aranżacji w stylistyce nowoczesnego glamour – dalekiego od skandynawskiej prostoty, lecz pełnego wysmakowanej elegancji. Azyl z widokiem na nadodrzańską zieleń architekci pracowni KODO stworzyli z myślą o trzech lokatorkach, ich barwnych osobowościach oraz życiu pełnym pasji.
Ponad 90-metrowy apartament składa się z trzech pokoi oraz przestronnej strefy dziennej, powstałej z połączenia salonu z kuchnią i jadalnią. Sypialnia z wydzieloną garderobą oraz pokoje córek dopełniają dwie łazienki, spełniające potrzeby wszystkich domowniczek. W mieszkaniu wiele się dzieje. Nad całością panuje jednak spójna i konsekwentna stylistyka, uwzględniająca odmienne charaktery lokatorek, a także przemyślany podział na strefy, sprzyjający wspólnym aktywnościom.
Połysk i złoto, klasyka połączona z nowoczesnością – tak w skrócie można określić styl tej aranżacji. W podstawie mamy proste, stonowane barwy – biel, szarość i jasne drewno, uzupełnione akcentami czerni oraz czystego szkła. Za klasyczną kolorystyką podążają proste formy – w zabudowie meblowej, prostokątach regałów czy naściennej sztukaterii. Bazowa kompozycja form i barw buduje idealne tło dla tego, co w tej przestrzeni najważniejsze – przemyślanych i starannie dobranych sprzętów, dodatków i dekoracji. W tej sferze rządzą trzy motywy – złoto, stłumiony róż oraz niebanalne kształty. Połysk złota przewija się wszędzie, choć w sposób bardzo nienachalny. Króluje on w armaturze, oprawach oświetleniowych, uchwytach mebli, a także – co już mniej oczywiste – w elementach mebli, grzejnikach czy drobnych ozdobach. Pudrowy róż to domena tekstyliów, a zaskakujące linie ulokowały się w okrągłych i owalnych lustrach, hokerach, designerskich grzejnikach oraz regulowanych instalacjach świetlnych. Trzy wiodące motywy spotykają się w ozdobnych tapetach, którymi pokryto jedną ścianę w każdym z trzech pokoi. Łącząc róż, złoto i kwiecisty wzór stanowią kwintesencję oraz zwieńczenie unikatowego, starannie zbudowanego stylu.
Apartament zachwyca również funkcjonalnością – każda z lokatorek ma w nim własne miejsce oraz przestrzeń do rozwijania swoich pasji. Wszystkie łączy przestronna, otwarta kuchnia z miejscem do spożywania posiłków, stanowiącym naturalną granicę między aneksem kuchennym i salonem. Ten ostatni zaskakuje niecodzienną urodą, powstałą z połączenia stylizowanych mebli tapicerowanych, kryształowego żyrandola i złotych dodatków. Blasku jest dużo, lecz nie przytłacza. Krążąc subtelnie pomiędzy pomieszczeniami, tworzy pełną smaku konsekwencję oraz prezencję, która zapada w pamięć.
Metryczka:
Lokalizacja: Wrocław, mieszkanie z widokiem na rzekę i zieleń, w niedalekiej odległości od centrum miasta, Parku Szczytnickiego i Hali Stulecia
Powierzchnia mieszkania: 92,80 m²
Pomieszczenia: salon z aneksem kuchennym i jadalnią, 3 sypialnie, 2 łazienki
Przeznaczenie: mieszkanie dla rodziny (mama i dwie córki)
Założenia:
Projekt uwzględniający potrzeby wszystkich mieszkańców. Kobiece wnętrza w stylu glamour. Połączenie klasyki z nowoczesnością. Prosta i stonowana kuchnia. Miejsce do pracy i rozwijania pasji. wygospodarowanie miejsca do przechowywania, w tym dużego księgozbioru, ekspozycja galerii obrazów.
Interesujące rozwiązania:
W pokoju każdej z mieszkanek zastosowano inną tapetę i kolorystykę. Połysk i złoto, klasyka miesza się z nowoczesnością. Gładkie fronty mebli w kuchni, przezroczyste hokery. W sypialni oprócz łóżka znalazło się miejsce do pracy połączone z toaletką oraz obszerna garderoba. W pokojach córek miejsce do rozwijania swoich pasji. Dużo punktów oświetlenia zapewnia możliwość wyboru wielu różnych ustawień w zależności od pory dnia czy nastroju. Regały i półki do przechowywania dużego księgozbioru.
Marki i produkty wykorzystane w projekcie:
podłoga: podłoga hybrydowa Next Step, Barlinek
drzwi: Pol-Skone
łazienka: TECE (stelaż + przycisk), Roca (miska WC + deska), Radaway (kabina prysznicowa), Omnires (baterie i akcesoria łazienkowe), Besco (wanny wolnostojące), Koło (umywalki nablatowe)
płytki: Tubądzin, Baldocer, Max Home
oświetlenie: Candellux, Nowodvorski Lighting, SKLUM, COPEL, część własnością klientki (kryształkowe żyrandole, retro lampy)
sztukateria: Creativa, NMC
tapety (we wszystkich sypialniach i łazienkach): Wonderwall Studio, Wallart
wyposażenie ruchome: Calligaris (hokery), KARE DESIGN (regał, szafka RTV), IKEA (meble w pokojach córek), Halmar (krzesła u córek), SLF24 (sofa i fotel), Skandica (szafki z uchwytem listkiem)
sprzęty AGD: Blanco, Electrolux
osprzęt elektryczny: Schneider

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.