Komunikaty PR

Gresy na meblach - nowe spojrzenie na aranżację

2024-04-30  |  01:00
Biuro prasowe

Początkowo płytki kojarzyły nam się głównie z podłogami i ścianami w kuchniach, łazienkach czy przedpokojach. Ich trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości czyniły je naturalnym wyborem dla tych obszarów. Jednakże, wraz z postępem technologicznym i rosnącym zapotrzebowaniem na innowacyjne rozwiązania, ceramika zaczęła podbijać kolejne dziedziny wnętrzarskie.

 

Kamień naturalny, choć piękny, ma swoje wady. Dlatego rynek poszukiwał alternatyw, które zachowałyby wyjątkowy charakter naturalnych skał, ale byłyby bardziej funkcjonalne i przystępne cenowo. Tutaj z pomocą przyszły gresy wielkoformatowe, oferujące równie imponujący wygląd, ale w bardziej praktycznej formie.

 

Gresy umożliwiają pracę na dużej powierzchni bez widocznych łączeń, co pozwala na zachowanie spójnego wzoru i wyglądu. Stąd też naturalna ewolucja – zastosowanie ich na meblach. Dzięki nim możemy przekształcić meble w designerskie arcydzieła, nadając im nową, ekskluzywną odsłonę.

Intrygującym zestawieniem jest propozycja aranżacji kuchni, której blaty i fronty powstały z połączenia dwóch kolekcji - Cielo e Terra by Dorota Koziara i Black Pulpis Macieja Zienia. Subtelny, matowy róż idealnie kontrastuje z głębokim czarnym marmurem. Całość aranżacji dopełniają złote listwy.

 

Realizacja z kolekcją Duke Stone idealnie pokazuje piękno gresu na meblach. Duke Stone Macieja Zienia od Grupy Tubądzin to kolekcja prezentująca ciemną bazę płytki przecinaną gęsto usianymi żyłkami w odcieniu złamanej bieli. Włoskie dziedzictwo marmuru dopasuje się równie dobrze do nowoczesnej łazienki, jak i do przytulnej przestrzeni z meblami vintage. Aranżacje staną się monumentalne i szlachetne.

 

W garderobie na meblach możemy oglądać kolekcję Grand Cave Grey. Jest ona naturalna i  wyrazista. W wyciszone kolory nabierają zadziorności za sprawą strukturalnej powierzchni płytek. Grand Cave kojarzy się z wytchnieniem, jakie daje domowa przestrzeń. To kwintesencja spokoju i ukojenia. Szarości sprzyjają relaksowi i medytacji. To barwy, które równoważą i napełniają harmonią nie tylko wnętrze domu, ale i psychikę człowieka. Monumentalne, grafitowe płyty zadziwiają subtelnością i naturalnym designem. Ich wyczuwalna w dotyku faktura łączy się z wyrazistym rysunkiem kamienia, dając wrażenie realnego kontaktu z surową skałą na meblu.

 

Umieszczanie gresu na meblach to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także sposób na nadanie wnętrzu wyjątkowego charakteru i elegancji. Dzięki nowoczesnym technologiom i bogatej gamie wzorów oraz kolorów, ceramika staje się niezastąpionym materiałem w aranżacji każdego pomieszczenia.

Meble widoczne na zdjęciach zostały wykonane z płyt wielkoformatowych Grupy Tubądzin przez firmę Ernest Rust.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.