Instruktaż konserwacji huśtawki ogrodowej
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Drewniana huśtawka w ogrodzie uprzyjemni relaks każdemu niezależnie od wieku. Aby służyła długo, a przy okazji stanowiła urokliwą ozdobę, warto poświęcić jej nieco uwagi. Marka Drewnochron wraz ze swoim ambasadorem, Dominikiem Strzelcem, podpowiada, jak odpowiednio zadbać o drewnianą architekturę ogrodową.
Huśtawka w większości przypadków przez okrągły rok stoi pod gołym niebem, przez co nieustannie narażona jest na zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego, aby drewno zachowało swoje walory estetyczne i użytkowe, wymaga stosownego zabezpieczenia. Przed rozpoczęciem właściwych zabiegów pielęgnacyjnych, konieczna jest ocena kondycji drewna. Należy sprawdzić, czy na jego powierzchni nie ma żadnych uszkodzeń. W zależności od konstrukcji huśtawki, konieczny może być częściowy demontaż huśtawki, który pozwoli na dokładne dotarcie do każdego z elementów.
Przed rozpoczęciem aplikacji wybranego preparatu należy się upewnić, że drewno jest suche - jego wilgotność nie powinna przekraczać 15%. Produkt nałożony na wilgotne drewno nie będzie poprawnie wnikał w jego strukturę, a w rezultacie nie zapewni skutecznej ochrony. Aplikację poprzedza kilka kroków, które są niezbędne dla uzyskania właściwego efektu, dlatego nie należy ich pomijać. Obowiązkowym punktem jest usunięcie zabrudzeń, uzupełnienie ewentualnych ubytków oraz szlifowanie, a także dokładne odpylenie powierzchni. Jeśli na drewnie widoczne są plamy bądź wykwity żywiczne, należy je usunąć używając do tego celu benzynę ekstrakcyjną.
Po takim przygotowaniu można nakładać impregnat ochronny. Przed malowaniem i w trakcie prac konieczne jest dokładne wymieszanie preparatu, aby jego konsystencja pozostawała jednorodna. Impregnat Drewnochron należy nanosić zgodnie z kierunkiem usłojenia w dwóch lub trzech warstwach, zachowując między nimi 4-godzinny odstęp. Po nałożeniu pierwszej warstwy należy wykonać szlif drobnoziarnistym papierem i ponownie odpylić powierzchnię. Pokryte Impregnatem Drewnochron Eco&Protection drewno będzie zabezpieczone przed wnikaniem wody, promieniowaniem UV, a także rozwojem grzybów pleśniowych nawet na 9 lat. Ale długotrwała ochrona to nie wszystko - preparat zapewnia także piękny wygląd podkreślając naturalne usłojenie drewna, dzięki czemu huśtawka będzie prawdziwą ozdobą ogrodu przez wiele lat.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.