Komunikaty PR

IKEA opatentowała innowacyjny system zmniejszający ryzyko przewracania się mebli

2023-11-17  |  11:00
Biuro prasowe

Komoda VIHALS jest pierwszym sprzedawanym na całym świecie meblem wyposażonym w funkcję „Przymocuj i Odblokuj”.

Bezpieczeństwo produktu oraz klientów jest dla IKEA priorytetem. Marka spełnia najbardziej surowe wymogi prawne i standardy w zakresie bezpieczeństwa i jakości produktów w krajach, gdzie prowadzi działalność, a dodatkowo wyznacza jeszcze bardziej restrykcyjne wymagania wewnętrzne. W IKEA, ocena ryzyka związanego z bezpieczeństwem to kluczowy element procesu rozwoju każdego produktu. Jeśli chodzi o meble do przechowywania, przymocowanie do ściany jest najpewniejszym gwarantem bezpieczeństwa. Funkcja „Przymocuj i Odblokuj” (ang. Anchor and Unlock) ma zachęcić użytkowników do zabezpieczenia w ten sposób swoich mebli.

Jak działa system „Przymocuj i Odblokuj”

Funkcja „Przymocuj i Odblokuj” pozwala na otwieranie w jednym momencie tylko ograniczonej liczby szuflad, jeśli mebel nie jest przymocowany do ściany. Zmniejsza to ryzyko przewrócenia, ale go nie eliminuje. Po przymocowaniu mebla do ściany włącza się mechanizm odblokowujący i można bezpiecznie otworzyć nawet wszystkie szuflady jednocześnie.

Najbezpieczniejsza komoda

Pierwszymi dostępnymi na całym świecie produktami IKEA, które wyposażone są w system „Przymocuj i Odblokuj” są komody VIHALS. Klienci IKEA mogą wybierać spośród trzech różnych wersji: komody z 4 szufladami i dwóch wersji komód z 6 szufladami. Komody VIHALS są częścią serii rozwiązań do przechowywania o tej samej nazwie – można je łatwo łączyć, aby uzyskać spójny wygląd w całym domu. Wersja komody z 4 szufladami doskonale spełnia potrzeby osób mieszkających na małych powierzchniach i jest najbardziej popularna wśród klientów, a teraz jest również dostępna w nowej niższej cenie – o 200 zł taniej. Produkty wyposażenia domu w przystępnych cenach to istota działalności IKEA, nie może odbywać się to jednak kosztem jakości czy bezpieczeństwa.

„W IKEA stawiamy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Przeprowadzamy ponad milion testów rocznie, aby zapewnić, że nasze produkty są trwałe i bezpieczne w użyciu. System ‘Przymocuj i Odblokuj’ ma na celu nie tylko zwiększać bezpieczeństwo mebla, ale również przypominać klientom - ilekroć będą chcieli otworzyć wszystkie szuflady na raz, bez przymocowania mebla do ściany - że to mocowanie jest niezbędne, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Komoda VIHALS to pierwszy produkt z takim rozwiązaniem - kolejne pojawią się w niedalekiej przyszłości. W nadchodzących latach będziemy nadal opracowywać produkty z innowacyjnymi funkcjami zwiększającymi stabilność i bezpieczeństwo użytkowania dla naszych klientów na całym świecie. Rozwiązania te nie będą takie same dla każdego produktu, funkcje będą wbudowywane w meble w zależności od potrzeb" – mówi   Bartosz Grund, Lider ds. Wymagań i Zgodności Produktu w IKEA Retail w Polsce. ”Nasz dom powinien być bezpieczny dla całej rodziny. Dlatego każdorazowo do wszystkich komód dołączane są okucia zabezpieczające umożliwiające przymocowanie ich do ściany, co jako IKEA zawsze rekomendujemy” – dodaje.

Niedawno IKEA zaprezentowała też szafkę z szufladami GREÅKER, której niestandardowe zawiasy umożliwiają otwieranie drzwi tylko pod pewnym kątem, aby jeszcze bardziej zwiększyć stabilność. W ofercie IKEA znajdziemy również wiele produktów, których jedynym zadaniem jest zapewniać bezpieczeństwo, takich jak blokady na okna lub drzwi, antypoślizgowe maty czy ochronne nakładki na narożniki szafek i blatów.

IKEA ogłasza zobowiązanie patentowe i zachęca innych producentów do wykorzystywania funkcji „Przymocuj i Odblokuj”

IKEA czerpie z 80-letniego doświadczenia w tworzeniu mebli do domu. W oparciu o tę wiedzę, badania i rozwój powstał szereg rozwiązań w zakresie stabilności mebli do przechowywania ubrań. IKEA ma nadzieję wpływać na zmiany w branży meblarskiej i ograniczyć liczbę wypadków spowodowanych przewróceniem się mebli, umożliwiając jednocześnie bezpieczniejsze życie w domu. W tej kwestii IKEA mocno wierzy we współpracę, zachęcając innych producentów mebli do skorzystania z jej patentu „Przymocuj i Odblokuj”.

IKEA chce projektować produkty, które wytrzymają codzienne domowe wyzwania, a przez to sprawią, że dom stanie się bezpieczniejszym i lepiej pomyślanym. Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie w IKEA.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.