Instruktaż konserwacji huśtawki ogrodowej
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Drewniana huśtawka w ogrodzie uprzyjemni relaks każdemu niezależnie od wieku. Aby służyła długo, a przy okazji stanowiła urokliwą ozdobę, warto poświęcić jej nieco uwagi. Marka Drewnochron wraz ze swoim ambasadorem, Dominikiem Strzelcem, podpowiada, jak odpowiednio zadbać o drewnianą architekturę ogrodową.
Huśtawka w większości przypadków przez okrągły rok stoi pod gołym niebem, przez co nieustannie narażona jest na zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego, aby drewno zachowało swoje walory estetyczne i użytkowe, wymaga stosownego zabezpieczenia. Przed rozpoczęciem właściwych zabiegów pielęgnacyjnych, konieczna jest ocena kondycji drewna. Należy sprawdzić, czy na jego powierzchni nie ma żadnych uszkodzeń. W zależności od konstrukcji huśtawki, konieczny może być częściowy demontaż huśtawki, który pozwoli na dokładne dotarcie do każdego z elementów.
Przed rozpoczęciem aplikacji wybranego preparatu należy się upewnić, że drewno jest suche - jego wilgotność nie powinna przekraczać 15%. Produkt nałożony na wilgotne drewno nie będzie poprawnie wnikał w jego strukturę, a w rezultacie nie zapewni skutecznej ochrony. Aplikację poprzedza kilka kroków, które są niezbędne dla uzyskania właściwego efektu, dlatego nie należy ich pomijać. Obowiązkowym punktem jest usunięcie zabrudzeń, uzupełnienie ewentualnych ubytków oraz szlifowanie, a także dokładne odpylenie powierzchni. Jeśli na drewnie widoczne są plamy bądź wykwity żywiczne, należy je usunąć używając do tego celu benzynę ekstrakcyjną.
Po takim przygotowaniu można nakładać impregnat ochronny. Przed malowaniem i w trakcie prac konieczne jest dokładne wymieszanie preparatu, aby jego konsystencja pozostawała jednorodna. Impregnat Drewnochron należy nanosić zgodnie z kierunkiem usłojenia w dwóch lub trzech warstwach, zachowując między nimi 4-godzinny odstęp. Po nałożeniu pierwszej warstwy należy wykonać szlif drobnoziarnistym papierem i ponownie odpylić powierzchnię. Pokryte Impregnatem Drewnochron Eco&Protection drewno będzie zabezpieczone przed wnikaniem wody, promieniowaniem UV, a także rozwojem grzybów pleśniowych nawet na 9 lat. Ale długotrwała ochrona to nie wszystko - preparat zapewnia także piękny wygląd podkreślając naturalne usłojenie drewna, dzięki czemu huśtawka będzie prawdziwą ozdobą ogrodu przez wiele lat.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.