Komunikaty PR

Higiena i technologia – bezdotykowe rozwiązania do łazienki

2024-04-29  |  11:00

Urządzając pomieszczenia sanitarne coraz większą uwagę zwracamy nie tylko na sam design, ale także na funkcjonalność i wyższe standardy higieny. Z pomocą przychodzą nam nowe technologie oraz rozwiązania, dzięki którym korzystanie z łazienki czy toalety staje się komfortowe i bezpieczne. Przykładem są m.in. przyciski spłukujące z bezdotykowym mechanizmem uruchamiania.

Łazienka to pomieszczenie, w którego zaciszu relaksujemy się po ciężkim dniu, przywracając harmonię ciała i duszy. To także przestrzeń w domu, która najbardziej kojarzona jest z higieną i czystością. Urządzając ją warto te kwestie potraktować priorytetowo i zwrócić uwagę na rozwiązania, dzięki którym każdego dnia możemy dbać o bezpieczeństwo własne i wszystkich domowników. Przykładem są bezdotykowe przyciski spłukujące.

O krok przed Tobą

TECElux mini to szklany przycisk spłukujący firmy TECE, wyposażony w nowoczesną technologię LED podświetlającą kontury klawiszy. TECElux mini posiada czujnik ruchu i może być obsługiwany bezdotykowo. Spłuczka uruchamiana jest poprzez lekki dotyk, zbliżeniowo (bezdotykowo) lub automatycznie po 2 lub 5 minutach od wygaśnięcia podświetlania, jeżeli użytkownik nie uruchomi spłukiwania. Model ten wyróżnia się płaską powierzchnią, a w połączeniu z ramką instalacyjną może być montowany bezpośrednio w ścianie poprzez zlicowanie. Programowanie i zmiana ustawień elektronicznych przycisku, a także dostosowanie ich do indywidualnych wymagań użytkownika, odbywa się za pomocą pilota. TECElux mini dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i czarnym.

Solidna ochrona

TECEsolid to elektronika do WC z bezdotykowym systemem uruchamiającym, wyznaczająca nowe standardy higieny i bezpieczeństwa – zarówno w toaletach prywatnych, jak i publicznych. Po raz pierwszy zastosowano tu innowacyjny typ czujnika wywodzący się z technologii wykorzystywanej w aparatach fotograficznych. Precyzyjnie wykrywa on bezdotykową aktywację spłukiwania, odróżnia ją od innych ruchów użytkownika, a przyciski podświetlają się wyłącznie w sytuacji, gdy zbliży się on do toalety. To pozwala ograniczyć niezamierzone uruchamianie spłuczki. Przyciski o grubości zaledwie 6 mm zostały wykonane ze stali nierdzewnej i zaprojektowane warstwowo: 2 mm płytka metalowa chroni ramkę montażową przed uszkodzeniami, wynikającymi m.in. ze zwiększonej częstotliwości użytkowania przycisków. Ramka może być dodatkowo przymocowana w niewidoczny sposób i zabezpieczona przed kradzieżą. TECEsolid jest niezwykle intuicyjny w obsłudze i posiada zintegrowany program spłukiwania higienicznego oraz interwałowego. Elektronikę można także dopasować do indywidualnych wymagań za pomocą aplikacji. Może być zasilana sieciowo (230/12V) – poprzez transformator lub bateryjnie (6V). Model ten dostępny jest w kilku wariantach wzorniczych: chrom połysk, biały połysk i matowy, stal nierdzewna szczotkowana "anti-fingerprint" oraz czarny matowy.

Zaprogramowany na higienę

Ciekawą propozycją jest także wielofunkcyjny terminal WC TECElux, który składa się z modułu WC oraz szklanej obudowy dostępnej w kolorze białym lub czarnym. Rozwiązanie to jest nie tylko nowoczesne, ale też higieniczne i estetyczne - wszystkie przyłącza i kable ukryte są za szklanym panelem. To, co wyróżnia TECElux, to system spłukiwania „sen-Touch”, dzięki któremu istnieje możliwość bezdotykowego uruchamiania spłuczki w strefie około 10 mm. Gdy sensor wykryje obecność użytkownika, podświetlony zostaje mały i duży klawisz wyboru dwóch ilości spłukiwania. Bardzo przydatną funkcją jest cichy system oczyszczania powietrza. Wykorzystano w nim specjalny filtr, który eliminuje nieprzyjemne zapachy. Uruchamia się on i wyłącza automatycznie dzięki czujnikowi ruchu, który wykrywa obecność użytkownika. Dodatkową zaletą, którą z pewnością docenią miłośnicy indywidualnych rozwiązań, jest funkcja programowania ustawień elektroniki, takich jak: stopień jasności wyświetlacza, spłukiwanie higieniczne, intensywność i opóźnienie wyłączenia oczyszczacza powietrza, funkcja czyszcząca czy obszar detekcji czujnika ruchu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.