Komunikaty PR

Inspirowany rośliną stolik Flesia Nobonobo nagrodzony German Design Award 2024!

2023-12-20  |  17:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Nobonobo, znany polski producent mebli, z dumą ogłasza, że seria stolików kawowych Flesia została  właśnie uhonorowana prestiżową nagrodą German Design Award 2024. To wyjątkowe wyróżnienie po raz kolejny podkreśla doskonałość i innowacyjność designu Nobonobo, dowodząc zaangażowania firmy w tworzenie estetycznych i unikalnych produktów. Flesia, przypominająca meblarskie dzieło sztuki, stanowi hołd dla piękna natury i inspiracji, jaką dostarcza roślina Rafflesia, występująca w lasach deszczowych południowo-wschodniej Azji.

Nagrody German Design to jedne z najbardziej renomowanych wyróżnień w dziedzinie europejskiego wzornictwa. Stanowią barometr doskonałości w branży, nagradzając projekty wyróżniające się swą innowacyjnością, funkcjonalnością i estetyką. Jury niemieckiego Rat für Formgebung (Council for Design) składa się z niezależnych ekspertów z różnych dziedzin, co czyni to wyróżnienie jeszcze bardziej cenionym.

Organiczna elegancja

Stoliki kawowe Flesia zostały docenione przez panel ekspertów za wyjątkowe połączenie nowoczesnego designu, wysokiej jakości wykonania i funkcjonalności. Meble zaprojektowane przez hiszpańskiego projektanta Chrisa Stanfela, przy współpracy z EASD Scholl of Design of Valencia, to projekt przełamujący stereotyp stolika kawowego. Pełne tapicerowane nogi i przykuwający wzrok drewniany pięcioramienny, owalny blat, dają wiele możliwości konfiguracji, wyróżniając się swą formą wzorniczą. Oryginalna bryła mebla, przypominająca kwiaty Rafflesi , zwanej też bukietnicą, harmonizuje z wieloma stylami wnętrz, podkreślając nowatorskie podejście marki do projektowania.

„Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem nagrody German Design Award 2024. To  uznanie dla wspólnej pasji oferowania mebli, które nie tylko spełniają funkcjonalne potrzeby użytkowników, ale zachwycają swą estetyką na całym świecie. Stolik kawowy Flesia jest efektem wielomiesięcznych prac projektowych, a nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że znajdujemy się na właściwej drodze” – mówią Tomek Matejczyk i Monika Struska, założyciele Nobonobo.

Produkty nagrodzone German Design Award 2024 zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie. To kolejna okazja, by świat dowiedział się o silnej pozycji Nobonobo w światowym designie mebli.

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

***

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.

Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.