Komunikaty PR

Idealne miejsce na odpadki, ale czy tylko? Organizacja szafki pod zlewem

2021-11-25  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

W większości polskich domów kosz na śmieci tradycyjnie znajduje się w szafce pod zlewozmywakiem. To wygodne, funkcjonalne i estetyczne. Jednak konieczność segregowania odpadów spowodowała, że coraz trudniej pomieścić wszystkie pojemniki w jednej szafce. Podpowiadamy, jak dobrze zorganizować tę przestrzeń.

Już nie jeden, a co najmniej pięć koszy na odpadki powinno znaleźć się w każdym polskim domu – na śmieci zmieszane, bioodpady, plastik, szkło i papier. Stwarza to niemałe wyzwanie logistyczne, zwłaszcza w małych kuchniach.

Śmietnik w szufladzie

To zdecydowanie jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, które zapewnia wygodne otwieranie i pełny dostęp do koszy. Organizacja szuflady ze śmietnikami jest prosta dzięki dedykowanym systemom wkładów, stelaży i pojemników. To umożliwia pełne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz mebla i dostosowanie go do naszych potrzeb.

Przykładowo, w najpopularniejszej szufladzie o szerokości 60 cm, możemy umieścić dwa duże pojemniki o pojemności 21 litrów lub cztery – dwa po 13,5 litra i dwa po 6,5 litra. Pozostałe odpady, których gromadzimy mniej, np. papier czy szkło, możemy segregować na specjalnej pokrywie, wysuwanej z wnętrza szuflady. Takie rozwiązania oferuje m.in. firma Häfele w swoim systemie do segregacji odpadów Ninka 1dwa4.

Dla jeszcze bardziej komfortowej pracy podczas gotowania można zamontować specjalne systemy umożliwiające automatyczne otwieranie szuflady. – To czysta ergonomia.W kuchni cały czas mamy zajęte ręce. Dzięki czujnikowi w cokole szuflada ze śmietnikami otworzy się, gdy do niej podejdziemy. Nie musimy się schylać, aby otworzyć szufladę, więc odpoczywają też nasze plecy. To również higieniczne rozwiązanie: możemy zapomnieć o ubrudzonych resztkami pożywienia frontach – wyjaśnia Michał Kichler, manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele.

Tradycyjna szafka

Szuflada z pojemnikami na odpady to komfortowe rozwiązanie, jednak nie zawsze możliwe do zastosowania w naszej kuchni. W przypadku tradycyjnych szafek pod zlewozmywakiem również możemy zaplanować ergonomiczny system segregowania odpadów. Na rynku dostępne są pojedyncze kosze przeznaczone do montażu na ścianach bocznych lub na frontach szafek, a także wysuwane systemy do segregacji, jak Ninka 1dwa3 od Häfele. – To ciekawe rozwiązanie oparte na pełnym wysuwie, jak szuflada. Stelaż z pojemnikami wysuwa się poza obrys szafki, dając dostęp do dwóch lub trzech pojemników. Obok możemy postawić dodatkowe, rzadziej używane pojemniki – mówi Michał Kichler.

Nawet jeśli zlewozmywak wypada w szafce narożnej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować w tym miejscu pojemniki na odpady. Z pomocą przychodzą systemy dedykowane szafkom narożnym, jak te oparte na wysuwanych półkach typu nerka, np. Ninka 1dwa Slide. – W tym przypadku możemy poustawiać trzy pojemniki na dolnej części szafki. Dzięki temu możemy optymalnie zagospodarować miejsce pod zlewem – proponuje Michał Kichler.

A może inaczej

W jakich innych miejscach możemy postawić pojemniki do segregacji odpadów? To zależy od naszych potrzeb i możliwości aranżacyjnych. Kosze mogą równie dobrze stać w kuchni na widoku, wystarczy sięgnąć po estetyczne pojemniki, które dopełnią aranżacji wnętrza. Jednak w tym wypadku warto zainwestować w takie, które nie tylko dobrze wyglądają, ale także są szczelnie zamykane – tak, aby zachować pełną higienę i uniknąć nieprzyjemnych zapachów.

Zwłaszcza w przypadku niedużych mieszkań czy kawalerek do rozważenia jest umieszczenie pojemników w innych pomieszczeniach. Papier z powodzeniem możemy składować w pobliżu biurka, a w kuchni pozostawić jedynie kosz na bioodpady, których w kuchni produkujemy najwięcej. W przypadku bioodpadów warto pomyśleć także o stworzeniu kompostownika – w ogrodzie lub w wersji mini np. na balkonie.

Jeśli zdecydujemy się na umieszczenie wolnostojących pojemników na zewnątrz szafek, zyskujemy przestrzeń do zagospodarowania pod zlewem. Świetnie nadaje się do przechowywania artykułów potrzebnych do zachowania odpowiedniej higieny w kuchni, a także tabletek do zmywarki czy gąbek do zmywania i ściereczek. Te ostatnie możemy też powiesić na haczykach zamontowanych wewnątrz szafek. To również dobre miejsce do przechowywania plastikowych toreb i reklamówek.

Możliwości aranżacyjnych szafek pod zlewozmywakiem jest wiele. Warto wcześniej przemyśleć różne rozwiązania i dobrać je do swojego stylu życia i potrzeb.

 

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Ochrona środowiska

Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić

Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.

Muzyka

Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy

Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.