Komunikaty PR

Hamaki i huśtawki, które zafundują błogi wypoczynek

2021-08-31  |  12:45
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Hamak, ikona relaksu 

Trudno o lepszą ilustrację dla dolce far niente – słodkiego nicnierobienia – niż leżenie w hamaku. Już sam charakterystyczny widok takiego legowiska, rozpiętego np. między dwoma potężnymi drzewami, budzi nieodparte myśli o wypoczynku. Formuł relaksu dostępnych jest tu wiele, od podglądania życia przyrody przez lekturę książki czy obserwowanie nocnego nieba aż po drzemkę na świeżym powietrzu.  

I wbrew pozorom to wszystko są bardzo ważne sprawy. Przebywania na łonie natury czy nawet wśród miejskiej zieleni uspokaja i wycisza. Sam proces bujania się łagodzi stres oraz napięcie. W przypadku dzieci z kolei hamak jest dobrym sposobem na ćwiczenie równowagi oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. A niedługa popołudniowa drzemka, do której bardzo, bardzo zachęca obecność hamaku, jest korzystna dla zdrowia, daje przypływ energii na wieczór, a w szerszym ujęciu – pozwala zachować dobrostan psychofizyczny i tak ważne poczucie radości życia. 

Relaks w nowych barwach 

Lekki, mobilny hamak od lat jest atrybutem wakacyjnych wypraw. Łatwo go przecież i rozwiesić, i zwinąć, by zabrać w kolejne miejsce na szlaku podróży. Jego letni, niezobowiązujący charakter zwykle podkreśla też sam materiał – płótno drukowane w paski czy sznurkowa plecionka. To estetyka, którą wiązać możemy z modnym stylem boho. Takie modele znajdziemy w ofercie Miloo Home, w bogatej, różnorodnej kolekcji Alicante. 

Ale skoro okazji do wypoczynku szukamy także w zagonionym miejskim życiu, hamaki – wierni towarzysze wolnych chwil – zmieniają barwy. Nowością jest czerń, obca im dotąd, za to mocno osadzona w stylistyce nowoczesnej, minimalistycznej, loftowej. Nieoczywisty czarny hamak wykonany z prostego, niemarszczonego brytu płótna, dodatkowo usztywnionego drewnianymi listwami, znakomicie zaprezentuje się w ogrodzie przy współczesnej willi albo na tarasie stylowego apartamentowca.  

Gdy nie czas na drzemkę – hamak siedzący  

Efektowna kolorystyka to nie wszystko, czym nęcą hamaki od Miloo Home. Prócz klasycznych modeli usztywnianych i całkiem miękkich znajdziemy takie nie do leżenia, lecz do siedzenia. To znakomita propozycja m.in. dla osób starszych czy też tych o ograniczonej sprawności ruchowej, dla karmiących mam oraz dla wszystkich, którzy w ogrodzie mieliby ochotę po prostu wygodnie posiedzieć, pobujać się, pomajtać nogami w powietrzu.  

Od kilku lat bestsellerem pozostaje huśtawka ogrodowa Cocoon – wiszący fotel w formie okrągłego kosza z puszystą pikowaną poduchą wewnątrz. W nowej kolekcji Alicante znalazł się natomiast m.in. nowoczesny czarny hamak siedzący z jasną obwódką. Choć z pozoru bardzo prosty, za sprawą odpowiedniej konstrukcji huśtawka ta gwarantuje prawdziwą wygodę. Jego siedzisko to miękka poduszka (dostępna także w wariancie beżowym), z kolei ergonomicznie odchylony zaplecek ma strukturę siateczki, co poprawia przewietrzanie. O odpowiedni kształt fotela hamakowego dba zamontowana u góry drewniana poprzeczka. 

Kolejna znakomita propozycja z kolekcji Alicante to fotel hamakowy z okrągłym siedziskiem w formie wielkiej puszystej poduchy. Ten model huśtawki już na pierwszy rzut oka zapowiada znakomity relaks – jednak, podkreślmy, projektanci Miloo Home zadbali o to, by wybór między jednym a drugim hamakiem siedzącym opierał się wyłącznie na preferencjach stylistycznych, bo wszystkie ich dzieła są równie wygodne. Najlepiej zresztą wybrać się do salonu marki i osobiście przekonać się o komforcie, jaki oferują dostępne tu rozwiązania ogrodowe. 

Urok pełnej niezależności – hamak z podstawą 

Klasyczny hamak można zabrać z sobą w podróż i umieścić gdziekolwiek przyjdzie na to ochota. Zawieszenie ponad gruntem daje tak przyjemne odczucie oderwania od ziemi, niezależności, lekkości. Niemniej niezbędna jest do tego obecność np. dwóch drzew rosnących w odpowiedniej odległości, ewentualnie – np. w przydomowym ogrodzie czy na tarasie – elementów konstrukcyjnych. 

Kto chce wyzwolić się z takich ograniczeń, może sięgnąć po hamak z mobilną podstawą. Dzięki temu letnie legowisko stanie się samonośne. Huśtawka taka może więc bez jakichkolwiek prac montażowych znaleźć się wraz z nami w dowolnym miejscu. Na leśnej polanie, na kwitnącej łące, na pomoście lub na plaży… i wszędzie tam, gdzie postanowimy spędzić miło kilka letnich chwil. 

A czy tylko letnich? Garść praktycznych dodatków, takich jak pled (na chłodniejsze popołudnia), lampa bezprzewodowa (na wieczór lub nawet noc) i stolik (by było gdzie odstawić kubek ciepłej herbaty) znacznie przedłużą sezon hamakowych przyjemności.  

Może jednak razem? 

Wybierając hamak, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko układ i styl samego legowiska czy fotela, ale również to, kto będzie na nim wypoczywał. Dotąd mówiliśmy o wypoczynku indywidualnym – o kilku chwilach we własnym towarzystwie. Warto jednak zaznaczyć, że w sklepie Miloo Home większość hamaków wytrzyma nawet 120 kg obciążenia. Dzięki temu niejednokrotnie można z nich korzystać także wspólnie z dzieckiem lub z bliską osobą. A w przypadku dzieci – z ukochanym rodzeństwem.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.