Inspirowany rośliną stolik Flesia Nobonobo nagrodzony German Design Award 2024!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Nobonobo, znany polski producent mebli, z dumą ogłasza, że seria stolików kawowych Flesia została właśnie uhonorowana prestiżową nagrodą German Design Award 2024. To wyjątkowe wyróżnienie po raz kolejny podkreśla doskonałość i innowacyjność designu Nobonobo, dowodząc zaangażowania firmy w tworzenie estetycznych i unikalnych produktów. Flesia, przypominająca meblarskie dzieło sztuki, stanowi hołd dla piękna natury i inspiracji, jaką dostarcza roślina Rafflesia, występująca w lasach deszczowych południowo-wschodniej Azji.
Nagrody German Design to jedne z najbardziej renomowanych wyróżnień w dziedzinie europejskiego wzornictwa. Stanowią barometr doskonałości w branży, nagradzając projekty wyróżniające się swą innowacyjnością, funkcjonalnością i estetyką. Jury niemieckiego Rat für Formgebung (Council for Design) składa się z niezależnych ekspertów z różnych dziedzin, co czyni to wyróżnienie jeszcze bardziej cenionym.
Organiczna elegancja
Stoliki kawowe Flesia zostały docenione przez panel ekspertów za wyjątkowe połączenie nowoczesnego designu, wysokiej jakości wykonania i funkcjonalności. Meble zaprojektowane przez hiszpańskiego projektanta Chrisa Stanfela, przy współpracy z EASD Scholl of Design of Valencia, to projekt przełamujący stereotyp stolika kawowego. Pełne tapicerowane nogi i przykuwający wzrok drewniany pięcioramienny, owalny blat, dają wiele możliwości konfiguracji, wyróżniając się swą formą wzorniczą. Oryginalna bryła mebla, przypominająca kwiaty Rafflesi , zwanej też bukietnicą, harmonizuje z wieloma stylami wnętrz, podkreślając nowatorskie podejście marki do projektowania.
„Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem nagrody German Design Award 2024. To uznanie dla wspólnej pasji oferowania mebli, które nie tylko spełniają funkcjonalne potrzeby użytkowników, ale zachwycają swą estetyką na całym świecie. Stolik kawowy Flesia jest efektem wielomiesięcznych prac projektowych, a nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że znajdujemy się na właściwej drodze” – mówią Tomek Matejczyk i Monika Struska, założyciele Nobonobo.
Produkty nagrodzone German Design Award 2024 zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie. To kolejna okazja, by świat dowiedział się o silnej pozycji Nobonobo w światowym designie mebli.
Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/
***
Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.
Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.