Gotowe do wynajmu. Biuro zaprojektowane przez Boris Kudlicka with Partners
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
182-metrowa przestrzeń biura, zlokalizowanego przy ul. Ordynackiej, mieści się w stylowej kamienicy położonej w prestiżowym rejonie przy Nowym Świecie. Wyjątkowe sąsiedztwo dobrze oddaje charakter tej części Warszawy, a samo biuro idealnie nadaje się na kancelarie prawną, notarialną lub prestiżową siedzibę firmy. Kusząca perspektywa możliwości wynajmu przyciąga obecnie uwagę wielu przedsiębiorców, którzy pragną znaleźć tu komfortowe stanowiska pracy, z możliwością zaproszenia swych klientów na lunch do jednej z wielu pobliskich restauracji. Wykorzystując ogromny potencjał samej przestrzeni i lokalizacji, właściciel zwrócił się o pomoc w zaaranżowaniu wnętrz do świetnie znanej na warszawskim rynku pracowni Boris Kudlicka with Partners.
Już wkrótce Nowy Świat rozświetli się tysiącami świątecznych świateł, wyglądając jeszcze piękniej niż zazwyczaj. W momentach, w których nie jest aż tak przystrojony, wciąż pozostaje jednym z najbardziej prestiżowych adresów w stolicy. Przy ul. Ordynackiej, gdzie mieści się pokazywane dziś biuro, w latach 50. mieściło się Stołeczne Przedsiębiorstwa Handlu Opałem i Materiałami Budowlanymi. Dziś, w zupełnie nowym anturażu, zastajemy tu odrestaurowaną przez Boris Kudlicka with Partners przestrzeń biurową, którą można obecnie wynająć. Pracownia architektoniczna, na czele której stoi Boris Kudlicka, Weronika Libiszowska i Rafał Otłog, odpowiedzialna była za koncepcję projektową oraz nadzory autorskie.
Pod kątem funkcji pomieszczeń projektantom zależało na maksymalnej elastyczności przestrzeni, umożliwiającej maksymalne dostosowanie się poszczególnych pomieszczeń pod potrzeb niezdefiniowanego jeszcze najemcy. Obecnie biuro składa się z czterech pomieszczeń do pracy o różnym metrażu: poczekalni tzw. lounge area z możliwością wyodrębnienia strefy recepcyjnej, toalety, strefy socjalnej wraz z kuchnią oraz strefy technicznej (serwerowni). Meble celowo nie zostały tu zdefiniowane, pozostawiając całkowitą swobodę dla przyszłego najemcy. Podstawowe oświetlenie pochodzi z firmy Flos, a dekoracyjne to dobrze znane marki Aromas oraz Astro.
Architekci zaproponowali zmianę układów funkcjonalnych pomieszczeń, z inną stroną wejścia do strefy socjalnej i kuchni, tym samym tworząc wyodrębnioną strefę lounge. Przestrzeń biurowa, pod kątem wizualnym powinna była być według zespołu pracowni łatwa w dostosowaniu do profilu najemcy i jego identyfikacji wizualnej. Użyto więc neutralnych kolorów, skupiając się głównie na detalu. Zastana przestrzeń była zupełną zagadką, bo na miejscu brakowało aktualnej dokumentacji technicznej. Dopiero po wejściu na budowę można było zweryfikować wcześniejsze założenia. Od samego początku widać było, że to przestrzeń o dużym potencjale, która przez dłuższy czas pozostawała bez opieki. Architektom świetnie udało się przywrócić dawny blask i charakter przestrzeni, zlokalizowanej w jednej z historycznych warszawskich kamienic, charakteryzującej się unikalnym stylem, wyróżniającą architekturą oraz wysokim standardem. Tego typu butikowe przestrzenie biurowe znajdują obecnie coraz więcej zwolenników, głównie dzięki klimatowi, jaki daje praca w tak wyjątkowym miejscu.
Fot.Sebastian Rzepka
Więcej na: www.kudlickawithpartners.com

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.