Komunikaty PR

Jak dbać o sprzęt AGD - 5 najczęstszych błędów i ich rozwiazań

2020-05-04  |  15:30
Biuro prasowe
Do pobrania IP Solgaz ( 1.34 MB )

Sprzęt AGD – wiele osób kupuje go wierząc, że będzie służył nam latami. Jednak to od nas w dużej mierze zależy, czy faktycznie tak będzie. Czyszczenie kuchenki gazowej, usuwanie tłuszczu, korzystanie z odpowiednich środków – te wszystkie elementy mają wpływ na żywotność urządzeń. Poniżej przedstawiamy 5 najczęstszych błędów, które zdarza nam się popełniać oraz pomysły, jak im zaradzić.  

 

Błąd 1: Używanie tej samej szmatki do czyszczenia wszystkich sprzętów AGD.

Pomimo przepłukiwania materiału w wodzie z płynem, używanie tej samej szmatki do czyszczenia okapu, kuchenki czy odkurzacza nie jest dobrym pomysłem. Brud i zarazki wciąż przylegają do materiału, przez co zarazki rozprowadzane są po kolejnych powierzchniach.

Jak to naprawić: Użyj nowego arkusza ręcznika papierowego lub przygotuj kilka ściereczek z mikrofibry – każdą do osobnego sprzętu AGD. Ściereczki można następnie wyprać w pralce, aby usunąć osad lub brud.

 

Błąd 2: Zapominanie o sypaniu soli ochronnej do zmywarki.

Woda w naszych domach jest bardzo twarda. Na dodatek zawiera wiele soli mineralnych, które negatywnie wpływają na sprzęty AGD. Sól ochronna pozwoli zmiękczyć wodę i w efekcie ochronić urządzenie.

Jak to naprawić: Dosypuj sól ochronną do zmywarki raz w miesiącu (np. tego samego dnia każdego miesiąca). 

 

Błąd 3: Czyszczenie kuchenki gazowej typu „gaz pod szkłem” detergentami do zwykłych kuchenek gazowych lub indukcyjnych. 

Płyta gaz pod szkłem (np. Innova) posiada powierzchnię ceramiczną. Należy zatem dostosować zarówno sposób użytkowania (np. przestawiać garnki, a nie przesuwać), jak i sposób czyszczenia do użytego w niej materiału.

Jak to naprawić: „Jak czyścić płytę ceramiczną?” – to pytanie zadaje sobie wiele użytkowników. – Warto skorzystać z dedykowanych środków czystości, które doskonale radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń. W przykładowych zestawach znajdują się 3 preparaty chemiczne, skrobak oraz specjalny środek do bardzo silnych zabrudzeń. Do czyszczenia używamy miękkiej gąbki (należy pamiętać, by nie czyścić ceramiki tą szorstką powierzchnią) oraz miękkiej ściereczki – wyjaśnia ekspert marki Solgaz – produkującej płyty gaz pod szkłem i środki czystości. Ważne, by płytę czyścić na bieżąco, po każdym gotowaniu, by nie dopuścić do zaschnięcia plam. Jeśli już tak się stanie – tutaj z pomocą przychodzi skrobak. – Przypaleń na ceramice z łatwością pozbędziemy się za pomocą skrobaka. To niewielki, ergonomiczny przyrząd, którego ostrze doskonale poradzi sobie z przypalonymi plamami – dodaje specjalista z Solgaz. Czyszczenie kuchenki gazowej „gaz pod szkłem” to nic trudnego, należy jednak postępować inaczej niż w przypadku płyty indukcyjnej lub tradycyjnej kuchenki gazowej – zanim zaczniemy ją czyścić, płyta musi wystygnąć.

 

Błąd 4: Powierzchowne przecieranie okapu.

Brud i tłuszcz gromadzący się na okapie są przeciwnikami dobrej wentylacji. W efekcie brudny okap (w tym filtr) sprawi, że sprzęt nie będzie spełniał swojej podstawowej funkcji, a zapachy powstające podczas gotowania pozostaną w pomieszczeniu na dłużej, osadzając się na meblach.

Jak to naprawić: Jeśli okap jest mocno zanieczyszczony – warto zanurzyć go na ok. 15 minut w wodzie z płynem do naczyń lub sobą oczyszczoną, a następnie umieścić w zmywarce (najlepiej w dolnym koszu urządzenia).

 

Błąd 5: Usuwanie tłuszczu lub przypalonych resztek jedzenia, które pozostały na szybce, ściankach piekarnika za pomocą noża.

Usuwanie przypalonych resztek nożem lub innym ostrym narzędziem naraża nas na trwałe uszkodzenie urządzenia. Dodatkowo istnieje ryzyko porysowania elementów.

Jak to naprawić: Wymieszaj łyżkę sody oczyszczonej z łyżką octu i wody, a następnie nałóż na zabrudzone miejsca (np. pędzelkiem). Pozostaw mieszaninę na kilka godzin, po czym umyj piekarnik wilgotną szmatką.

 

Odpowiednie czyszczenie kuchenki gazowej, regularne usuwanie tłuszczu z okapu, czy dobór odpowiednich środków – skoro znamy najpopularniejsze błędy i rozwiązania, to najwyższy czas wprowadzić je w życie. Niech nasze sprzęty AGD służą nam długo i skutecznie.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Rozwiązania elewacyjne dla wymagających Biuro prasowe
2024-07-11 | 14:00

Rozwiązania elewacyjne dla wymagających

Malowanie fasady to nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny proces. Trudno więc dziwić się, że przeprowadzany jest zwykle raz na kilkanaście lat. Aby zachować estetyczną fasadę na
Dom Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz
2024-07-11 | 11:00

Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz

Zdarzają się w świecie architektury – zarówno polskiej, jak i zagranicznej – zgrane duety. Czasami są to partnerzy życiowi, czasami pary rodzic-dziecko. Nie przychodzi mi
Dom Domoteka zaprasza na premierę raportu SALONE DEL MOBILE
2024-07-10 | 16:20

Domoteka zaprasza na premierę raportu SALONE DEL MOBILE

Lipiec to miesiąc zagranicznych eskapad i odkrywania uroków różnych zakątków świata. Tych wszystkich, którzy kochają Włochy i właśnie ten kraj

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.

Teatr

Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.