Komunikaty PR

High5ive - 5 wspaniałych budynków w centrum Krakowa

2022-10-19  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Nowoczesny kompleks biurowy wypełnia przestrzeń w centrum Krakowa. Swoją obecnością ożywi niezagospodarowany dotąd obszar obok Dworca Głównego. Inwestycja prowadzona przez Skanska, a zaprojektowana przez MoonStudio zachwyca architekturą, rozwiązaniami technicznymi i ekologiczną wrażliwością.

Kompleks High5ive to łącznie ok 70 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w centrum Krakowa. Inwestor zapowiada, że koncepcja High5ive to też zupełnie nowy pomysł na miejską przestrzeń, w której praca, wypoczynek, spotkania służbowe i prywatne, a także miejskie życie i relaks mają się ze sobą łączyć i współgrać.

Myśl przewodnia

High5ive zaprojektowała krakowska pracownia MoonStudio. Architekci są współautorami wielu krakowskich realizacji m.in. Cricoteki. Projekt koresponduje z najbliższym otoczeniem. Materiały fasady wpisują się w historyczny kontekst centrum. Realizacja będzie stanowiła otwartą, zapraszającą przestrzeń, urozmaiconą placami i pasażami przyjaznymi dla przechodniów. W pasażu, wzdłuż pierzei ulicy Pawiej będą zlokalizowane m.in. restauracje, kawiarnie, miejsca do wypoczynku i spędzania wolnego czasu.

W zgodzie z naturą

Inwestor Skanska dużą wagę przywiązuje zarówno do ekologii, jak i do komfortu człowieka. Dlatego High5ive jako pierwszy w Krakowie powstał zgodnie z założeniami certyfikatu WELL. W walce ze smogiem wokół budynków położono chodnik z zielonego betonu. Redukuje on, średnio o 30%, szkodliwych dla ludzi związków pochodzących ze spalin samochodowych, które znajdują się w miejskim powietrzu.

High5ive to również biurowiec przyjazny rowerzystom. Można skorzystać tutaj z rozbudowanej infrastruktury, w skład której wchodzą stojaki dla rowerów, miejsca ładowania rowerów elektrycznych, prysznice, szatnie oraz stacje naprawy.

Rozwiązania Geberit

Zaawansowane, zrównoważone budownictwo wymaga rozwiązań technicznych, które sprostają jego założeniom. Projektanci Skanska wybrali do odwodnienia tak dużej powierzchni dachów sprawdzone systemy Geberit Pluvia.

W projektach instalacji ciepła technologicznego i centralnego ogrzewania wykorzystano systemy rur Geberit Mepla – stabilne, elastyczne, odporne na ciśnienie i korozję. Rury nadają się do wody o dowolnej jakości, a jej analiza nie jest konieczna. Geberit Mepla można łatwo łączyć z Geberit Mapress. Dlatego też kolejnym systemem wykorzystanym w budowie budynków High5ive jest właśnie system Geberit Mapress C-Stahl. Rury systemowe Geberit Mapress C-Stahl są dostępne w dwóch wersjach: z kremowym płaszczem z polipropylenu lub ocynkowane na zewnątrz. Dostępne są również rury systemowe do specjalnych zastosowań ocynkowane wewnątrz i na zewnętrz.

Zwieńczeniem projektów wodno - kanalizacyjnych jest ceramika. W tym wypadku pochodzi ona z kolekcji Koło Nova Pro. Prosta i funkcjonalna forma wpisze się w każde nowoczesne wnętrze.

Niezawodne systemy instalacyjne są podstawa dobrego i ekologicznego projektowania. Geberit w każdym swoim systemie przekłada jakość i ekologię oraz łatwość instalacji jako najwyższe z priorytetów, dlatego tak chętnie wybierany jest przez architektów i instalatorów.

Geberit know-how

Zastosowane rozwiązania Geberit:

Geberit Mepla
Stelaże Geberit Duofix i Koło Technic GT
Geberit Mapress C-Stahl
Ceramika Koło Nova Pro
Baterie Piave
Rozwiązania bezdotykowe - elektroniczne spłukiwanie do WC i pisuarów

Projekt: MoonStudio

Projektanci instalacji: Biuro TEQUM

Adres: Pawia 7, 31-154 Kraków

Wykonawca: Skanska

Rok: 2018/2022

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
2025-04-24 | 14:00

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.