Komunikaty PR

IKEA opatentowała innowacyjny system zmniejszający ryzyko przewracania się mebli

2023-11-17  |  11:00
Biuro prasowe

Komoda VIHALS jest pierwszym sprzedawanym na całym świecie meblem wyposażonym w funkcję „Przymocuj i Odblokuj”.

Bezpieczeństwo produktu oraz klientów jest dla IKEA priorytetem. Marka spełnia najbardziej surowe wymogi prawne i standardy w zakresie bezpieczeństwa i jakości produktów w krajach, gdzie prowadzi działalność, a dodatkowo wyznacza jeszcze bardziej restrykcyjne wymagania wewnętrzne. W IKEA, ocena ryzyka związanego z bezpieczeństwem to kluczowy element procesu rozwoju każdego produktu. Jeśli chodzi o meble do przechowywania, przymocowanie do ściany jest najpewniejszym gwarantem bezpieczeństwa. Funkcja „Przymocuj i Odblokuj” (ang. Anchor and Unlock) ma zachęcić użytkowników do zabezpieczenia w ten sposób swoich mebli.

Jak działa system „Przymocuj i Odblokuj”

Funkcja „Przymocuj i Odblokuj” pozwala na otwieranie w jednym momencie tylko ograniczonej liczby szuflad, jeśli mebel nie jest przymocowany do ściany. Zmniejsza to ryzyko przewrócenia, ale go nie eliminuje. Po przymocowaniu mebla do ściany włącza się mechanizm odblokowujący i można bezpiecznie otworzyć nawet wszystkie szuflady jednocześnie.

Najbezpieczniejsza komoda

Pierwszymi dostępnymi na całym świecie produktami IKEA, które wyposażone są w system „Przymocuj i Odblokuj” są komody VIHALS. Klienci IKEA mogą wybierać spośród trzech różnych wersji: komody z 4 szufladami i dwóch wersji komód z 6 szufladami. Komody VIHALS są częścią serii rozwiązań do przechowywania o tej samej nazwie – można je łatwo łączyć, aby uzyskać spójny wygląd w całym domu. Wersja komody z 4 szufladami doskonale spełnia potrzeby osób mieszkających na małych powierzchniach i jest najbardziej popularna wśród klientów, a teraz jest również dostępna w nowej niższej cenie – o 200 zł taniej. Produkty wyposażenia domu w przystępnych cenach to istota działalności IKEA, nie może odbywać się to jednak kosztem jakości czy bezpieczeństwa.

„W IKEA stawiamy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Przeprowadzamy ponad milion testów rocznie, aby zapewnić, że nasze produkty są trwałe i bezpieczne w użyciu. System ‘Przymocuj i Odblokuj’ ma na celu nie tylko zwiększać bezpieczeństwo mebla, ale również przypominać klientom - ilekroć będą chcieli otworzyć wszystkie szuflady na raz, bez przymocowania mebla do ściany - że to mocowanie jest niezbędne, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Komoda VIHALS to pierwszy produkt z takim rozwiązaniem - kolejne pojawią się w niedalekiej przyszłości. W nadchodzących latach będziemy nadal opracowywać produkty z innowacyjnymi funkcjami zwiększającymi stabilność i bezpieczeństwo użytkowania dla naszych klientów na całym świecie. Rozwiązania te nie będą takie same dla każdego produktu, funkcje będą wbudowywane w meble w zależności od potrzeb" – mówi   Bartosz Grund, Lider ds. Wymagań i Zgodności Produktu w IKEA Retail w Polsce. ”Nasz dom powinien być bezpieczny dla całej rodziny. Dlatego każdorazowo do wszystkich komód dołączane są okucia zabezpieczające umożliwiające przymocowanie ich do ściany, co jako IKEA zawsze rekomendujemy” – dodaje.

Niedawno IKEA zaprezentowała też szafkę z szufladami GREÅKER, której niestandardowe zawiasy umożliwiają otwieranie drzwi tylko pod pewnym kątem, aby jeszcze bardziej zwiększyć stabilność. W ofercie IKEA znajdziemy również wiele produktów, których jedynym zadaniem jest zapewniać bezpieczeństwo, takich jak blokady na okna lub drzwi, antypoślizgowe maty czy ochronne nakładki na narożniki szafek i blatów.

IKEA ogłasza zobowiązanie patentowe i zachęca innych producentów do wykorzystywania funkcji „Przymocuj i Odblokuj”

IKEA czerpie z 80-letniego doświadczenia w tworzeniu mebli do domu. W oparciu o tę wiedzę, badania i rozwój powstał szereg rozwiązań w zakresie stabilności mebli do przechowywania ubrań. IKEA ma nadzieję wpływać na zmiany w branży meblarskiej i ograniczyć liczbę wypadków spowodowanych przewróceniem się mebli, umożliwiając jednocześnie bezpieczniejsze życie w domu. W tej kwestii IKEA mocno wierzy we współpracę, zachęcając innych producentów mebli do skorzystania z jej patentu „Przymocuj i Odblokuj”.

IKEA chce projektować produkty, które wytrzymają codzienne domowe wyzwania, a przez to sprawią, że dom stanie się bezpieczniejszym i lepiej pomyślanym. Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie w IKEA.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.