Komunikaty PR

Jak kolor zmienia wnętrze?

2021-07-27  |  10:32
Biuro prasowe

Kolor odgrywa istotną rolę w każdej dziedzinie życia. Pobudza myślenie, może stymulować uśmiech a czasem nawet smutek. Wpływa na nastój. Odpowiednio dobrane barwy odgrywają znaczącą rolę w domu. Mogą optycznie powiększyć małą przestrzeń lub utulić wielki metraż tak, aby stał się przytulnym kątem. Wszystko zależy od tego, jaki chce się uzyskać efekt końcowy.

Decydując się na remont, w głowie zawsze pojawia się myśl, jaki kolor? Jak to będzie współgrać z wymarzonym stylem? Jest to szczególnie ważne w przypadku łazienki, której remont przeprowadzamy.

Postaw na biel!

Biały kolor jest idealną bazą, aby pod nią tworzyć całą aranżacje łazienki. Jasne odcienie są przyjacielem wszystkich tych, którzy cenią sobie minimalizm, jasność i schludność. Wnętrze jest naturalnie rozjaśnione i przytulone. Biel to kolor bazowy. Co to oznacza? Oznacza to, że samoistne użycie tego koloru może być mdłe. Idealnym kompanem tego koloru są ciemniejsze, takie jak: czarny, brąz, szarość lub kremy i odcienie pastelowe. Podkreśli w ten sposób indywidualizm, nowatorskość i klasykę. Jasne barwy są najczęściej stosowane do mniejszych wnętrz, które marzą o optycznym powiększeniu. Niepowtarzalność zamknięta w klasyce robi wrażenie już od dawna. Biel doskonale komponuje się także z produktami łazienkowymi.

Szaleństwo barw

Coraz częściej w nowoczesnych łazienkach spotyka się kolorowe aranżacje. Na pierwszy rzut oka mogą się wydawać niewspółgrające ze sobą. Na takie rozwiązania decydują się z reguły osoby młode, niezależne. Nie oznacza to jednak braku dobrego stylu. Użycie kolorowej, wymyślnej fototapety w łazience zyskuje coraz większą popularność. Aby wnętrze nie wydało się przesadzone – zostawia się ścianę bazową lub neutralne meble, aby powstał kontrast. Jaśniejsze odcienie są synonimem delikatności. Może być tak, że tylko jedna ściana jest „fikuśna”. Granica leży w wyobraźni, jak się jej użyje to już sprawa indywidualna.

Czerń i szarość w roli głównej

Niebanalność tych odcieni ma swoich fanów. Czerń jest niebezpiecznym kolorem i należy się delikatnie z nim obchodzić. Szybko możemy stracić kontrolę i nasze wnętrze będzie przytłoczone, smutne i mroczne. Możliwości w wykorzystaniu tego koloru są ogromne. Wybierając ciemną łazienkę należy umiejętnie dobierać dodatkowe kolory. Może to być kolor złoty, brązy, biel. W zależności od tego, jak chcemy ożywić wnętrze. Każdy kolor komponuje się z czernią a odpowiednie oświetlenie dopełni całość aranżacji. Dużo światła, zarówno naturalnego w postaci okna jak i różnego rodzaju lamp to zawsze dobre rozwiązanie. Stosując szarości i czerń stworzymy ponadczasową, elegancką i stylową przestrzeń.

Kolory to tylko narzędzie, którym malujemy sobie świat. Wszystko zależy od nas i od tego kim jesteśmy.

„Projektując swoja łazienkę należy pamiętać, że ma ona nam służyć przez lata. Dlatego warto postawić na kolory, w których czujemy się dobrze, a nie tylko podążać za panującą modą. Wiele produktów SANPLAST – np. brodzików dostępnych jest (poza kolorem białym EW) w różnych neutralnych kolorach, aby zapewnić pełną swobodę aranżacyjną. Niezależnie od wybranego stylu, produkty dopasowują się jak kameleon do danego wnętrza. Pozwoli to na stworzenie wymarzonej łazienki, która nie tylko będzie stylowa, ale przede wszystkim stanie się naszym ulubionym miejscem w całym domu. – podkreśla Małgorzata Hulisz Kierownik Działu Marketingu

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki Biuro prasowe
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.