Komunikaty PR

Jak malować trudno dostępne miejsca?

2022-11-29  |  10:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Są w domu miejsca, do których wałek nie jest w stanie dotrzeć. W takich sytuacjach potrzebne będą bardziej precyzyjne narzędzia. W co należy zaopatrzyć się przed rozpoczęciem malowania, aby nagle nie okazało się, że nie mamy czym domalować trudno dostępnych zakamarków?

Oprócz zaopatrzenia się w odpowiednia narzędzia do malowania, warto również pamiętać, że niezależnie od tego, na jakich powierzchniach pracujemy, zawsze powinniśmy uzbroić się w odpowiednie akcesoria chroniące je przed zachlapaniem farbą. W drugiej części artykułu podpowiadamy, które produkty najlepiej się do tego przydadzą.

Co wybrać?

Krzywizny grzejnika i ściana za nim, zagięcia wokół okien, drzwi, kinkietów, włączników czy gniazdek elektrycznych, a także narożniki i wszelkiego rodzaju wnęki – w malowaniu wszystkich tych miejsc kończy się przydatność tradycyjnego wałka. Tym bardziej też nie sprawdzi się malowanie natryskowe. Aby precyzyjnie pokryć farbą te i inne zakamarki, których nie brakuje w całym domu, potrzebujemy mniejszych narzędzi do malowania. Najlepiej sprawdzi się komplet kilku niewielkich pędzli i pędzelków w różnych rozmiarach, które pozwolą nam dotrzeć do najtrudniej dostępnych zagięć i szczelin. Pamiętajmy, że do malowania trudniej dostępnych miejsc może przydać się również mniejszy wałek – warto zaopatrzyć się w niego oprócz standardowego, większego modelu. W skrzynce malarza pokojowego nie powinno również zabraknąć specjalnego wałka do malowania narożników.

Dzięki wszystkim wymienionym narzędziom malowanie trudno dostępnych zakamarków w mieszkaniu stanie się zupełnie proste. Jeszcze jedna rada: dobry sposobem na precyzyjne malowanie trudno dostępnych miejsc jest nanoszenie na malowaną powierzchnię odpowiedniej ilości farby – tak, aby uniknąć zacieków i niekontrolowanych chlapnięć. Możemy w tym celu nakleić na otwartą puszkę z farbą pasek taśmę malarską, od krawędzi do krawędzi – tak, aby taśma znajdowała się nad taflą farby znajdującej się w puszce. Delikatnie dotykając pędzlem taśmy, możemy pozbyć się nadmiaru farby z pędzla.

Folia malarska i taśma maskująca – nieocenieni pomocnicy przy precyzyjnym malowaniu pomieszczeń

Jak wspomnieliśmy na początku, przygotowując się do malowania pomieszczenia, warto zadbać o to, aby jak najlepiej zabezpieczyć te powierzchnie, które nie powinny mieć kontaktu z farbą. Do tego przyda się taśma maskująca i folia ochronna. Wiadomo jednak, że taśma taśmie nierówna, podobnie jak przypadku folii ochronnych. Dwa produkty marki tesa® znakomicie sprawdzą się na wielu różnych powierzchniach i przy użyciu praktycznie każdej farby.

Z trudno dostępnymi miejscami sąsiadują niekiedy delikatne powierzchnie, które należy traktować z większą ostrożnością. Jeżeli mamy do czynienia z gładkimi lub lekko teksturowanymi powierzchniami – na przykład tapetą, delikatną okładziną ścienną lub powierzchnią pokrytą lakierem – do ich ochrony najlepiej sprawdzi się różowa taśma maskująca tesa® Professional PV1 Precision Mask® Sensitive o wymiarach 50 m x 25 mm. Produkt umożliwia precyzyjne malowanie dzięki bardzo cienkiej taśmie papierowej z krepy i nowoczesnemu klejowi akrylowemu, który jest wyjątkowo delikatny, a jednocześnie skutecznie zapobiega podciekaniu farby i zanieczyszczeniu powierzchni, która powinna pozostać nietknięta. Taśma maskująca tesa® Professional PV1 Precision Mask® Sensitive przy swojej delikatności jest jednocześnie wysoce odporna na rozdarcie.

Znakomitym rozwiązaniem „2 w 1” będzie wysokiej jakości malarska folia ochronna tesa® Easy Cover® Economy. Wykonano ją z tworzywa HDPE, która zapobiega przenikaniu farby i dodatkowo przymocowano wzdłuż jednej z jej krawędzi samoprzylepną taśmę malarską tesa®. Produkt nie tylko skutecznie chroni ściany, meble i inne przedmioty przed zabrudzeniem farbą, ale również pozwala uzyskać precyzyjne krawędzie kolorów. Folia w połączeniu z taśmą jest przy tym niezwykle łatwa w użyciu. Można ją wygodnie przyciąć do pożądanego rozmiaru, zaś usunąć – bez pozostawiania żadnych śladów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.