Komunikaty PR

Innowacyjna izolacja ław i płyt fundamentowych, tarasów, balkonów i ścian piwnic

2024-04-12  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała imponującego skoku naprzód. Przyczyną tego jest zarówno błyskawiczny rozwój technologii, jak i rosnące wymagania klientów. Świetnym przykładem tej ewolucji mogą są najnowsze rozwiązania dotyczące hydroizolacji fundamentów, tarasów, balkonów i ścian piwnic. Czym jest ta innowacyjna technologia i jak z jej wykorzystaniem można wykonać izolację balkonu, ław fundamentowych czy piwnicy wyjaśnia Anita Gawlik, ekspertka z firmy BOTAMENT.

Właściwe wykonanie fundamentów to podstawowy warunek, który musi zostać spełniony, aby uniknąć problemów z zawilgoceniem budynków. Podobnie wygląda kwestia skutecznej hydroizolacji balkonu, tarasu czy hydroizolacji ścian piwnic.

- Tradycyjne mineralne zaprawy uszczelniające nastręczały w tej kwestii niemałych problemów, nie tylko z uwagi na zawodność takiego rozwiązania, ale także na trudności związane z praco- i czasochłonną obróbką. Z uwagi na swoje wady, stosowane masy bitumiczne są w niektórych krajach - na przykład w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii - stopniowo wypierane przez hydroizolacje reaktywne. A one z tradycyjnymi mineralnymi zaprawami uszczelniającymi wygrywają przede wszystkim elastycznością, wielofunkcyjnością i szybkością działania. Dobrze pokazuje to masa hydroizolacyjna BOTAMENT RD 2 The Green 1, która już po trzech godzinach od aplikacji jest odporna na deszcz, po czterech umożliwia przyklejanie płyty drenażowej i termoizolacyjnej, a w ciągu 24 może być obciążana mechanicznie – mówi Anita Gawlik, ekspertka firmy BOTAMENT.

Na skrócenie czasu uszczelnienia wpływa też prosta aplikacja - przy wyborze natryskowej metody aplikacji i wydajności 45-60 m² na godzinę, izolacja ściany piwnicy może zostać wykonana w ciągu 3-4 godzin. Cechą wspólną produktów BOTAMENT RD 2 The Green 1 oraz BOTAMENT RD 1 Universal jest też wyeliminowanie konieczności stosowania dodatkowych środków gruntujących, a także możliwość wyboru różnorodnych technik aplikacji jak szpachlowanie, natryskiwanie lub malowanie.

BOTAMENT RD 2 The Green 1 – nowoczesna wielofunkcyjność

BOTAMENT RD 2 The Green 1 to wielofunkcyjna dwuskładnikowa masa hydroizolacyjna, która pozwala na łatwe zaizolowanie przyziemnej części budynku - zarówno w nowych obiektach, jak i w przypadku renowacji i wykonywania wtórnej hydroizolacji pionowej. W odróżnieniu od mas bitumicznych, BOTAMENT RD 2 The Green 1 może stanowić podłoże pod wyprawy mineralne i powłoki malarskie, przez co z powodzeniem posłuży jako zabezpieczenie strefy cokołowej budynku, którą można następnie wykończyć np. płytką klinkierową.

- Masa hydroizolacyjna BOTAMENT RD 2 The Green 1 powstała na bazie innowacyjnego środka wiążącego. Dzięki niemu jest ona wysokoelastyczna i mostkuje rysy - również w niskich temperaturach -20oC - jakie mogą pojawić się w podłożu. Ponadto, produkt jest odporny na działanie promieniowania UV, mrozu, proces starzenia, a w fazie nanoszenia może być narażony na działanie negatywnego ciśnienia wody (np. technologicznej) bez obaw o utratę właściwości – wyjaśnia Anita Gawlik, ekspertka firmy BOTAMENT.

BOTAMENT RD 2 The Green 1 - możliwe stosowanie

A gdzie konkretnie sprawdza się masa hydroizolacyjna BOTAMENT RD 2 The Green 1? Przede wszystkim stosowana jest jako zabezpieczenie części budynków narażonych na działanie wody - na przykład jako izolacja ław i płyt fundamentowych, tarasów, balkonów czy ścian piwnic. Ponadto, środek ten jest z powodzeniem wykorzystywany do wykonywania izolacji poziomych, pionowych, podposadzkowych, do mocowania płyt ochronnych i izolacyjnych, do renowacji pokryć dachowych czy jako hydroizolacja zbiorników na wodę. Jako jeden z nielicznych tego typu produktów na rynku, posiada Atest PZH dopuszczający do stosowania w pomieszczeniach, w których stale przebywają ludzie. Masę izolacyjną można nanosić na różne podłoża, m.in. na beton, cegłę, pustaki, na nawet na stare izolacje asfaltowe czy ze smoły. Dzięki dobrej przyczepności do stali i tworzyw sztucznych, sprawdzi się też jako uszczelnienie przejść instalacyjnych.

Hydroizolacja reaktywna jednoskładnikowa – ewenement na skalę światową

W ofercie BOTAMENT znajduje się wielofunkcyjna hydroizolacja reaktywna jednoskładnikowa – BOTAMENT RD 1 Universal.  Jest to jednokomponentowa, szybkowiążąca izolacja reaktywna przeznaczona do izolacji części budowli stykających się z gruntem oraz części naziemnych w nowym budownictwie oraz renowacji starych hydroizolacji.

- Również i w tym wypadku możliwy jest błyskawiczny postęp prac hydroizolacyjnych dzięki wyeliminowaniu czasochłonnych etapów przygotowawczych. Środek jest od razu gotowy do użytku – nie wymaga ani mieszania, ani gruntowania, a obróbka może odbywać się bez użycia narzędzi elektrycznych. BOTAMENT   RD 1 Universal wysycha w ciągu 24 godzin, a po wyschnięciu jest odporny na promieniowanie UV, mróz i starzenie – mówi Anita Gawlik, ekspertka firmy BOTAMENT.

Podobnie jak BOTAMENT RD 2 The Green 1, również jednoskładnikowa izolacja reaktywna RD 1 Universal zapewnia wysoką elastyczność i mostkowanie rys w bardzo niskich temperaturach (-20oC). Jej wyróżnikiem jest bardzo wszechstronne zastosowanie - produkt sprawdzi się np. jako hydroizolacja ścian piwnic cokołów, a także jako hydroizolacja balkonów, tarasów. Szczególnie polecany jest pod deski, zarówno naturalne jaki i kompozytowe oraz płyty na dystansach.

–  Z wykorzystaniem jednokomponentowej hydroizolacji reaktywnej BOTAMENT RD 1 Universal można wykonać np. uszczelnienie komina, rynny, przeprowadzić renowację gontów czy pokryć dachowych z papy, a także uszczelnić studnię lub oczko wodne w ogrodzie. Również w tym przypadku proces schnięcia jest widoczny - zmianie ulega kolor wysychającej izolacji – dodaje ekspertka firmy BOTAMENT.

Znakiem charakterystycznym produktów innowacyjnych są dziś nie tylko świetne parametry, ekologiczność czy prostota aplikacji. Równie istotne jest wsparcie technologiczne ze strony producenta, co trudno przecenić zwłaszcza w przypadku rozwiązań nowych, które dopiero torują sobie szlaki na danym rynku. Dlatego pracownicy BOTAMENT® przyjeżdżają na plac budowy, oferując klientom wsparcie merytoryczne i techniczne na miejscu. Firma organizuje również regularnie szkolenia i praktyczne pokazy, podczas których poruszane są wszystkie wątki związane z izolacją fundamentów, izolacją tarasów i balkonów czy piwnic. Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.botament.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.