Komunikaty PR

H+H Silikat AT25 AkuTerm - profesjonalna ochrona termiczna i akustyczna w ściani

2024-02-26  |  20:50
Biuro prasowe

H+H Silikat AT25 AkuTerm to innowacyjny bloczek do wznoszenia jednowarstwowych przegród konstrukcyjnych, które spełniają wymagania zarówno pod względem izolacyjności termicznej, jak i akustycznej stawiane ścianom wewnętrznym oddzielającym pomieszczenia ogrzewane od klatek schodowych i korytarzy.

Wieloaspektowa ochrona w ścianie jednowarstwowej

Przepisy prawne wymagają zarówno w budownictwie mieszkalnym wielorodzinnym, jak również usługowym i użyteczności publicznej zastosowania między pomieszczeniami o różnej funkcji przegród o określonych parametrach.

Wymagania akustyczne dla ścian wewnętrznych zawarte są w normie PN-B-02151-3 określającej wartości wskaźnika izolacyjności akustycznej R’A1. Przykładowo dla oddzielenia pomieszczeń mieszkalnych od korytarzy i klatek schodowych w przypadku budynków wielorodzinnych wskaźnik ten nie powinien być niższy niż 50 dB, a dla analogicznych ścian między pokojami w hotelach kategorii trójgwiazdkowej i wyższej a korytarzami 45 dB. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie określa z kolei wymogi współczynnika przewodzenia ciepła dla ścian stanowiących oddzielenie pomieszczeń ogrzewanych od klatek schodowych i korytarzy przy Δti ≥ 8°C na poziomie UC(max) nie wyższego niż 1,0 W/(m2*K) - wyjaśnia Robert Janiak, Product Manager firmy H+H.

Z powyższych norm prawnych wynika zatem obowiązek wznoszenia ścian oddzielających mieszkania od klatek schodowych i korytarzy w sposób zapewniający spełnienie wymagań jednocześnie w zakresie izolacyjności akustycznej, jak i termicznej.

Zastosowanie bloczków H+H Silikat AT25 AkuTerm umożliwia osiągnięcie wymaganych wskaźników w przegrodzie jednowarstwowej bez użycia dodatkowych materiałów izolacyjnych.

Korzyści ze stosowania bloczków H+H Silikat AT25 AkuTerm

Bloczki H+H Silikat AT25 AkuTerm to produkty silikatowe o obniżonej gęstości (max. 1100 kg/m3 brutto w stanie suchym). Mniejsza gęstość struktury tworzywa silikatowego podnosi jego właściwości w zakresie ochrony termicznej w porównaniu do standardowych wyrobów silikatowych obniżając współczynnik λ10,dry do poziomu λ10,dry = 0,32 W/(m*K), co przekłada się dla ściany o szerokości 25 cm na współczynnik przenikania ciepła równy Uc = 0,96 W/(m2*K). W dalszym ciągu materiał ten cechuje charakterystyczna dla wyrobów silikatowych wysoka izolacyjność akustyczna (RA1 = 55 dB).

H+H Silikat AT25 AkuTerm zachowuje też klasę odporności ogniowej REI 240 przy poziomie obciążenia ∝ ≤ 0,8 - wykonana z niego przegroda może więc stanowić granicę strefy pożarowej 3 klasy o wytrzymałości do 240 minut obciążenia pożarowego. Zachowana jest również właściwość konstrukcyjna elementów i wytrzymałość na ściskanie minimum 5,0 N/mm2. Jak wyjaśnia Robert Janiak bloczki H+H Silikat AT25 AkuTerm sprawdzą się zarówno w przypadku profesjonalnego budownictwa i inwestycji deweloperskich, jak i w indywidualnych inwestycjach i budownictwie jednorodzinnym. W tym przypadku obowiązujące normy są zdecydowanie mniej restrykcyjne, podniesienie standardu termicznego i akustycznego np. w przypadku ściany oddzielającej pomieszczenia mieszkalne od garażu czy przestrzeni technicznych może jednak znacząco poprawić komfort użytkowania, a także obniżyć koszty funkcjonowania obiektu.

Możliwość wykonania ścian jako jednowarstwowych pozwala również na obniżenie kosztów realizacji inwestycji i przyspiesza proces wykonywania prac murarskich. Na ich tempo wpływa też obniżona masa elementów murowych, ułatwiająca ich przenoszenie i układanie.


OPIS PRODUKTU

H+H Silikat AT25 - do wykonywania ścian konstrukcyjnych wewnętrznych ze szczególnym przeznaczeniem do ścian oddzielających mieszkania od klatek schodowych i korytarzy w zabudowie wielorodzinnej. Element silikatowy z dodatkiem krzemianowym łączący w sobie wysoką izolacyjność akustyczną z wymaganym poziomem współczynnika przenikania ciepła U ≤ 1,0 W/(m2 ·K)

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wejdź w wir wiosennych przygotowań z Foxy Tornado Biuro prasowe
2024-04-30 | 10:30

Wejdź w wir wiosennych przygotowań z Foxy Tornado

Wiosenna nieodmiennie kojarzy nam się z wiosennymi porządkami.Jak zdążyć ze wszystkim zanim w drzwiach staną goście? Z pomocą przychodzi Foxy Tornado – uniwersalny, niezwykle
Dom Trwałość i elegancja - gresy na elewacji
2024-04-30 | 01:00

Trwałość i elegancja - gresy na elewacji

Elewacje stanowią nie tylko nieodłączny element architektury, ale także wizytówkę każdego budynku, definiując jego charakter, styl i estetykę. Architekci
Dom Gresy na meblach - nowe spojrzenie na aranżację
2024-04-30 | 01:00

Gresy na meblach - nowe spojrzenie na aranżację

Początkowo płytki kojarzyły nam się głównie z podłogami i ścianami w kuchniach, łazienkach czy przedpokojach. Ich trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości czyniły je

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.