Komunikaty PR

Jak obudować kominek, czyli czas na wakacyjne remonty

2021-06-25  |  01:00
Biuro prasowe

Jak obudować kominek, czyli czas na wakacyjne remonty

Jak wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Bricomarché, 73% Polaków zdecydowało się w ostatnim czasie na przeprowadzenie prac remontowych. Na czym polegały? 72% ankietowanych odświeżało ściany, a 59% zmieniało wystrój wnętrza. Co piąty Polak planuje remont w najbliższym czasie. Lato to dobry okres by odświeżyć także wygląd swojego kominka. Jak obudować kominek by zyskał nowe oblicze? Podpowiadamy.

Kominek w domu wzbudza same dobre skojarzenia. Przywołuje na myśl ciepło, spokój i poczucie bezpieczeństwa. To właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na jego instalację. Nawet ci, którzy często lubią zmieniać coś w swoim otoczeniu. Kominki wolnostojące pozwalają na dużą dowolność aranżacyjną, a indywidualnie zaprojektowana obudowa doskonale wpisze się w klimat naszych pomieszczeń. A skoro czas letnich remontów przed nami, pozostaje zdecydować, jak obudować kominek. Do dzieła!

Nie tylko estetyka – jak obudować kominek, by był także funkcjonalny?

Do obudowy kominka należy wybierać wyłącznie niepalne materiały. Warto postawić na takie, które zamiast przewodzić ciepło, potrafią je w sobie akumulować. Najpopularniejsze obudowy do kominków wykonywane są z płyt krzemianowo-wapiennych, bloczków, cegieł oraz kamienia. Jak obudować kominek w najprostszy sposób? Można w ogóle z tego zrezygnować. Najłatwiejszym sposobem na estetyczny kominek w domu jest wybranie wersji wolnostojącej. Takie urządzenie samo w sobie wygląda nowocześnie i elegancko. – Przykładem takiego rozwiązania są piecyki wolnostojące Simply Unique. Ich prosty, klasyczny design sprawia, że pasują niemal do każdego rodzaju wnętrz. – podpowiada Tomasz Kostecki, dyrektor handlowy UNICO. – Łączą przy tym w sobie zalety kominków w zabudowie oraz funkcjonalność piecyka wolnostojącego – dodaje ekspert.

Jak obudować kominek – pomysły, z których warto skorzystać

Niektóre firmy dają swoim klientom możliwość spersonalizowania wymarzonego kominka za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Jak to możliwe? - Dzięki specjalnemu konfiguratorowi. – wyjaśnia ekspert z UNICO. - Taka opcję daje np. gama piecyków wolnostojących Modular, która cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród bardziej wymagających klientów. Dla tych, którzy zastanawiają się jak obudować kominek samodzielnie, polecamy skorzystanie z modułowych zabudów betonowych. Ten materiał dodatkowo akumuluje ciepło i oddaje je stopniowo, nawet po całkowitym wygaśnięciu kominka. Dzięki temu takie rozwiązanie jest nie tylko estetyczne, ale także ekonomiczne. Innym sposobem na to jak obudować kominek jest zastosowanie płyt krzemianowo-wapiennych, które są stosunkowo tanie i łatwe w montażu. Tak obudowany kominek wygląda „lekko” i całość nie przytłacza pomieszczenia. Obecnie najrzadziej spotykanym rozwiązaniem jest obudowywanie kominka cegłą lub kamieniem. O ile cegła dobrze akumuluje ciepło i wolno stygnie, to równie wolno się nagrzewa. Z kolei obudowa z kamienia wiąże się z dość sporymi kosztami.

Jak obudować kominek, by nie żałować?

Eksperci nie zalecają samodzielnego obudowywania kominka płytami gipsowo-kartonowymi na stelażu z profili, izolowanych wełną mineralną. Jeśli decydujemy się na to rozwiązanie, warto powierzyć montaż doświadczonym fachowcom. Tylko oni tak zamontują płyty wełny, aby nie pyliła na pomieszczenie w trakcie eksploatacji kominka.

Rozwiązań, jak widać, jest wiele. Jeśli zastanawiamy się, jak obudować kominek, przede wszystkim weźmy jednak pod uwagę dwie kwestie. Nasze możliwości finansowe oraz ostateczny design wnętrza.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.