Komunikaty PR

Jak po męsku zaaranżować kuchnię?

2022-05-24  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Przy aranżowaniu kuchni dla wielu mężczyzn najistotniejsza jest funkcjonalność, prostota i „ostry nóż”. Kuchnie w męskim stylu zdecydowanie częściej projektowane są w ciemnych kolorach, w których stawia się nacisk na stosowanie ciekawych materiałów i mocnych kolorów mebli. Oprócz tego, panowie chętniej decydują się na drewno egzotyczne, takie jak palisander czy massaranduba. Są to gatunki niskoporowate, które charakteryzują się wysoką odpornością na wilgoć oraz ścieranie. Nasycony brąz drewna świetnie współgra z jasnymi kamiennymi blatami czy surowymi, jasnoszarymi, betonowymi elementami wystroju, które dodatkowo powiększają przestrzeń. Są one funkcjonalne, praktyczne i w dodatku estetyczne, czyli idealnie w męskim stylu.

Męska kuchnia w kawalerce

Każdy mężczyzna doceni świetnie zaplanowaną przestrzeń w przypadku małej kuchni. Minimalistyczna, funkcjonalna i praktyczna - to cechy obowiązkowe kuchni w kawalerce. Na rynku mamy mnóstwo rozwiązań dedykowanych stricte dla małych wnętrz - począwszy od mebli, poprzez sprzęty AGD.

- Męski punkt widzenia cechuje pragmatyzm. Jeśli mężczyzna ma do dyspozycji 30m2, to wybierze małe, praktyczne, wielofunkcyjne sprzęty – na przykład płytę gazową bez płomieni z dwoma palnikami lub kompaktowy, minimalistyczny piekarnik elektryczny z funkcją piekarnika, mikrofali i parowaru.– mówi Kamila Prałat, Manager ds. marketingu i sprzedaży firmy SOLGAZ.

Aranżacja męskiej kuchni w kawalerce to nie lada wyzwanie. Kluczowym w projektowaniu jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni, ale i dopasowanie zastosowanych rozwiązań, które powiększają przestrzeń. Fronty szafek lakierowane na wysoki połysk optycznie nadadzą wnętrzu oddechu, a kuchnia otwarta na salon stworzy strefę przyjazną do wspólnego przygotowywania posiłków.

Jakie dodatki wybrać do kuchni mężczyzny?

W zależności od metrażu i tego, czy kuchnia jest otwarta na salon, czy jest osobnym pomieszczeniem, dobieramy do niej dodatki. Przy małym metrażu i kuchni zamkniętej w naturalny sposób stosuje się więcej jasnych kolorów, które powiększają tę przestrzeń. Warto tu jednak postawić na kontrastowe, mocne akcenty, takie jak armatura, sprzęty AGD, garnki, zastawa czy nawet ściereczki.  Jak mówi Manager ds. marketingu i sprzedaży firmy SOLGAZ, w małych pomieszczeniach ciężko jest wygospodarować miejsce na dodatkowe dekoracje, ale jak najbardziej możemy je wykorzystać na wyspie kuchennej:

- Jeżeli męska kuchnia musi być praktyczna, to i dodatki do niej również. Postawmy więc na blacie wyspy tylko to, co będzie nam przydatne podczas przygotowywania posiłków. Może to być np. wykonana z metalu barwionego na ciemne kolory misa na owoce lub zestaw noży z ciekawą podstawą.

W przypadku kuchni o dużym metrażu, aranżacja po męsku to częściej przestrzeń ubrana w ciemne kolory, które są tu dominujące. Dlatego świetnym uzupełnieniem będą dodatki w jasnych odcieniach lub rośliny, które ożywią pomieszczenie.

Męska kuchnia – inspiracje

Wielu mężczyzn ceni w kuchni minimalizm, a podczas gotowania - porządek. Gro z nich dba o to, aby kuchnia szybko wracała do swojego stanu sprzed gotowania. Dlatego jako jeden z najbardziej przydatnych elementów wyposażenia każdego pana domu staje się skrobak kuchenny. Mężczyzna lubi rzeczy praktyczne, a to narzędzie z pewnością takie jest. Z łatwością dzięki niemu pozbędzie się uporczywych zabrudzeń. Wyspa kuchenna, na której zostały resztki zasuszonego ciasta na pizzę nie jest już problemem, brudne sprzęty kuchenne czy plamy na kaflach - również.

Kolejną bardzo ważną kwestią w aranżacji kuchni, jeśli jest ona projektowana na nowo, jest wysokość blatu kuchennego. Mężczyźni z natury są zwykle wyżsi od kobiet. Mimo tego, że uniwersalne parametry wysokości blatu kuchennego są już od dawna zmierzone i określone, to jeśli mamy taką możliwość, dopasujmy ją do swojego wzrostu. Wyspa kuchenna czy inny blat roboczy powinien znajdować się pomiędzy 10 cm a 15 cm poniżej ręki zgiętej w łokciu. W efekcie - stojąc przy takim blacie - nie ma potrzeby garbienia się, łatwiej wykonuje się czynności kuchenne i poprawia się tym samym komfort gotowania.

Pamiętajmy, że nie ma jednej, złotej zasady stworzenia idealnego, męskiego wnętrza. Jednak bez względu na wnętrzarski gust mistrza kuchni, pana domu, zabieganego kawalera czy studenta, warto stawiać tylko na wysokiej jakości wyposażenie kuchenne, w tym sprzęty AGD – takie jak te od polskiego producenta AGD – firmy SOLGAZ. Opatentowane, gładkie jak tafla wody płyty gazowe bez płomieni czy designerskie, kompaktowe piekarniki znajdą uznanie wśród wielu panów, ceniących sobie nowoczesność, funkcjonalność i intuicyjność w kuchni.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.