Komunikaty PR

Jak otwierać kuchenne szafki bez uchwytów? Jest kilka wygodnych możliwości

2021-11-18  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl

Aby otworzyć front bezuchwytowy wystarczy nacisnąć na jego powierzchnię. To wygodne, ale nie jedyne rozwiązanie, ponieważ takie fronty możemy otworzyć również podchwytem, bez konieczności dotykania wyeksponowanej powierzchni. Do dyspozycji mamy jeszczeż rozwiązanie pośrednie, czyli połączenie frontu z uchwytem w jedną całość, bez wystających elementów.


 

W przypadku tradycyjnych uchwytów jest to oczywiste – to za nie chwytamy, kiedy chcemy otworzyć front szafki kuchennej. Dodatkowo, bogaty asortyment dostępnych kształtów sprawia, że bez problemu możemy dopasować uchwyt dokładnie do własnych potrzeb i stylistyki wnętrza. Kiedy jednak rezygnujemy z uchwytów, również mamy kilka ciekawych rozwiązań, które pozwolą wybrać najbardziej optymalną opcję pod względem estetyki, wygody użytkowania czy ekonomicznym.

Za gładką powierzchnią frontów można ukryć mechaniczne lub elektryczne systemy wspomagające otwieranie. Dzięki nim możemy całkowicie zrezygnować z jakichkolwiek uchwytów, nawet tych zintegrowanych z frontem. Wystarczy wówczas nacisnąć na niego dłonią, a front sam się otworzy, ponieważ tuż za nim we wnętrzu mebla zamontowany jest mechanizm uruchamiający.

Zamiast naciskać dłonią na front, możemy również otworzyć go podchwytem - wsuwamy palce od spodu i delikatnie popychamy go od wewnątrz. Takie rozwiązanie w szafkach wiszących z systemu KAMmono od ubiegłego roku swoim klientom proponuje Spółka Meblowa KAM. Za frontem ukryta jest niewidoczna z zewnątrz przestrzeń, którą uzyskano skracając wieniec szafki. Nie zabiera dużo miejsca, jest jednak wystarczająca, aby wsunąć dłoń. W żaden sposób nie wpływa na funkcjonalność mebli, pozwala natomiast bez wysiłku otworzyć szafkę.

- Systemy wspomagające otwieranie frontów mebli są wygodne, ale również kosztowne. Podcięcie w dolnym wieńcu szafki, umożliwiające wsunięcie dłoni, pozwala z nich zrezygnować, nie tracąc przy tym komfortu użytkowania mebli. Planując zabudowę meblową z frontami bez uchwytów możemy więc zdecydować, który sposób będzie dla nas korzystniejszy – czy chcemy naciskać dłonią na powierzchnię frontu czy popchnąć go od wewnętrznej strony – tłumaczy Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - Oba sposoby nie wymagają użycia siły, natomiast otwieranie frontu podchwytem ma jeszcze dodatkową zaletę – na wyeksponowanej powierzchni nie pozostawimy śladów.

Nieestetyczne odciski palców widoczne na powierzchni frontów to jeden z argumentów przekonujący wielu użytkowników mebli do pozostania przy uchwytach tradycyjnych. Jeżeli jednak podobają nam się fronty bez nich, ale obawiamy się zabrudzeń, możemy fronty i uchwyty ze sobą zintegrować.

- W takim rozwiązaniu front nie jest idealnie jednolity na całej powierzchni, nie wymaga jednak montażu uchwytów – wyjaśnia projektantka. - Ponieważ nie dotykamy wyeksponowanej części frontów, nie pozostawiamy na nich widocznych śladów palców.

Popularną alternatywą są uchwyty frezowane, które umożliwiają wygodne uchwycenie i łatwe otwarcie frontu. Poprowadzony na jego górnej części frez daje wrażenie braku uchwytów, co pozwala zachować minimalistyczną stylistykę zabudowy. Sposób frezowania może mieć różne kształty, być punktowy lub poprowadzony na całej szerokości frontu, dlatego bez problemu można wybrać optymalne rozwiązanie i ergonomiczny kształt najlepiej leżący w naszej dłoni.

Jeżeli frezowanie nie przypadło nam do gustu, możemy zastąpić je listwą aluminiową umieszczoną we froncie. To kolejna opcja, która elastycznie łączy potrzebę jednolitych powierzchni mebli z praktyczną stroną ich codziennego użytkowania. Dodatkowym atutem jest możliwość dopasowania kolorystyki listew do sprzętu AGD lub innych elementów aranżacji kuchennej, dzięki czemu uda nam się wykreować estetyczne i spójne stylistycznie wnętrze.

Zamiast na powierzchni frontu, uchwyty można poprowadzić w korpusie szafek. Odpowiednio wyprofilowane uchwyty korytkowe są funkcjonalne i bezproblemowe w obsłudze. Mogą być poprowadzone pionowo i poziomo, co pozwala kształtować wizerunek bryły mebli zgodnie z wymogami wnętrza, uzyskując optyczny efekt większej przestronności czy lekkości zabudowy kuchennej.

W nowoczesnych systemach mebli coraz bardziej odchodzimy od standardowych rozwiązań i klasycznych podziałów, a obecność uchwytu wcale nie musi wykluczać jednolitej płaszczyzny frontu.

- Zamiast montować uchwyt na powierzchni frontu, możemy zintegrować go z obrzeżem. Umieszczony na krawędzi frontu, w kolorze identycznym jak okalające obrzeże, pozostaje niemal niewidoczny i nie zakłóca purystycznej płaszczyzny mebli. Jest bardzo dyskretny, a jednak praktyczny i wygodny – wymienia Sylwia Kowalska-Mikutel. - Użytkownicy naszych mebli kuchennych KAMmono Black bardzo chwalą to rozwiązanie, dzięki któremu udało się połączyć dwie wydawałoby się przeciwstawne opcje – fronty z całkowicie gładką powierzchnią otwierane za pomocą uchwytów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.