Inteligentny dom. O sterowaniu oświetleniem
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Innowacyjny system sterowania oświetleniem to podstawa w nowoczesnym domu. Pozwala tworzyć świetlne scenariusze, kreować nastrój, a także sprawiać, że w domu żyje się wygodniej. Inteligentne światło zwiększa komfort domowników o każdej porze dnia i w każdej sytuacji.
Światło towarzyszy nam na każdym kroku. Szczególnie jesienią i zimą, gdy dostęp do tego naturalnego jest ograniczony, warto wybierać rozwiązania, które wspierają naszą dzienną aktywność, są elastyczne w użyciu i dają łatwość sterowania – bezpośrednio, z pilota albo przy wykorzystaniu mobilnej aplikacji. Wybór najwygodniejszej opcji należy do użytkownika.
Światło, które daje kontrolę
Relaksujący, pobudzający do pracy, romantyczny – nastrój w tym samym wnętrzu może być zupełnie inny w zależności od pory dnia. Wyobraźmy sobie, że możemy go kreować w mgnieniu oka, bez wstawania z kanapy. – Umożliwia to inteligentny system Loox5. Za pomocą jednego przycisku możemy zmieniać barwę na ciepłą, zimną czy neutralną, a także sposób świecenia wielu źródeł w pomieszczeniu. Dodatkowo pomaga aranżować efekty świetlne w zależności do nastroju czy okazji. Z łatwością możemy zmienić scenę z takiej, która tworzy przyjemną atmosferę podczas rodzinnej kolacji na taką do oglądania filmu – mówi Wojciech Olchówka, ekspert Häfele ds. oświetlenia.
Z pomocą systemu Loox5 operowanie oświetleniem jest możliwe z dowolnego miejsca w domu. Wszystko odbywa się bezprzewodowo i intuicyjnie, a scenariusze świetlne możemy konfigurować w zależności od potrzeby. Wyobraźmy sobie, jak światło główne wyłącza się, oświetlenie akcentujące, meblowe czy podsufitowe delikatnie się tli, a wzdłuż cokołów i w listwach przypodłogowych zapalają się taśmy LED.
Dodatkowo to rozwiązanie, które jest łatwe w montażu i rozbudowie. Umożliwia to instalacja na zasadzie Plug-and-Play. W późniejszym czasie można łatwo dodać elementy systemu do istniejących instalacji. Wygoda i efektowność w jednym.
Sterowanie za pomocą aplikacji
Häfele Connect Mesh to system do inteligentnego i bezprzewodowego sterowania światłem.
– Korzystając z niego, zyskujemy dużą wygodę. Dysponując aplikacją na smartfonie czy tablecie mamy całkowitą kontrolę nad światłem – komentuje Wojciech Olchówka.
To rozwiązanie, które zapewnia liczne możliwości kontroli. System Häfele Connect Mesh łączy i centralnie steruje całym oświetleniem. Wszystkie oprawy zamontowane w domu „rejestrują się” w aplikacji. Z poziomu urządzenia mobilnego możliwe jest włączanie i wyłączanie świateł, a także ich ściemnianie oraz konfigurowanie scen. Łatwo możemy dokonać zmiany temperatury barwowej. Regulacje można stosować w każdym rodzaju oświetlenia – od głównego, po liniowe i punktowe.
Zdalne sterowanie światłem
Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w pomieszczeniach takich jak salon czy pokój dzienny. Korzystając z pilota, można włączać i wyłączać światło z dowolnego miejsca w pokoju, a dzięki wykorzystaniu aplikacji możemy zaprogramować przyciski w celu sterowania każdym węzłem sieci i wieloma barwami światła.
Pilot może być używany do sterowania kilkoma źródłami światła – od bieli po kolorowe RGB – dowolnie je zmieniając. Z jego poziomu możemy także konfigurować temperaturę barwową opraw Multi-White. Pozwala także na sterowanie elementami mebli elektrycznych, takimi jak np. windy do telewizora czy elektryczne drzwi przesuwne.
Sterowanie bezpośrednie
Dzięki integracji z 2-kanałowym interfejsem Häfele Connect Mesh każdy standardowy przycisk ścienny wchodzący w skład systemu Loox jest kompatybilny z aplikacją. System oferuje przełączniki do szerokiego zakresu zadań, np. do wykrywania różnego rodzaju aktywności czy regulowania natężenia światła. Dzięki temu możemy komfortowo poruszać się po mieszkaniu nawet po zmierzchu – czujniki oświetlą nam drogę do lodówki czy łazienki.
– Loox5 to nowoczesny, trwały i innowacyjny system, który ułatwia życie domowników. Pozwala na bezpośrednie sterowanie oświetleniem, doświetlając meble i pomieszczenia za pomocą jednego kliknięcia. Został stworzony z myślą o wszystkich, dla których światło w domu jest ważnym elementem aranżacyjnym, a także stawiają na inteligentne rozwiązania – dodaje Wojciech Olchówka.
Jeden system, wiele możliwości
System Loox 5 pozwala na szeroki dobór rodzajów światła, w zależności do potrzeby. Tym samym jest dostosowany do nocnych marków, jak i tych wstających wczesnym rankiem. Po obudzeniu możemy korzystać z jasnego, pobudzającego światła, z kolei po pracy możemy relaksować się w salonie czy sypialni przy przyciemnionej białej, ciepłej barwie. To rozwiązanie, które pomaga zmieniać światło wygodnie, bezprzewodowo i z dowolnego miejsca w domu. Wszystko za pomocą jednego włącznika i jednego źródła światła. A gdy najdzie ochota na nową aranżację, istniejącą instalację można w każdej chwili rozbudować o dodatkowe elementy.
Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.
Kontakt dla mediów:
Adrianna Wiśniewska
PR EXPERT
Tel. +48 535 005 567
awisniewska@prexpert.com.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.