Komunikaty PR

Grzeją i zdobią

2024-08-26  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Dziś grzejników już nie zasłaniamy. Robimy tak, by nie tracić energii cieplnej i pieniędzy na ogrzewanie. Współczesne kaloryfery są widoczne – wręcz wyeksponowane – stanowiąc istotny element wystroju wnętrza. Z tego względu, remontując łazienkę czy pokój, warto profesjonalnie podejść do doboru grzejnika. Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Nic bardziej nie razi jak duży, masywny grzejnik w środku salonu lub banalny design kaloryfera w modnie zaprojektowanej łazience. Są to w końcu wyjątkowo widoczne elementy wyposażenia, które - źle dobrane - bardziej zawadzają, niż zdobią.

- Podejście do aranżacji naszych mieszkań stale się zmienia. Dom stał się azylem – miejscem, w którym odpoczywamy, pracujemy i spędzamy czas z rodziną. Łączymy w nim zatem funkcjonalność z estetyką, dążąc do stworzenia przestrzeni, które są zarówno praktyczne, jak i harmonijne wizualnie. Właśnie dlatego wykorzystujemy grzejniki dekoracyjne, które spełniają funkcje zarówno praktyczne, jak i estetyczne – mówi Sylwia Gulewicz-Wysocka, architektka Galerii Wnętrz DOMAR.

Jak zatem dobrać odpowiedni kaloryfer, by doskonale upiększał wnętrze, bez względu metraż pomieszczenia?

Po pierwsze - funkcje grzewcze

Skupiając się na funkcjach grzewczych, wyliczenia mocy grzejników najlepiej powierzyć wyspecjalizowanym firmom. Tu ważna jest temperatura wody w instalacji, a także wielkość i rozkład pomieszczenia.

- Na bryłę grzejnika, poza jego mocą, ma wpływ miejsce, w którym mamy go zamontować. Ponadto ważne jest, by bez względu na jego formę, w każdym przypadku osiągał moc potrzebną do zapewnienia poczucia ciepła. W przypadku nowego budownictwa opieramy się na danych z projektu grzewczego. Przy remoncie często wylicza się przybliżone moce grzewcze dla poszczególnych pomieszczeń. Z tego względu zawsze warto zabrać ze sobą do sklepu plan domu czy mieszkania – mówi Mariusz Ślęzak z firmy KALMAR, której salon znajduje się w Galerii Wnętrz DOMAR.

Po drugie - wygląd

Urządzając dom lub mieszkanie, szukamy pięknych wzorów, trwałych materiałów oraz wysokiej użyteczności naszego wyposażenia. Zwracamy uwagę na funkcjonalność, jakość i wzornictwo. W ten sam sposób powinno się myśleć o grzejnikach.

- Kaloryfery w trwały sposób wpływają na wygląd wnętrz. Zdobią je w większy lub mniejszy sposób, wtapiając się w styl wnętrza lub nadając mu rozmachu. Co ciekawe, dziś wzory grzejników powstają w pracowniach znanych projektantów. Na rynku możemy znaleźć minimalistyczne, proste formy lub grzejniki rzeźby, przyciągające wzrok swoją niecodzienną formą. Dlatego jeśli mamy projekt wnętrz, wybierając grzejnik zabierzmy do salonu ze sobą również i wizualizacje przygotowane przez projektanta – dodaje ekspert z firmy KALMAR, której salon znajduje się w Galerii Wnętrz DOMAR.

Po trzecie - lokalizacja

Jeśli to możliwe, grzejnik powinniśmy montować w okolicy okna, zapewniając kurtynę cieplną. Co jednak w przypadku, gdy w domu mamy duże przeszklenia? Jak podpowiada Mariusz Ślęzak z firmy KALMAR, w tym wypadku wybierajmy kaloryfery pionowe lub grzejniki kanałowe-schowane w podłodze. Wysokie nawet na 2 metry grzejniki są zresztą w pokojach dziś niezwykle popularne. Będą one nie tylko optycznie wyglądać na lżejsze, ale także zajmą mniej miejsca na ścianie. Łatwiej także wtedy będzie ergonomicznie ustawić meble, optymalnie wykorzystując całą przestrzeń. W dużych pomieszczeniach zastosujmy kilka grzejników o mniejszej wydajności niż jeden duży. Zapewni to równomierny rozkład temperatury w całym pokoju oraz większe poczucie komfortu.

Po czwarte - funkcjonalność

Dziś grzejnik może być jednocześnie lustrem, półką, suszarką czy zmywalną tablicą. Możemy mieć swoiste dwa w jednym, tym samym tworząc więcej wolnej przestrzeni.

- Do większości grzejników łazienkowych możemy zainstalować dodatkową grzałkę elektryczną, która zabezpieczy nas przed wilgocią w łazience poza sezonem grzewczym. Pozwoli także szybko wysuszyć ręcznik czy pranie. Rozwiązanie to jest także bardzo praktyczne w przypadku pralni. Taką grzałkę podłączamy do prądu tylko wówczas, gdy centralne ogrzewanie nie działa. Dodatkowo, do grzejników możemy dobrać całą gamę akcesoriów, które zapewnią nam wygodę na co dzień i ułatwią utrzymanie porządku – mówi Mariusz Ślęzak z firmy KALMAR, której salon znajduje się w Galerii Wnętrz DOMAR.

Modne grzejniki

Jaki rodzaj grzejników jest aktualnie w modzie? Jak podpowiada Sylwia Gulewicz-Wysocka z Galerii Wnętrz DOMAR, najczęściej wybierane są grzejniki o delikatnej formie, gładkie lub o niebanalnej formie.

- Najmodniejsze są grzejniki pionowe, które mają około 40-50 cm szerokości, ale sięgają wysokości od 180 cm do 2 metrów. Spełniają one funkcję grzewczą, zapewniając odpowiednią ilość mocy. W przypadku rozwiązań poziomych, inwestorzy często wybierają nowoczesne, zaokrąglone grzejniki żeberkowe lub płaskie, które mogą być zupełnie gładkie lub składać się z poziomych listewek. Kluczowe jest tu zachowanie minimalistycznego stylu. Uznaniem cieszą się także grzejniki, które mogą pełnić dodatkowe funkcje, na przykład lustra czy tablicy do zapisywania notatek w kuchni, pokoju dziecka lub przedpokoju.

Grzejniki kupujemy na wiele lat. Warto zatem wybrać produkty markowe, znanych producentów, ale też dobrze dobrane. Największy wybór znajdziemy w jedynej specjalistycznej sieci z grzejnikami – Kalmar, której salon znajduje się na terenie Galerii Wnętrz DOMAR. Każdy zakup łączy się też z obsługą posprzedażową, skupioną na wskazówkach do montażu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.