Greige i kawaii – gorące kolorystyczne trendy w aranżacji łazienek
Pierwszy reprezentuje spokój, ciepło, równowagę, drugi słodycz, radość, odwagę. Oba zaś łączą w sobie dążenie do umiaru i zachwycają prostotą oraz delikatną urodą. Oto greige i kawaii – kolorystyczne i niezwykle atrakcyjne kierunki w aranżacji wnętrz, które w ostatnich miesiącach zdobywają licznych fanów na Instagramie. Odkrywamy ich prawdziwy urok i podpowiadamy, jak wprowadzić je do naszych łazienek.
Mariaż szarości z beżem
Greige to jeden najpopularniejszych kolorów nie tylko w aranżacji wnętrz, ale także w stylizacjach modowych. Powstał z połączenia dwóch popularnych barw – szarości oraz beżu, stając się dla nich oryginalną, a zarazem wyważoną alternatywą. Greige może występować w wielu odcieniach, niczym kawa o różnych proporcjach mleka – od mocnych po jasne i subtelne. Barwa ta nadaje wnętrzom przytulny charakter, optycznie je powiększa, a także zachęca do odpoczynku i relaksu. Choć nieoczywista – może stanowić doskonałe tło lub grać główne skrzypce. Greige docenią osoby, które pragną osiągnąć we wnętrzu harmonię i równowagę. Barwa ta dobrze komponuje się zarówno z chłodnymi, jak i ciepłymi odcieniami. W łazience może pokrywać całe ściany lub występować w postaci detali.
Ciekawą propozycją dla pomieszczeń sanitarnych są przyciski spłukujące w kolorze greige z satynowym wykończeniem. Idealnie komponują się z zabudową stelaża i okładziną ścienną wykonaną z materiału, jakim jest FENIX NTM® w tym samym odcieniu, a także z białą ceramiką. Greige dobrze czuje się w towarzystwie drewna i jego motywów, a także naturalnych dodatków i kolorów ziemi. Dla osiągnięcia bardziej wyrafinowanej kompozycji możemy zestawić go ze złotą lub miedzianą armaturą – mówi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.
Decydując się na ten kolor i wprowadzając go do aranżacji łazienki możemy być pewni naturalnego, a zarazem oryginalnego efektu. Jasne, przytulne otoczenie pozwoli nam zregenerować siły po ciężkim dniu i nabrać energii do dalszego działania.
Słodkie wspomnienia
Poszukując inspiracji wnętrzarskich odbywamy podróż do Japonii. Przywozimy z niej pomysł na aranżację pomieszczeń sanitarnych w stylu kawaii, który opisać możemy w takich słowach jak „słodki”, „uroczy”, „śliczny”.
Łazienka urządzona w tym duchu jest subtelna, jasna, lekka, wypełniona geometrycznymi formami. W palecie dominują pastelowe odcienie – róże, błękity i miętowa zieleń. Ciepłe, wręcz cukierkowe barwy wypełniają wnętrze, wprowadzając do niego kojący, sprzyjający relaksowi klimat. Nie brakuje tu także energii i designerskich rozwiązań. Minimalizm w takiej aranżacji nie ma jednak nic wspólnego z surowością znaną np. ze stylu skandynawskiego. To przyjazny azyl, w którym z łatwością można przenieść się w bajkowy świat marzeń.
Łazienka w stylu kawaii zachwyca delikatną urodą. Przywodzi na myśl chwile dzieciństwa, smak mlecznych landrynek, słodkich pianek i owocowych lodów. Nie znajdziemy tu mocnych barw, ale prostotę i minimalizm. Decydując się na ten styl warto rozważyć wybór jednego lub dwóch pastelowych odcieni. Kolorystyka wnętrza powinna być bowiem wyważona. Dla przykładu - mozaikę ścienną w różowej lub błękitnej barwie możemy zestawić z białą ceramiką i elementami wyposażenia wnętrz o holograficznym lub metalicznym wykończeniu. Dzięki temu podbijemy dodatkowo charakter aranżacji i wprowadzimy do niej świeżość oraz oryginalny urok – dodaje ekspert marki TECE.
Styl kawaii wyróżnia się nie tylko pastelową kolorystyką, ale także obłymi kształtami. Meble oraz ceramika są oszczędne – przypominają figury geometryczne o często zaokrąglonych narożnikach i owalnych akcentach. Proste formy – charakterystyczne dla tego nurtu – podkreślają minimalizm współczesnych aranżacji.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.