Inteligentna pomoc Samsung SmartThings Cooking dla piekarników parowych i innych
Przygotowanie listy zakupów, znalezienie wyjątkowego przepisu, dobranie odpowiednich parametrów pieczenia… Gotowanie to przyjemność, ale wiąże się także ze sporym nakładem pracy, czasu i energii. Usługa Samsung SmartThings Cooking, którą możemy zintegrować z piekarnikiem parowym, lodówką i płytą indukcyjną, zwiększa komfort przygotowywania posiłków na każdym etapie.
Nowoczesne technologie pomagają nam w codziennych obowiązkach. Dotyczy to również naszej aktywności w kuchni. Połączenie inteligentnych piekarników Samsung, do których należą Dual Cook oraz Dual Cook Flex™ z opcjami parowymi, z usługą aplikacją SmartThings Cooking* sprawia, że otrzymujemy profesjonalne i kompleksowe wsparcie podczas całego procesu gotowania. Usługa SmartThings Cooking, którą zarządzamy za pośrednictwem smartfona, komunikuje się bezpośrednio ze wszystkimi urządzeniami kuchennymi Samsung, także z płytą indukcyjną oraz lodówką.
Inteligentne planowanie posiłków
SmartThings Cooking to wyjątkowa usługa maksymalizująca wygodę w kuchni. Możemy liczyć na jej pomoc na każdym etapie przygotowywania potraw. Rozwiązanie to oszczędza nasz czas i znacząco ułatwia proces gotowania. Aplikacja wyszukuje i rekomenduje wyjątkowe przepisy** z podziałem na takie sekcje jak Zdrowe czy Przekąski, a następnie przygotowuje listę niezbędnych zakupów. Co więcej, na podstawie wprowadzonych danych dotyczących naszych preferencji żywieniowych, ewentualnych alergii, stosowanej diety oraz poziomu umiejętności gotowania może nawet zalecić odpowiednie plany żywieniowe. SmartThings Cooking przygotuje również plan posiłków na cały tydzień, dzięki czemu pozbędziemy się dylematu, co ugotować jutro na obiad.
Wyższy poziom gotowania w wersji smart
Aplikacja SmartThings Cooking automatycznie ustawi parametry pieczenia i umożliwi zdalne sterowanie piekarnikiem Samsung. Przy pomocy smartfona możemy kontrolować temperaturę i czas pieczenia, a nawet monitorować cały proces z dowolnego miejsca. Nowe urządzenia wyposażone zostały w kamerę AI Pro Cooking, dzięki której zdalnie zajrzymy do piekarnika oraz nakręcimy 10-sekundowy film poklatkowy z procesu pieczenia**. Dodatkowo, kamera rozpozna produkt umieszczony w komorze piekarnika i na tej podstawie zaproponuje ustawienia odpowiedniego trybu. W przypadku płyt indukcyjnych, za pośrednictwem aplikacji, sprawdzimy czy pola są włączone, gdy nie ma nas w domu, a także zdalnie ustawimy timer i otrzymamy powiadomienia o pracy urządzenia.
Integracja aplikacji SmartThings z rozszerzeniem SmartThings Cooking z lodówką stanowi wygodne uzupełnienie wyjątkowych inteligentnych funkcji - możemy na przykład zrobić zdjęcie wnętrza lodówki, gdy znajdujemy się poza domem i nie pamiętamy co należałoby dokupić. Otrzymamy także powiadomienie w aplikacji, jeśli drzwi lodówki pozostaną otwarte, co pozwoli nam zapobiec stratom energii. Dzięki SmartThings Cooking z całego procesu gotowania pozostaje nam tylko to, co naprawdę przyjemne.
*Wymaga dostępu do sieci bezprzewodowej, konta Samsung Account i aplikacji Samsung SmartThings. Aplikacja Samsung SmartThings działa z systemem operacyjnym Android 8.0 (Oreo) lub nowszym, który jest zoptymalizowany pod kątem smartfonów firmy Samsung. Ta aplikacja obsługuje również system iOS 13 lub nowszy dla modeli iPhone'a. Aplikacja SmartThings jest dostępna w sklepie App Store i Play Store.
**Opcja dostępna w niektórych wersjach językowych, m.in. angielskiej, francuskiej, niemieckiej, włoskiej i hiszpańskiej. Brak dostępnej w wersji polskiej.
*** Kamera AI Pro Cooking dostępna jest w modelach z serii 6 i 7.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.