Komunikaty PR

Idealnie dopasowane - obrzeże i uchwyt meblowy

2022-04-14  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Zespolone ( 0.22 MB )

Chociaż uchwyt meblowy i obrzeże okalające front mają różne zadania, mogą tworzyć zgrany duet! Na ich połączeniu nie traci komfort użytkowania i funkcjonalność mebli, a bardzo zyskuje estetyka. Rozwiązanie spodoba się wszystkim, którzy ze szczególną dbałości podchodzą do detali i cenią proste, ale ciekawe formy.

 

 

W kuchni liczy się dobry smak. Nie tylko na talerzu, ale również w przestrzeni, w której przygotowujemy posiłki. Kulinarny sukces gwarantuje zazwyczaj połączenie dobrze dobranych składników, nowatorscy kucharze szukają jednak czegoś więcej niż znane recepty. Miksowanie ze sobą nowych smaków nierzadko pozwala osiągnąć fantastyczne rezultaty. Podobnie jest w przypadku aranżacji wnętrz. Pomysłowe i odbiegające od utartych schematów rozwiązania wzornicze potrafią zachwycić stylistyczną świeżością i bardzo interesującym efektem.

 

Efektowne i funkcjonalne zespolenie

Dotychczas obrzeże okalające front i zamontowany na nim uchwyt nie stanowiły całości. Koncepcja ich zespolenia w systemie KAMmono Black, zaproponowana przez firmę KAM, producenta mebli kuchennych z Milejewa, nie tylko urzeka atrakcyjnym efektem wizualnym, ale pomyślnie zdała egzamin z ergonomii i funkcjonalności.

Elegancki uchwyt krawędziowy w czarnym kolorze jest zespolony w niemal niewidoczny sposób z obrzeżem tej samej barwy. Idealnie ze sobą połączone, zakreślają kontury frontu o geometrycznych, kontrastujących z dekorem liniach. Niczym ramka skrojona na miarę stanowią jego oprawę, podkreślając nowoczesną stylistykę zabudowy meblowej. Uchwyt, który pozostaje niemal niewidoczny, jest praktyczny i wygodny.

- Wyjątkowość tego rozwiązania kryje się w efektownej grze kontrastów pomiędzy dekorem frontu a okalającym go czarnym obrzeżem ze zintegrowanym uchwytem – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Efekt zespolenia obrzeża z uchwytem wygląda bardzo nowocześnie i wpisuje się w aktualne trendy, w których rezygnujemy z nadmiernej ilości elementów ozdobnych na rzecz eleganckiego minimalizmu. Proste linie wyznaczane prze mocno zarysowane obrzeże gwarantują harmonię i równowagę, wyglądają schludnie i potęgują wrażenie ładu – dodaje projektantka.

Obrzeże jest precyzyjnie frezowane pod wymiar uchwytu, który idealnie wpasowuje się w powierzchnię frontu i nie wystaje poza jego obręb. Eliminuje to ryzyko „kolizji” uchwytów, które nawet umieszczone blisko nie będą o siebie zahaczały. Ma to znaczenie w przypadku zabudowy wysokiej czy w obudowie lodówki. Dodatkowo, w przypadku ciężkich frontów lodówek czy zmywarek to bardziej ergonomiczna alternatywa niż otwieranie metodą „push to open”.

Dzięki temu, że uchwyty są zintegrowane z obrzeżem, nie ma potrzeby zostawiania dodatkowego miejsca, aby ze sobą nie kolidowały podczas użytkowania mebli. Pozwala to wyeliminować wolne przestrzenie pomiędzy frontami, na czym dodatkowo zyskuje estetyka zabudowy.

 

Potencjał czerni

Front KAMmono Black zachwyci nawet tych użytkowników, którzy preferują proste formy mebli, rezygnując z dodatkowych zdobień czy nadmiernej ilości ozdobników. Efektowna, ale subtelna ramka, jaką tworzy obrzeże w czarnym kolorze, nie zdominuje zabudowy, a jedynie podkreśli nowoczesny wygląd mebli.

Atutem jest także kolor czarny, który króluje w modnych aranżacjach kuchennych. Nie każdy jednak, któremu zamarzy się monochromatyczna zabudowa kuchenna w tym kolorze, będzie mógł ten pomysł zrealizować. Małe, słabo doświetlone pomieszczenia nie będą odpowiednim otoczeniem dla mebli w tym wyrazistym kolorze. W każdym wnętrzu jednak dobrze zaprezentują się meble z frontami mocno zaakcentowanymi czarnym obrzeżem. Są wizualnie lżejsze i równie charakterne. Nawet zabudowa meblowa w delikatnych dekorach drewna w jasnym wybarwieniu zyskuje bardziej wyrazistego wyglądu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.