Innowacyjne rozwiązania Ceramiki Paradyż na Cersaie w Bolonii
Wyjątkowe stoisko zaprojektowane przez Maję Ganszyniec łączy nie tylko cztery linie produktowe, ale tworzy przede wszystkim przestrzeń do dialogu ludzi i różnych koncepcji w architekturze. W strefie Ceramiki Paradyż zostaną również premierowo zaprezentowane nieoczywiste kolaboracje marki, a eksperci firmy oraz partnerzy biznesowi będą mieli okazję do rozmów o odważnych trendach wyeksponowanych przez wiodącego producenta płytek ceramicznych w Polsce.
Nowa kategoria produktów z oferty marki Paradyż, czyli spieki wielkoformatowe, slaby, płyty tarasowe 2.0 oraz nowa odsłona klinkieru zostały skomponowane w harmonijną przestrzeń przez cenioną polską projektantkę Maję Ganszyniec. Powstałe stoisko to miejsce szerokich inspiracji, nie tylko z płaszczyzny designu i łączenia różnych materiałów, lecz również wynikających z rozmów i wymiany doświadczeń specjalistów z branży, architektów oraz projektantów różnych dziedzin.
Ceramika Paradyż jako polska firma z największą ofertą produktową, zaprezentuje barwione w masie spieki wielkoformatowe TRI-D, trendowe kolekcje slabów cieszącego się ogromną popularnością setu Monumental oraz wytrzymałe
i uniwersalne płyty tarasowe 2.0. Jak przystało na lidera branży podczas targów zostaną zaprezentowane odważne projekty, w tym świeże spojrzenie na klinkier, dzięki kolekcji Sundown by Maja Ganszyniec.
"Jesteśmy odważni. To jedna z wartości, która w działaniu naszej firmy jest bardzo ważna. Odwaga w projektowaniu, w tworzeniu biznesu, w patrzeniu w przyszłość. Taka jest Ceramika Paradyż
i ludzie ją tworzący" – mówi dr Anna Tępińska-Marcinek, Współwłaścicielka i Członkini zarządu Ceramiki Paradyż.
Prócz autorki projektu stoiska będzie tam można spotkać cenione również na świecie polskie projektantki. Jedną z najważniejszych w polskiej modzie jest Gosia Baczyńska, która od lat współpracuje z marką, czego efektem jest 7 spektakularnych kolekcji płytek ceramicznych.
Kolejną nowością, którą zostanie zaprezentowana na Cersaie jest kolekcja biżuterii by Anna Orska, która została specjalnie zaprojektowana w duchu „zero waste” z wykorzystaniem odpadów poprodukcyjnych z kolekcji Monumental.
To nie koniec zaskoczeń w strefie Ceramiki Paradyż podczas jubileuszowej edycji targów. Gdzie najlepiej rozmawiać o designie? Przy wspólnym stole, zwłaszcza takim, który zaprojektował Oskar Zięta. Blat ze spieku wielkoformatowego TRI-D połączony z nogami Chippensteel Inox to idealna kompozycja tego, co innowacyjne i świeże w wyposażeniu wnętrz. Na stoisku będzie można podziwiać także inne projekty Oskara Zięty, w tym całą gamę modnych na całym świecie krzeseł i stołków Ultraleggera oraz taboretów Plopp wykonanych w technologii FiDU.
"Ceramika Paradyż to ogromna firma, obecna na kilkudziesięciu rynkach, której nie mogło zabraknąć na tak ważnych targach, jakimi są Cersaie w Bolonii. Wysyłamy na te targi mocny skład, tworzony przez największych ekspertów z branży zarówno na polu projektowaniu, produkcji, marketingu jak i sprzedaży. Jesteśmy liderem branży i dlatego zawsze stawiamy sobie wysoko poprzeczkę" – podsumowuje Piotr Tokarski, Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż.
To już 40-ta edycja tych prestiżowych targów dla producentów ceramiki. Na ponad 145 tysiącach metrów kwadratowych swoje produkty wystawiać będzie 630 firm z całego świata. W 15 salach wystawienniczych bolońskiego Centrum Wystawowego spotkają się profesjonaliści, architekci i dziennikarze gotowi dyskutować
o trendach w designie, o tym co aktualne i innowacyjne. To okazja, aby umocnić istniejące, jak i rozpocząć nowe relacje biznesowe.
Spotkajmy się na stoisku marki Paradyż – w hali 19 na stoisku C40-D39 – miejscu nieograniczonych możliwości w dniach 25-29.09.2023.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.