Komunikaty PR

Jak atrakcyjnie podawać napoje i desery

2021-08-02  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Arkadiusz Kaczanowski
Home Sweet Home PR

Łowicka 51
02-535 Warszawa
arek|designbiznes.pl| |arek|designbiznes.pl
+48503355998
www.hshpr.pl

Woda serwowana z mrożonymi owocami, kolorowa lemoniada i oczywiście lodowe desery to świetny sposób na upały, zwłaszcza gdy wakacje spędzamy we własnym ogrodzie czy na tarasie.

​Pij wodę

Woda to bardzo ważny element codziennej diety. Specjaliści zalecają picie minimum 1,5 litra dziennie, by nasz organizm funkcjonował prawidłowo. W upalne dni powinno to być o 1 litr więcej. Jak polubić wodę, której brak smaku nie każdego zachęca do regularnego spożywania? Doskonałym sposobem będzie serwowanie tego napoju w atrakcyjny wizualnie sposób i z dodatkami, które choć minimalnie dodadzą jej wyrazu. Do tego wystarczy odpowiednie szkło stołowe i nieco kreatywności. Możemy podawać ją z owocami i miętą czy mrożonym lodem. Jednak gdy zwykłe kostki lodu to za mało, by uzyskać dekoracyjny efekt, można wrzucić zmrożone maliny, truskawki, wiśnie, porzeczki czy inne owoce sezonowe. Także owoce zatopione w kostkach lodu zawsze wyglądają dobrze. Tak serwowane napoje efektownie będą prezentować się zarówno w szklankach, jak i kieliszkach.

Szklanka, w której podajemy wodę, powinna być poręczna, elegancka, o grubym spodzie, tak jak np. szklanki do napojów typu "long drink" Glamour z oferty Krosno Glass. Utrzymane w stylowym, minimalistycznym designie wysokie szklanki to idealny wybór do serwowania wody z owocami zatopionymi w kostkach lodu. Ich cylindryczny kształt i solidne, zaokrąglone dno prezentują się niezwykle efektownie. Z kolei wysokiej jakości szkło pięknie rozprasza światło, pozwalając nie tylko przyjrzeć się dokładnie zawartości szklanki, ale także zaobserwować ciekawe efekty odbijania światła.

Choć wodę można i powinno się serwować w przeznaczonych do tego celu szklankach, to o wiele bardziej wytwornie prezentować się będzie w dużych, głębokich kieliszkach. To sprawdzony sposób na podawanie tego napoju, znany z eleganckich restauracji. Kieliszki do wody, nazywane również gobletami, mają najczęściej sporą pojemność (ok. 500-600 ml), dzięki czemu można ją podawać z lodem oraz dodatkami. Do serwowania wody idealnie nadają się również kieliszki typu baloon, takie jak model Gin&Tonic DUET marki Krosno Glass. Głęboka, kulista czarka o pojemności 670 ml pozwala na oryginalna kompozycję składników. Zgrabna i elegancka nóżka kieliszka podkreśla lekkość formy. Jednak, gdy nie mamy równie dużych kieliszków, śmiało możemy zastąpić je kieliszkami do wina, jak np. z kolekcji Harmony (znajdziecie na na krosno.com.pl).

​Domowa lemoniada

Choć to właśnie woda jest najzdrowsza, zazwyczaj nasi milusińscy wybierają kolorowe, słodkie napoje. Ale prawda jest taka, że efektowne barwy i intensywny smak nie tylko zaspokoją pragnienia, ale są też niezdrowe. Dlatego świetną alternatywą dla zbyt słodkich napojów ze sklepów będzie domowa lemoniada. Jej przygotowanie jest banalnie proste, a gdy we wspólną pracę zaangażujemy dzieci, będzie to ich ulubiony napój. Truskawki, arbuz, pomarańcze czy cytryny to idealne składniki do przygotowania domowej lemoniady, którą latem każdego dnia możemy serwować w innym smaku i kolorze. Wystarczy tylko odpowiednio ją podać, by pokochać ten napój na zawsze.

Doskonale sprawdzą się tu pękate dzbanki i szklane karafki oraz odpowiednio dobrane do nich szklanki. W ofercie marki Krosno Glass odnajdziemy gotowe zestawy do serwowania wody i kolorowych napojów. Klasyczny komplet składa się zazwyczaj z 5 elementów: ręcznie formowanej karafki lub dzbanka oraz czterech szklanek. Karafka, dzięki prostej geometrycznej formie będzie fantastycznym uzupełnieniem nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji letniego stołu. Z kolei pękaty dzbanek z ergonomicznym uchem to propozycja dla miłośników tradycyjnego serwowania.

Naszym pociechom do gustu z pewnością przypadną szklanki z kolorowymi nadrukami, takie jak z kolekcji Deco marki Krosno Glass. Niskie szklanki z zabawnym zdobieniem "Jaś i Małgosia" z grafiką chłopca i dziewczynki są bardzo wygodne i dobrze leżą nawet w małej dłoni, a zatapiany rant wzmacnia ich wytrzymałość. Dorosłym do gustu przypadną zaś modne motywy roślinne, jak utrzymany w odcieniach zieleni wzór liści palmowych.

Niezależnie od wyboru, do głównego naczynia do lemoniady warto dodać plastry cytrusów. Można je również włożyć do szklanek. Przygotowując lemoniadę na eleganckie spotkania, warto również dodać do niej zioła. W szkle doskonale będą prezentowały się – wpływając także na smak - gałązki mięty, melisy, rozmarynu czy bazylii. Pamiętajmy, że im zimniejsza lemoniada, tym lepiej.

​Lody dla ochłody

I choć nawadnianie w czasie upałów jest niezwykle istotne, gdy żar leje się z nieba, warto skusić się na małe co nieco. Lody, sorbety i inne zimne desery naturalnie chłodzą, dostarczając naszym zmysłom nieziemskich wrażeń. Obniżają też temperaturę organizmu, zmniejszając ryzyko odwodnienia. I choć tradycyjne mleczne lody są kaloryczne, to lekką alternatywą dla nich są sorbety.

Oba desery serwowane mogą być w specjalnych pucharkach do deserów, jak np. Krista, ale także dekoracyjnych szklankach i kieliszkach. W tych pierwszych doskonale prezentować się będą lody mleczne podawane ze świeżymi owocami czy musem. Szukając idealnych modeli śmiało możemy sięgnąć po szklanki do wina białego lub czerwonego z kolekcji Harmony marki Krosno Glass, których pękaty kształt i duża pojemność wyeksponują zimny deser.

Z kolei przygotowane na bazie przecierów i soków sorbety pięknie zaprezentują się w kieliszkach, np. z serii Harmony. Kształtna, okrągła czarka finezyjnie połączona z długą nóżką wyeksponuje kolorową naturę deseru, zachęcając do cieszenia się wszystkimi smakami lata.

Więcej informacji na temat produktów z portfolio marki Krosno Glass znaleźć można na stronie www.krosno.com.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.