Industrialny szyk szarych wnętrz
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Szare ściany mogą wprowadzić do wnętrza elegancki, nieco surowy klimat, który jest doskonałą bazą do urządzania wnętrz w modnym industrialnym stylu. Potencjał szarości jest jednak dużo większy, ponieważ tworzą one piękne, a zarazem neutrale tło dla różnorodnych pomysłów aranżacyjnych. Tikkurila prezentuje przykłady zachwycających wystrojów na bazie palety Deco Grey.
Monochromatyczny salon w odcieniach szarości to pomysł dekoratorski, po który chętnie sięgną osoby lubiące nieoczywiste rozwiązania. Wnętrze utrzymane w jednolitej tonacji zyska wysmakowany styl dzięki zestawieniu mebli i dodatków w różnym charakterze, zwłaszcza jeśli obok prostych surowych brył pojawią się artystyczne elementy, jak siedziska o nieregularnym kształcie czy finezyjna ława, której pozornie prosty kształt przełamuje kulista noga. Artystyczną kropkę nad „i” postawi kolekcja rzeźb w kształcie dłoni, których różne odcienie szarości niezwykle efektownie będą prezentować się na ścianie w odcieniu 1966 z palety Tikkurila Deco Grey. Przytulności wnętrzu będzie nadawać miękka kanapa z tapicerowanym wzorem i miękkimi poduszkami oraz świeże kwiaty, które wprowadzą do wnętrza także oszczędną nutę kolorystyczną.
Poszukujący mniej radykalnych rozwiązań, mogą postawić na połączenie chłodnej elegancji szarości z ożywczą mocą kolorowych akcentów. Na tle ścian pomalowanych farbą Tikkurila Optiva Matt 5 w odcieniu H495 szykownie prezentować się będzie kompozycja prostych mebli i dodatków w różnych kształtach i barwach, zaś metalowe elementy będą wprowadzać industrialną stylistykę do wnętrza. Całkowite odcięcie od surowości zapewni kolorowy, tkany dywan o tradycyjnym wzorze.
Wykorzystanie szarych zestawień kolorystycznych, jak odcienie 1955 i 1950, to także świetny pomysł na odświeżenie łazienki w nowoczesnym, modnym stylu. Dzięki rozwiązaniom proponowanym przez Tikkurila dla uzyskania pożądanej metamorfozy kolorystycznej nie ma konieczności skuwania starej glazury. Wystarczy ją przemalować na wybrany kolor używając zestawu dwóch produktów: farby gruntującej Tikkurila Otex Akva oraz nawierzchniowej Tikkurila Optiva Semi Matt 20.
Więcej inspiracji na bazie palety Tikkurila Deco Grey można znaleźć na stronie: https://tikkurila.pl/pomysly/wnetrza-w-odcieniach-szarosci

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści
Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Problemy społeczne
Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.
Gwiazdy
Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.