Komunikaty PR

Inauguracja partnerstwa OW SARP i Cosentino

2021-12-09  |  14:05
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Firma Cosentino oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, podpisali porozumienie o współpracy. Hiszpański producent i dystrybutor powierzchni Silestone, Dekton i Sensa wraz z OW SARP, będą działać wspólnie na rzecz promocji i działań edukacyjnych, związanych m.in. z odpowiedzialną architekturą jutra i zrównoważonym rozwojem. Główną ideą partnerstwa jest szerzenie świadomości wynikającej ze wspólnej troski o zmiany klimatyczne oraz popularyzacja nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska procesów produkcji. Inauguracja współpracy miała miejsce podczas Targów Warsaw Home&Contract 2021.

W ramach wspólnej działalności, Cosentino i OW SARP będą dzielić się wiedzą i obecnością ekspertów podczas wydarzeń specjalnych, rozmawiać wspólnie o zrównoważonym rozwoju, prowadzić działania zachęcające firmy z branży i architektów na rzecz przedsięwzięć proekologicznych i zwiększania świadomości zobowiązań w dziedzinie ochrony klimatu. Inauguracja tej współpracy odbyła się na Targach Warsaw Home&Contract 2021 w Nadarzynie. W dniu 28 października 2021r. na stoisku Cosentino odbył się panel dyskusyjny „Równowaga w Architekturze” z udziałem arch. Marty Sękulskiej-Wrońskiej, Prezes OW SARP, arch. Piotra Jurkiewicza – wiceprezesa ds. Architektury Kryzysu Klimatycznego OW SARP z Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP, Grzegorza Goworka (Studio O.) oraz dziennikarza Michała Bachowskiego, reprezentującego portal Noizz. Spotkanie poprowadziła Ewa Trzcionka, wykładowczyni SWPS oraz School Of Form, ekoetyczka i doradczyni biznesowa. „Cieszymy się, że wspólnie z zespołem Cosentino będziemy szerzyć wiedzę jak wybierać rozwiązania przyjazne środowisku do naszych projektów, by były nie tylko piękne, ale i mądre” – mówi o współpracy z Cosentino Marta Sękulska-Wrońska, Prezes OW SARP.

O Grupie Cosentino

Działalność Grupy Cosentino, posiadającej w Polsce dwa centra, w Parzniewie i w Mysłowicach, prowadzona jest z myślą o zrównoważonym rozwoju jako podstawowym priorytecie w całym łańcuchu wartości. Na całym świecie Cosentino szerzy wiedzę jak ważne jest zrozumienie wpływu architektury na środowisko. Podczas produkcji firma wdrożyła w ostatnich latach wiele strategii minimalizujących negatywny wpływ wytwarzania oferowanych materiałów wykończeniowych na środowisko, stając się ambasadorem na rzecz klimatu, służąc za przykład w działaniach w dziedzinie ochrony środowiska. Bezpieczne, wydajne, przejrzyste działania dla dobra nas wszystkich, stanowią jeden z najważniejszych filarów jej polityki.  Kamieniem milowym było wprowadzenie podczas produkcji wielkoformatowych okładzin Silestone pionierskiej technologii HybriQ+, wykorzystującej nową hybrydową formułę mieszanki surowców mineralnych oraz materiałów pochodzących z recyklingu. Technologia ta oparta jest na ponownym wykorzystywaniu wody pochodzącej z procesów produkcyjnych i 100% odnawialnej energii elektrycznej. Dodatkowo HybriQ+, który wprowadzono m.in. w kolekcjach Silestone Loft, Sunlit Days, czy Ethereal, znacznie ogranicza zużycie krzemionki krystalicznej w składzie konglomeratu, a kolekcja Sunlit Days to pierwsza wśród wszystkich powierzchni swojej kategorii, która uzyskała Certyfikat Neutralności Węglowej. Całe portfolio spieków Dekton posiada ten certyfikat już od kilku lat.

Portfolio powierzchni Cosentino, wraz z możliwością zamówienia próbek i pobrania tekstur, dostępne jest na stronie dla profesjonalistów: pro.cosentino.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Problemy społeczne

Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways​ wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.