Komunikaty PR

Inteligentny dom przyszłości. Czy warto zdecydować się na system smart home?

2021-09-18  |  09:20
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Niektórzy słysząc hasło smart home, wciąż mają przed oczami futurystyczny budynek  pełen okablowania i skomplikowanych technologii. To ciekawa, aczkolwiek nieprawdziwa wizja. Czym zatem w rzeczywistości jest inteligentny dom i jakie korzyści płyną z tego rozwiązania?

 

Inteligentny dom, czyli jaki?

 

Smart home to zbiór urządzeń domowych połączonych w jeden zintegrowany system. W praktyce oznacza to, że przy pomocy kilku kliknięć na smartfonie jesteśmy w stanie monitorować i kontrolować zdalnie kwestie takie jak prąd, oświetlenie, ogrzewanie, czy zabezpieczenia. Możemy wybierać spośród pojedynczych urządzeń np. gniazdek Smart Plug, żarówek LED z wi-fi, czujników bezprzewodowych, kamer, wizjerów do drzwi, jak i z gotowych zestawów. Chociaż pełna automatyzacja domu i postawienie wyłącznie na inteligentne rozwiązania, jest jeszcze rzadko spotykane, to wiele osób decyduje się na usprawnienie przynajmniej kilku, najważniejszych dla nich aspektów. Jak to wygląda w praktyce?

 

Praktyczne zastosowania

 

Jeśli priorytetem jest zapewnienie domownikom bezpieczeństwa, można zacząć chociażby od zakupu kamer wewnętrznych i zewnętrznych oraz inteligentnych wizjerów do drzwi. W ten sposób zapewnimy sobie stały podgląd miejsc, w których zostały zainstalowane. Dzięki systemowi kamer zyskujemy możliwość skontrolowania zachowań dzieci, czworonogów, a także sprawdzenia, czy starszy członek rodziny nie potrzebuje pilnie pomocy. Na rynku znajdziemy również urządzenia, które posiadają wbudowany mikrofon i głośnik, umożliwiający porozumiewanie się z domownikami. W zależności od naszych potrzeb możemy sięgnąć po jeszcze bardziej rozbudowane sprzęty, takie jak np. model C3X od Ezviz. Oprócz wymienionych wcześniej funkcji, kamera zewnętrzna posiada wbudowaną syrenę i światło stroboskopowe, które można zaprogramować tak, aby uruchamiały się po wykryciu ruchu. Użytkownicy mogą zmienić syrenę na nagraną ścieżkę audio, na przykład z komunikatem „wszedłeś na prywatną posiadłość” w charakterze ostrzeżenia. Dzięki dwóm obiektywom kamera rejestruje nagrania wideo w kolorze nawet w bardzo ciemnym otoczeniu bez konieczności włączania oświetlenia punktowego. W efekcie użytkownicy C3X mogą dostrzec szczegóły na obrazach rejestrowanych nocą, takie jak kolor odzieży i samochodów, które tradycyjne kamery do monitoringu zazwyczaj nie rejestrują. Ponadto do modelu C3X producent oferuje darmową rejestrację 24h w pętli.

Jeśli poza bezpieczeństwem, ważne jest dla nas oszczędzanie energii, możemy zaopatrzyć się w gniazdka, które również są częścią inteligentnego domu. Nie tylko pomagają w oszczędzaniu prądu, ale także sprawią, że przez włączone żelazko, czy inny sprzęt nie trzeba będzie szybko wracać do domu. Zasilanie dla inteligentnego gniazdka odłączy się za pomocą smartfona. Koszt takiego urządzenia od wspomnianego producenta urządzeń smart home to około 60 złotych Można je obsługiwać za pomocą tej samej aplikacji, co kamery.

 

 

 

Inteligentny dom podnosi więc przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo domowników. Umożliwia monitorowanie tego, co dzieje się pod naszą nieobecność w mieszkaniu. Na tym jednak nie kończą się jego zalety. Smart urządzenia pozwalają również zminimalizować koszty związane z awariami lub włamaniem, a także monitorować i zmniejszać zużycie prądu.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Domodesign w Domotece - wszystko o urządzaniu wnętrz Biuro prasowe
2024-05-07 | 13:50

Domodesign w Domotece - wszystko o urządzaniu wnętrz

Już od trzech lat Domoteka organizuje wyjątkowe wydarzenie, które stało się źródłem inspiracji i dobrych praktyk dla wszystkich marzących o urządzeniu modnego i
Dom Urządzamy ekologiczną kuchnię w duchu minimalizmu
2024-05-07 | 13:00

Urządzamy ekologiczną kuchnię w duchu minimalizmu

Moda na ekologiczne wnętrza to nie chwilowy zwrot ku naturze, lecz zbiór świadomych i zrównoważonych rozwiązań w projektowaniu przestrzeni, które wpływają na codzienne
Dom Sukces polskiej marki NOBONOBO. Kolejne nagrody za innowacyjne wzornictwo mebli
2024-05-07 | 09:50

Sukces polskiej marki NOBONOBO. Kolejne nagrody za innowacyjne wzornictwo mebli

NOBONOBO kontynuuje swą imponującą drogę sukcesu, zdobywając prestiżowe wyróżnienia w świecie międzynarodowego designu. Stolik Flesia został uhonorowany nagrodą Iconic Awards

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.