Higiena i bezpieczeństwo w każdej sytuacji
Znajomość zasad higieny to jedno. Drugie to rozwiązania, które mogą wspierać użytkowników w dążeniu do zachowania czystości podczas korzystania z łazienki. Dlatego już na etapie urządzania tego pomieszczenia kwestie higieny warto potraktować priorytetowo. Wybierając odpowiednie elementy wyposażenia, na przykład antybakteryjne przyciski spłukujące, możemy dbać o bezpieczeństwo własne i wszystkich domowników.
Srebro na wagę złota
Skutecznym orężem w walce z bakteriami są aktywne jony srebra, które odpowiadają za hamowanie rozwoju drobnoustrojów. Ich wyjątkowe, antyseptyczne właściwości znane są ludzkości już od starożytności. Likwidują one bowiem ponad 99% bakterii, grzybów, wirusów i pleśni. Walory te doceniają także producenci rozwiązań sanitarnych. W ofercie firmy TECE znajdziemy kilka modeli antybakteryjnych przycisków spłukujących, wśród nich minimalistyczny TECEnow, nowoczesny TECEloop czy klasyczny TECEambia. Dzięki nim użytkowanie toalety staje się bezpieczne nawet w sytuacji, gdy korzysta z niej wiele osób, w tym dzieci, które mają niższą odporność organizmu niż osoby dorosłe.
W przypadku przycisków TECE aktywne jony srebra wykorzystano już na etapie produkcji. Ich gęste rozmieszczenie w całej masie surowca skutecznie przyczynia się do ochrony przed bakteriami przez cały okres użytkowania. Dzięki temu przyciski spełniają najwyższe wymogi higieniczno-sanitarne. Nie ma także potrzeby stosowania silnych środków dezynfekcyjnych.
Na straży higieny
Antybakteryjny przycisk TECEnow to jeden z ciekawszych przykładów tego, jak innowacja, wiedza i doświadczenie mogą sprzyjać higienie w łazience. Jest minimalistyczny, wyróżnia się klasycznym, ponadczasowym wzornictwem i płaską powierzchnią. Dużą zaletę stanowi możliwość montażu standardowego lub w wersji zlicowanej z płytką ścienną – w tym przypadku wymagane jest jednak zastosowania specjalnej ramki dystansowej oraz montażowej. TECEnow do WC opiera się na sprawdzonej technologii spłukiwania dwoma ilościami wody, może być uruchamiany z przodu lub od góry i jest kompatybilny ze wszystkimi spłuczkami TECE oraz płytką maskującą z koszem na kostkę czyszczącą. Antybakteryjny przycisk TECEnow występuje także w wersji do pisuaru.
Modele o antyseptycznych właściwościach znajdziemy także wśród serii TECEloop, która wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem i okrągłą formą elementów uruchamiających spłukiwanie. Możemy zdecydować się na modułowy przycisk w wersji ze szkła i dobrać do płytki „antybakteryjne” klawisze. Drugą opcją jest biały model w całości wykonany z tworzywa, do produkcji którego wykorzystano aktywne jony srebra. W przypadku wariantu ze szkła istnieje możliwość montażu zlicowanego w połączeniu z ramką montażową.
Trzecia seria przycisków z modelem antybakteryjnym to TECEambia. Poza właściwościami higienicznymi przycisk ten wyróżnia się eleganckim kształtem, niewielkim rozmiarem i przestrzenną formą. Został wykonany z wysokiej jakości tworzywa i spełnia najwyższe wymogi higieniczno-sanitarne. Ciche działanie podczas aktywacji zapewniają gumowe elementy. Przycisk może być uruchamiany z przodu lub od góry.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.