Komunikaty PR

Inteligentny dom, to energooszczędny dom

2023-03-27  |  10:16
Biuro prasowe

Pierwszym skojarzeniem, kiedy myślimy o smart home, jest wygoda. Inteligentne technologie mogą być bardzo dokładnie dopasowane do naszych potrzeb, dzięki czemu ułatwiają nasze codzienne obowiązki. Ale smart home to również ekosystem dla wszystkich tych, którzy chcą świadomie ograniczać zużycie energii i w rezultacie wprowadzić oszczędności do domowego budżetu.

 

Monitoruj energię w swoim domu

Pierwszym krokiem do oszczędzania energii jest dokładna wiedza o tym, jak i gdzie zużywamy jej najwięcej. Inteligentne urządzenia dają możliwość monitorowania zużycia energii w całym domu, a my mamy realną wiedzę na temat tego, jakie są nasze nawyki w tym zakresie i gdzie powinniśmy je zmienić, aby ograniczyć koszty. W aplikacji SmartThings[1], wybierając moduł SmartThings Energy[2], możemy zobaczyć miesięczne, tygodniowe i dzienne zużycie energii oraz przewidywane opłaty. SmartThings umożliwia również wyznaczanie sobie celów – np. miesięcznego zużycia energii – i wyśle do nas alert, jeśli przekraczamy normy jakie ustaliliśmy. To również świetne rozwiązanie, jeśli chcemy skorzystać z różnych taryf od naszego dostarczyciela energii. Często wieczorami prąd jest po prostu tańszy. Możemy rozplanować w aplikacji włączenie niektórych sprzętów właśnie późnym popołudniem, np. pralkę lub odkurzacz automatyczny Jet Bot+.

 

Co więcej, w aplikacji, jednym przesunięciem palca możesz również włączyć tryb AI Energy Mode, który automatycznie przełączy wybrane urządzenia w tryb oszczędzania energii, abyś mógł osiągnąć swój cel zużycia energii na dany miesiąc[3].

 

Wprowadzaj dobre, energooszczędne nawyki

Mając smart home oraz znając już własne upodobania dotyczące korzystania z domowych urządzeń możemy w prosty sposób nimi zarządzić. Dzięki aplikacji SmartThings1 możemy zdalnie włączać i wyłączać urządzenia tak, aby dopasować je do naszego stylu życia na bieżąco, a także ustawiać harmonogram ich pracy.  Na przykład obniżając temperaturę w domu, gdy jesteśmy w pracy lub kiedy śpimy. Albo włączając oczyszczacz powietrza godzinę przez przyjściem do domu lub gdy otrzymamy alert, że jest to konieczne. Podobnie możemy zarządzić oświetleniem w domu, które tak często zapominamy wyłączać kiedy wychodzimy z domu czy roletami, które zasłonią nasze okna o zaplanowanej godzinie. Mogą one współpracować również z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu, takimi jak np. klimatyzacja. Rolety zamykają się, kiedy włączamy klimatyzację, dzięki temu pomieszczenie nie nagrzewa się dodatkowo i w rezultacie szybciej chłodzi. A my oszczędzamy prąd.

 

Marnotrawienie energii ogranicza również inteligentne gniazdko, sterowane z poziomu smartfona. Zamiast więc utrzymywać sprzęty w trybie czuwania, można je wszystkie łatwo wyłączyć. Wszystkie te czynności możemy w łatwy sposób wykonać z pomocą aplikacji SmartThings z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

 

Wybieraj inteligentne urządzenia, które pozwolą ci oszczędzać energię

Monitorowanie zużycia prądu i mądre korzystanie ze smart urządzeń jest niezwykle ważne, jeśli chcemy oszczędzać nasze zasoby. Ale równie ważne jest wybieranie takich urządzań AGD, które posiadają funkcje wspierające ten proces przy każdym użyciu. Pranie, suszenie, przechowywanie żywności czy gotowanie. We wszystkich tych czynnościach możemy polegać na nowoczesnych technologiach, które obniżą zużycie energii już podczas korzystania z urządzeń.

 

Czy wiesz, że pranie w zimnej wodzie może być skuteczne, nawet w przypadku mocno zabrudzonych ubrań? Dzięki technologii Samsung AI EcoBubble™ możemy skutecznie prać już w temperaturze 15°C. Pranie w zimnej wodzie pozwala ograniczyć zużycie energii nawet o 70%  przy zachowaniu skuteczności[4]. W pralkach Samsung równie wydajny jest program Pranie Optymalne AI[5]. Wykorzystuje on 5 precyzyjnych czujników, które dostosowują ilość wody, detergentów oraz temperaturę i czas prania do stopnia zabrudzenia i wagi wsadu. Dzięki temu osiągamy idealne efekty prania przy ograniczeniu wykorzystania wody i środków piorących.

 

 

 

Również w kuchni możemy oszczędzać energię z inteligentnymi urządzeniami. Mniejsze zużycie prądu jest teraz możliwe, dzięki piekarnikowi Dual Cook Steam™. Jego wyjątkowa budowa oraz separator, który dzieli piekarnik na dwie komory sprawia, że możliwe jest korzystanie tylko z jednej z nich. Wówczas oszczędzamy energię i dbamy o domowy budżet. Natomiast lodówka Family Hub wyśle nam powiadomienie na telefon za pomocą aplikacji SmartThings zawsze wtedy, gdy zapomnimy zamknąć drzwi lodówki. W ten sposób minimalizujemy straty zimna i energię, które lodówka musi wykorzystać, żeby ponownie się schłodzić.

 

 

 

Smart home to szereg możliwości, dzięki którym nie tylko dopasujemy dom do swoich potrzeb, ale również wprowadzimy realne oszczędności do swojego portfela.

 

 

[1] Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8↑, iOS 13↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Na kompatybilnych produktach i/lub na ich opakowaniach znajduje się logo „Works with SmartThings”.

[2] Dotyczy wybranych urządzeń Samsung. Wszystkie urządzenia powinny być podłączone do Wi-Fi lub innej sieci bezprzewodowej i zarejestrowane na jednym koncie Samsung.

[3] Tryb AI Energy działa w wybranych urządzeniach Samsung , więcej informacji na stronie: https://www.samsung.com/pl/home-appliances/smartthings/energy/

[4] Przetestowane zgodnie z IEC 60456-2010 / wsad 4 kg / pranie w niskiej temperaturze w programie Super Eco Wash (WF80F5E5U4W) w porównaniu z programem do prania bawełny 40°C bez EcoBubble™ (WF0702WKU). Indywidualne wyniki mogą się różnić.

[5] Program Pranie Optymalne dostępny jest wybranych modelach, więcej informacji: https://www.samsung.com/pl/washers-and-dryers/all-washers-and-dryers/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Złoty blask we wnętrzach Biuro prasowe
2024-08-23 | 15:00

Złoty blask we wnętrzach

Złoty to piękny kolor, ale niełatwy do zastosowania we wnętrzach. W nadmiarze może wywołać wrażenie barokowego przesytu, jednak użyty z rozwagą i umiarem z pewnością
Dom Organiczny minimalizm we wnętrzach
2024-08-23 | 13:00

Organiczny minimalizm we wnętrzach

Prostota czerpiąca inspirację z natury to aranżacyjny trend, który zdobywa coraz większą popularność. Nie bez powodu – równowaga i spokój wnętrz urządzonych w
Dom Jak stworzyć kuchnię w stylu high-tech?
2024-08-23 | 09:00

Jak stworzyć kuchnię w stylu high-tech?

Imponujące przestrzenie pełne szkła, zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz minimalistyczna paleta kolorów – to cechy, które zazwyczaj kojarzą się ze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.