Komunikaty PR

Jak projektować na lata

2023-10-06  |  13:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Według statystyk, ponad 80 procent wpływu produktu na środowisko kształtuje się w skutek decyzji podjętych przez projektanta. Oddziaływanie towarów na ekosystem, począwszy od fazy produkcji aż po użytkowanie i utylizacje, zależy w dużej mierze od przemyślanej fazy projektowej. Etap ten jest doskonałą i niezbędną okazją do znalezienia kreatywnych sposobów na wprowadzenie do obiegu trwałych i ekologicznych towarów, zastępujących te jednorazowe i niskojakościowe, które zalewają obecny rynek.

Na przestrzeni ostatnich lat dbanie o środowisko naturalne stało się głośno dyskutowanym i rozpowszechnionym tematem. Ekolodzy podkreślają, jak duży wpływ na postępujące negatywne zmiany klimatyczne ma jednostka i jej działania. Dlatego tak ważne jest spełnianie ciągle rosnących potrzeb człowieka w sposób zrównoważony – korzystanie z zasobów naturalnych, zaspokajając potrzeby obecnego pokolenia, ale bez ograniczania możliwości przyszłych pokoleń.

Głównym czynnikiem wpływającym niekorzystnie na środowisko jest postępujący konsumpcjonizm. Produkujemy i kupujemy coraz więcej, tym samym, nawet nieświadomie przyczyniamy się do zanieczyszczenia planety. Jak ma się do tego design?

Każde dobra konsumpcyjne muszą być najpierw zaprojektowane. Zrównoważony produkt to taki, który ma większą wartość niż, to co zostało poświęcone dla jego stworzenia, oraz nie jest celowo zepsuty lub zaprojektowany do wyrzucenia, kiedy nie jest już dłużej potrzebny. Projektanci mogą ograniczyć zanieczyszczenie środowiska, tworząc rzeczy nadające się do recyclingu bądź ponownego wykorzystania, a także ograniczyć emisję dwutlenku węgla przemyślanym procesem produkcyjnym.

Czy design może wstrzymać postępujący kryzys klimatyczny? Jaką odpowiedzialność za stan środowiska ponosi projektant? Czy masowa produkcja w sposób zrównoważony jest możliwa?

Na te oraz inne pytania poznamy odpowiedź na bezpłatnym webinarze OKK! design „Odpowiedzialny design. Jak projektować na lata” już 10.11.2023 o godz. 12:00. Mecenasem wydarzenia jest marka Samsung, która opowie o energooszczędności urządzeń i rozwiązaniach, które mają na celu poprawę stanu środowiska.

Gościem specjalnym webinaru będzie arch. Jacek Tryc, który od 1999 roku prowadzi własną pracownię projektową. W 2021 roku został laureatem prestiżowego konkursu European Property Awards. Projektuje wnętrza domów i apartamentów, stoiska targowe i sklepy, przestrzenie wellness i spa. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o temacie odpowiedzialnego projektowania i jego wpływu na środowisko, serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!

AGENDA SPOTKANIA:

12.00 - powitanie widzów - Olga Kisiel-Konopka, OKK! PR

12.05 - prezentacja Mecenasa webinaru: Energooszczędności urządzeń Samsung - Magdalena Weber

12.30 - wystąpienie gościa specjalnego: Odpowiedzialny design. Jak projektować na lata - arch. Jacek Tryc

13.10 - pytania na forum od widzów

Link do bezpłatnej rejestracji: https://tiny.pl/c17tt

Więcej informacji: https://www.facebook.com/okkdesignPL

Dodatkowe informacje: www.okkdesign.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.