Komunikaty PR

Higiena i technologia – bezdotykowe rozwiązania do łazienki

2024-04-29  |  11:00

Urządzając pomieszczenia sanitarne coraz większą uwagę zwracamy nie tylko na sam design, ale także na funkcjonalność i wyższe standardy higieny. Z pomocą przychodzą nam nowe technologie oraz rozwiązania, dzięki którym korzystanie z łazienki czy toalety staje się komfortowe i bezpieczne. Przykładem są m.in. przyciski spłukujące z bezdotykowym mechanizmem uruchamiania.

Łazienka to pomieszczenie, w którego zaciszu relaksujemy się po ciężkim dniu, przywracając harmonię ciała i duszy. To także przestrzeń w domu, która najbardziej kojarzona jest z higieną i czystością. Urządzając ją warto te kwestie potraktować priorytetowo i zwrócić uwagę na rozwiązania, dzięki którym każdego dnia możemy dbać o bezpieczeństwo własne i wszystkich domowników. Przykładem są bezdotykowe przyciski spłukujące.

O krok przed Tobą

TECElux mini to szklany przycisk spłukujący firmy TECE, wyposażony w nowoczesną technologię LED podświetlającą kontury klawiszy. TECElux mini posiada czujnik ruchu i może być obsługiwany bezdotykowo. Spłuczka uruchamiana jest poprzez lekki dotyk, zbliżeniowo (bezdotykowo) lub automatycznie po 2 lub 5 minutach od wygaśnięcia podświetlania, jeżeli użytkownik nie uruchomi spłukiwania. Model ten wyróżnia się płaską powierzchnią, a w połączeniu z ramką instalacyjną może być montowany bezpośrednio w ścianie poprzez zlicowanie. Programowanie i zmiana ustawień elektronicznych przycisku, a także dostosowanie ich do indywidualnych wymagań użytkownika, odbywa się za pomocą pilota. TECElux mini dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i czarnym.

Solidna ochrona

TECEsolid to elektronika do WC z bezdotykowym systemem uruchamiającym, wyznaczająca nowe standardy higieny i bezpieczeństwa – zarówno w toaletach prywatnych, jak i publicznych. Po raz pierwszy zastosowano tu innowacyjny typ czujnika wywodzący się z technologii wykorzystywanej w aparatach fotograficznych. Precyzyjnie wykrywa on bezdotykową aktywację spłukiwania, odróżnia ją od innych ruchów użytkownika, a przyciski podświetlają się wyłącznie w sytuacji, gdy zbliży się on do toalety. To pozwala ograniczyć niezamierzone uruchamianie spłuczki. Przyciski o grubości zaledwie 6 mm zostały wykonane ze stali nierdzewnej i zaprojektowane warstwowo: 2 mm płytka metalowa chroni ramkę montażową przed uszkodzeniami, wynikającymi m.in. ze zwiększonej częstotliwości użytkowania przycisków. Ramka może być dodatkowo przymocowana w niewidoczny sposób i zabezpieczona przed kradzieżą. TECEsolid jest niezwykle intuicyjny w obsłudze i posiada zintegrowany program spłukiwania higienicznego oraz interwałowego. Elektronikę można także dopasować do indywidualnych wymagań za pomocą aplikacji. Może być zasilana sieciowo (230/12V) – poprzez transformator lub bateryjnie (6V). Model ten dostępny jest w kilku wariantach wzorniczych: chrom połysk, biały połysk i matowy, stal nierdzewna szczotkowana "anti-fingerprint" oraz czarny matowy.

Zaprogramowany na higienę

Ciekawą propozycją jest także wielofunkcyjny terminal WC TECElux, który składa się z modułu WC oraz szklanej obudowy dostępnej w kolorze białym lub czarnym. Rozwiązanie to jest nie tylko nowoczesne, ale też higieniczne i estetyczne - wszystkie przyłącza i kable ukryte są za szklanym panelem. To, co wyróżnia TECElux, to system spłukiwania „sen-Touch”, dzięki któremu istnieje możliwość bezdotykowego uruchamiania spłuczki w strefie około 10 mm. Gdy sensor wykryje obecność użytkownika, podświetlony zostaje mały i duży klawisz wyboru dwóch ilości spłukiwania. Bardzo przydatną funkcją jest cichy system oczyszczania powietrza. Wykorzystano w nim specjalny filtr, który eliminuje nieprzyjemne zapachy. Uruchamia się on i wyłącza automatycznie dzięki czujnikowi ruchu, który wykrywa obecność użytkownika. Dodatkową zaletą, którą z pewnością docenią miłośnicy indywidualnych rozwiązań, jest funkcja programowania ustawień elektroniki, takich jak: stopień jasności wyświetlacza, spłukiwanie higieniczne, intensywność i opóźnienie wyłączenia oczyszczacza powietrza, funkcja czyszcząca czy obszar detekcji czujnika ruchu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.