HOT METALS – chrom i połysk w aranżacji łazienki
Powrót w wielkim stylu
Według prognoz platformy Pinterest na 2024 r. jednym z modnym kierunków będzie Hot Metals. Trend ten przywróci dodatkom w chromowanym wykończeniu pozycję, jaką w aranżacji wnętrz piastowały przez lata, a którą odebrały mu następnie czarne i złote akcenty.
Chrom to bez wątpienia synonim nowoczesnej elegancji – wyjątkowy odcień, który charakteryzuje się wysokim połyskiem i lustrzanym wykończeniem. Elementom dekoracyjnym nadaje efektowny i przyciągający uwagę wygląd – czasami wręcz kosmiczny i futurystyczny. Co istotne, w aranżacji łazienki chrom doskonale współgra z różnymi stylami – od nowoczesnych po klasyczne. Jego neutralność to walor, który pozwala mu wkomponować się w różnorodne wnętrza, dodając im blasku i subtelnej finezji. Lustrzana powierzchnia dodatkowo odbija światło, tworząc efektowne refleksy i poprawiają optyczny odbiór przestrzeni. Urządzając łazienkę warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które wprowadzą ten trend do sanitarnych pomieszczeń.
W lustrzanym odbiciu
Hot Metals w łazience pojawi się m.in. w elementach takich jak baterie, profile prysznicowe kabin czy ramy luster. Ciekawą propozycją są również przyciski spłukujące w chromowanym wykończeniu, a te znajdziemy w ofercie marki TECE.
TECEloop to przycisk charakteryzujący się oryginalnym połączeniem prostokątnego kształtu płytki i modnej w ostatnim czasie okrągłej formy klawiszy. W wariancie chrom połysk przykuwa uwagę lustrzanym wykończeniem, wpisującym się w styl niejednej aranżacji. Możemy zestawić go z matowymi kolorami ścian czy drewnianymi elementami wyposażenia. Taki kontrast, oparty na łączeniu ciepła materiałów z chłodnym blaskiem chromu, pozwoli wykreować unikalny efekt wizualny. TECEloop możemy zamontować tradycyjnie, tj. natynkowo, lub w sposób zlicowany z powierzchnią płytek - w połączeniu z ramką montażową do WC i ramką dystansową.
Inną propozycją, którą z pewnością docenią fani klasyki i prostych linii, jest TECEsquare w wariancie chrom połysk. To model, którego ponadczasowy, a zarazem nowoczesny design doceniany jest od lat – także przez projektantów wnętrz. Minimalistyczne wzornictwo, geometryczny kształt oraz wyjątkowo płaska powierzchnia sprawiają, że doskonale wpisuje się w różne style łazienek. Jest kompaktowy, wykonany z metalu, a jego montaż nie wymaga dodatkowej ramki. W wersji chromowanej przyciąga uwagę elegancją i blaskiem. Odbijając światło nadaje przestrzeni niepowtarzalny charakter, zaś w niewielkich pomieszczeniach kreuje efekt lekkości i przestronności.
Zasada spójności
Przyciski spłukujące, baterie, elementy funkcjonalne i dekoracyjne – wszystkie powinny być w spójnej kolorystyce, to bowiem klucz do udanej i dopracowanej realizacji projektu. Warto o to zadbać dobierając rozwiązania w chromowanym wykończeniu. Dlatego nie zapominajmy także o takich elementach, jak odwodnienie prysznicowe. Tu możemy zdecydować się na tradycyjny odpływ liniowy bądź profil w wykończeniu z połyskiem.
Ciekawą propozycję jest TECEdrainprofile – odwodnienie stworzone z myślą o projektowaniu nowoczesnych stref prysznicowych. Wykonany ze stali nierdzewnej profil, dostępny m.in. w wersji z połyskiem, może być montowany w płaszczyźnie płytek – na całej długości strefy prysznicowej – i dopasowany do wymaganej długości. Dokonuje się tego poprzez jego przycięcie po obu stronach (do dł. ≥ 500 mm). Takie podejście pozwala spersonalizować strefę prysznicową oraz zintegrować odwodnienie z płaszczyzną posadzki. Modułowość to z kolei gwarancja tego, że – bez względu na warunki i wymagania montażowe – z łatwością dobierzemy poszczególne elementy systemu.
Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań docenią z kolei odwodnienie liniowe TECEdrainline z rusztami ozdobnymi w wariancie połysk. To kompletny system, w którego skład wchodzą rynny z kołnierzem izolacyjnym i taśmą uszczelniającą Seal System, akcesoria montażowe (jako opcja) oraz ruszty wypełniające. Te dostępne są w wielu wariantach, co sprawia, że podczas urządzania strefy prysznicowej nie musimy decydować się na standardowe rozwiązania i pomysły. Do wyboru mamy rynnę ze stali nierdzewnej – prostą, prostą z kołnierzem do montażu przy ścianie oraz kątową. Zamknięty korpus rynny pozbawiony jest śrub i gwintowanych części, a ruszt bez problemu można wyjąć. Dzięki czemu czyszczenie jest niezwykle łatwe i nie wymaga wysiłku. Oba rozwiązania pozwalają stworzyć spójną aranżację łazienki, w której wszystkie elementy kreują dopracowany efekt w trendzie Hot Metals.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.