Komunikaty PR

Industrialne oblicze łazienki. Meble, które uzupełnią loftowy klimat.

2022-05-17  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Fabryczny styl przeniósł się ostatnimi czasy na dobre do domowych wnętrz. Opanował zarówno salon, sypialnię jak i łazienkę. Minimalistyczny i nieco surowy design, nawiązujący do hal produkcyjnych znakomicie sprawdza się w salonach kąpielowych powodując, że stają się indywidualnymi miejscami odnowy z charakterem.

Aranżacja łazienki, nawiązującej wystrojem do klimatu fabryki, wymaga zachowania konsekwencji i umiaru w dodatkach. Podstawą są tu naturalne materiały i minimalizm. Należy zapomnieć o płytkach na wysoki połysk i chromowanych bateriach, za to sprawdzą się beton, cegła, szkło i stal. By ocieplić nieco surowość wnętrza, dobrze jest wprowadzić elementy drewniane.

Surowe z natury

Betonowe, surowe posadzki i ściany, prosto z fabrycznych hal, mogą być nie tylko inspiracją do urządzenia łazienki w stylu loft, ale i celowo wybranym materiałem. Odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią posłużą jako alternatywa tradycyjnych płytek. Gdy jednak wolimy sprawdzone rozwiązania, to powierzchnie imitujące beton, w dużych formatach również doskonale sprawdzą się jako wykończenie ścian i podłóg. W industrialnej przestrzeni odnajdzie się z powodzeniem również cegła. W przeciwieństwie do betonu, wprowadzi nieco cieplejszy klimat.

By złagodzić surowość fabrycznego wystroju, można też zastosować elementy drewniane w postaci mebli i blatów, czy też podłogi – tu dostępne są np. winyle lub podłogi hybrydowe odporne na wilgoć, a także ułożenie imitującej drewno płytki pod prysznicem lub na podłodze z pewnością urozmaici wnętrze.

Industrial tkwi w szczegółach

Loftowy klimat tworzą nie tylko ściany i podłoga, ale też meble, ceramika i armatura. Decydując się na prysznic zamiast wanny najlepiej sprawdzi się szklana kabina typu walk- inKlimatu doda też jej wykończenie czarną, metalową ramką.

Odpowiednio dobrane baterie prysznicowe i umywalkowe mogą stanowić subtelną dekorację podkreślając urok industrialnej łazienki. Czarna satynowa armatura idealnie będzie współgrać  z ceramiką w tym samym kolorze, ale pasować też będzie do bieli.

Uzupełnieniem aranżacji są także lustra, wieszaki i szafki. W loftowe wnętrze łazienki wpisze się z pewnością kolekcja mebli Lotos zaprojektowana przez ASP K.Chróścielewski dla marki Devo.

Charakterystyczną cechą kolekcji są elementy wykonane z giętej blachy o zaokrąglonych krawędziach, oczywiście dla podniesienia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.  Imitująca drewno okleina w połączeniu z metalowymi nóżkami stanowi prawdziwą ozdobę industrialnej łazienki.  Jej loftowy charakter podkreślają również elementy ram luster, wieszaków i uchwytów wykonane z metalu lakierowanego proszkowo, zapewniając tym samym ich ponadprzeciętną trwałość.

Kolekcja składa się z kilkudziesięciu mebli zapewniających realizację różnych potrzeb i funkcjonalności w łazience. Są wśród niej szafki pod umywalkę z pojemnymi szufladami jak i szafki wiszące, dzięki którym zapanuje w łazience porządek. Trzy wersje kolorystyczne umożliwiają zastosowanie kolekcji do wyposażenia łazienek w różnych stylach i aranżacjach, zatem nie tylko loftowych.

Mniej znaczy więcej

Łazienka w stylu industrialnym to też wyzwanie organizacyjne. Z jednej strony możemy sobie pozwolić na nieco surowszy design i zostawić np. kable na zewnątrz w specjalnym dekoracyjnym wydaniu, czy też rury instalacyjne, ale z drugiej strony, musimy zadbać o detal, a nim są wszechobecne w łazience kosmetyki. Dla spójności aranżacji i estetyki dobrze jest przelać te najczęściej używane mydła i płyny w specjalne stylizowane butelki z ciemnego szkła, które staną się automatycznie ozdobą pomieszczenia. Pozostałe żele i kremy, płyny do prania najlepiej pochować w szafkach tak, by nie były widoczne.

Meble łazienkowe z kolekcji Oval zaprojektowane przez Gynasz Studio dla marki Devo idealnie zaspokoją potrzebę przechowywania w łazience. Prosta, delikatnie zaokrąglona a zarazem lekka forma mebli w połączeniu z frontami wykonanymi z naturalnego drewna dębowego doskonale wpisze się w industrialny wystrój łazienki. Ażurowy regał, niczym drabina, idealnie sprawdzi się jako wieszak na ręczniki, jak i dodatkowe miejsce na przechowywanie podręcznych kosmetyków, perfum czy dekoracyjnych roślin. Nietuzinkowa kolekcja Oval rewelacyjnie nadaje się do stworzenia prywatnej strefy SPA w klimacie loftowym, w której możemy zarówno odpoczywać po całym dniu, jak i przygotować się rano na bieżące wyzwania. Dodatkowym atutem jest zastosowanie technologii malowania proszkowego, dzięki czemu elementy metalowe mają twardą powierzchnię, co sprawia, że są one trwałe i odporne w użytkowaniu.

Kolekcja Oval zdobyła wyróżnienie w konkursie Wybór Roku 2019, nagrodę główną Must Have Łódź Festival 2019, nagrodę główną wśród nagród przyznawanych za produkty, „Oscar” dla produktu – nagrodę Dobry Wzór 2019 przyznawaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego oraz międzynarodową nagrodę główną Red Dot 2020 jednego z najbardziej prestiżowych konkursów, w którym najwyższe zaszczyty zdobywają tylko najlepsi z najlepszych.

Łazienka w stylu industrialnym z pewnością spodoba się wielbicielom minimalizmu, ale też i stylu skandynawskiego, którego podstawą jest czerpanie wzorców z natury. Każdy z głównej bazy betonu, cegły i drewna wyczerpuje swój niepowtarzalny klimat. A o to przecież chodzi!

Dodatkowe informacje www.devo.pl

O Devo

Firma Devo, założona przez Jerzego Karwackiego, to wiodący polski producent mebli łazienkowych działający od 1990 roku. Systematycznie rozwijając i podnosząc poziom swoich produktów Devo dołączyło do grona światowych marek proponując nowe kierunki rozwoju wzornictwa mebli łazienkowych. Przekraczając kolejne granice w dążeniu do stworzenia oferty z nowoczesnymi i niebanalnymi kolekcjami, Devo przyjęło za cel spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów o najbardziej wyszukanych gustach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.