Inteligentne zastosowania do ogrodu
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Najlepsze inteligentne zastosowania do Twojego ogrodu
Robi się coraz cieplej, a rano budzi nas śpiew ptaków z sąsiednich drzew. To znaczy, że nadszedł idealny moment na pierwsze prace w ogrodzie - zaczynamy wyrywać chwasty i plewić grządki, gdzieniegdzie możemy zobaczyć jeszcze przebiśniegi, cebulice, czy piękne sasanki, nieśmiało wybijające się ponad powierzchnię ziemi. Wielu z nas chciałoby oglądać swoje rośliny przez cały dzień i całą noc. Teraz jest to możliwe! Przedstawimy Wam kilka rozwiązań technologicznych, które pomogą Wam doglądać ogród z dowolnego miejsca na ziemi.
Oświetlenie i ochrona podczas wieczornego obchodu
Temperatury są coraz wyższe, powietrze coraz mniej wilgotne - to oznacza częstsze podlewanie roślin, nawet kilka razy dziennie. Wielu z nas robi to wieczorem, gdy wróci z pracy. Zazwyczaj wtedy posiłkujemy się ostatnimi podrygami dziennego światła lub latarkami. A gdyby tak zainwestować w lampę, która jednocześnie jest… kamerą zewnętrzną? Oświetli Wam drogę i pozwoli sprawdzić, czy w Waszym ogrodzie nie pojawiają się niechciani goście, np. dziki lub sarny, które obgryzają sadzonki. Takim urządzeniem jest LC3 od EZVIZ. Kamera nagrywa w kolorze nawet w nocy, jest też wodo- i pyłoszczelna, co jest bardzo ważne przy urządzeniach montowanych na zewnątrz. Jest również przystępna cenowo.
Dzwonek, który widzi wszystko
Innym świetnym inteligentnym gadżetem jest smart wizjer, który zastępuje „judasza” oraz dzwonek do drzwi. Kiedy jesteśmy po łokcie w ziemi, bo akurat przesadzamy kwiaty, to ciężko nam szybko zareagować na dźwięk dzwonka do drzwi czy furtki. Inteligentne wizjery mają dedykowane aplikacje na telefon, dzięki którym jesteście w stanie podejrzeć, kto czeka przed wejściem. A jeśli wizjer ma opcję połączeń audio - możecie też poprosić swojego gościa, aby poczekał lub wszedł samodzielnie! Niezłym wyborem byłby tutaj dzwonek DB2 Pro, który ma też alarm antysabotażowy, w razie gdyby ktoś próbował go zdemontować.
Kompleksowa ochrona całej posesji
Chcesz doglądać nie tylko samego ogrodu, ale i całej swojej posesji? Warto wtedy zainwestować w standardową kamerę zewnętrzną, która pozwala na obserwację w 360st. Przydatne będą tu takie opcje jak np. kolorowe nagrywanie w nocy, czy większa ilość obiektywów. Zastanawiając się nad zakupem, warto zwrócić uwagę na poziom szczelności IP (im wyższy, tym bardziej odporny na wodę). Kamery mogą być zamontowane np. na ścianie, pod dachem, lub nad drzwiami – gdzie tylko sobie wymarzycie! W takie urządzenie warto zainwestować odrobinę więcej - będzie nam wtedy służyć przez długi czas. Przykład? C8PF od EZVIZ - ten gadżet pozwoli Wam trzymać pieczę nad spokojem na podwórku.
W ogrodzie nic się nie dzieje...
Ponoć! Ale to oczywiście nieprawda. Kiedy zachodzi słońce, a my chowamy się do domów, na zewnątrz wychodzą zwierzęta. Dzięki zamontowaniu rozwiązań smart home, możemy nagrywać swoje własne filmy przyrodnicze. Niekoniecznie będą na równi z produkcjami telewizyjnymi, ale właściwie to kto wie co uchwyci Wasze urządzenie? Może jakąś anomalię, albo potwora z Loch Ness? Nie dowiecie się, póki nie spróbujecie!

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.