Komunikaty PR

Jak projektować wnętrza na czasie?

2022-07-12  |  12:50
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Urządzanie wymarzonego wnętrza nie jest łatwym zadaniem. Często chcemy pogodzić ze sobą zbyt wiele różniących się od siebie pomysłów lub ulegamy szybko mijającym trendom, które sprawiają, że przestrzeń szybko przestaje nam się podobać. Jak zaaranżować wnętrza, które z upływem czasu wciąż będą cieszyć nasze oczy?

Wymarzone wnętrze to przytulne wnętrze

Czym są wnętrza na czasie? Według architektki Idy Mikołajskiej to przemyślane projekty na lata, w których mamy czas na życie i nie mamy potrzeby myśleć o kolejnych remontach czy zmianach. To także wnętrza, które żyją z nami i ułatwiają funkcjonowanie w coraz bardziej zapracowanej i pędzącej rzeczywistości.

– Rozmawiając z inwestorami coraz częściej zauważam, że wnętrza przestają być dla nas eksponatem, którym chcemy się jedynie chwalić. Przeciwnie, są przestrzenią dla pasji, pracy, odpoczynku czy spędzania czasu z bliskimi. Klientów interesuje stworzenie spójnej i funkcjonalnej całości, pełnej praktycznych, ułatwiających życie rozwiązań. – mówi architektka Ida Mikołajska, współwłaścicielka pracowni MIKOŁAJSKAstudio.

Wśród najbardziej pożądanych cech mieszkań architektka wymienia przede wszystkim przytulność wnętrza. Jak ją osiągnąć?

– Częstym błędem w projektowaniu jest wybór samych ciepłych odcieni – wbrew pozorom nie zawsze gwarantuje to przytulność, a może przytłoczyć wnętrze. Chcąc osiągnąć zamierzony efekt, najlepiej wykorzystać zbalansowaną paletę barw w tzw. ,,kolorach ziemi” – nawiązujących do natury. Warto postawić też na odpowiednie materiały m.in. drewno, tkaniny, tapety czy dywany. Niemniej istotną kwestią jest również oświetlenie, które należy dostosować do przestrzeni – najlepiej, jeśli wszystkie źródła światła w pomieszczeniu mają ten sam odcień kolorystyczny. Innym powszechnym błędem jest chęć wykorzystania w mieszkaniach oświetlenia imitującego światło dzienne. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w rzeczywistości ma ono bardzo chłodną barwę i nie sprawdzi się w przytulnych przestrzeniach. – wyjaśnia architektka.

Innowacyjne rozwiązania

Aranżowanie wnętrz na czasie znacznie ułatwiają coraz nowsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym architekci i projektanci mogą jeszcze bardziej dostosować daną przestrzeń do indywidualnych wymagań inwestora. Wśród najciekawszych, trendujących obecnie rozwiązań eksperci wymieniają m.in. wielofunkcyjne baterie kranowe filtrujące wodę czy system smart home. W łazience sprawdzi się choćby zainstalowanie toalety myjącej i rozwiazania proponowane przez producentów m.in. Geberit.

– Jako projektanci staramy się wdrażać pomysły, dzięki którym ułatwimy naszym klientom życie. Na bieżąco śledzimy nowinki technologiczne i zastanawiamy się, w jaki sposób moglibyśmy wykorzystać je w aranżacji wnętrz. Doskonałym przykładem jest coraz częściej kupowany przez klientów bezprzewotowy robot sprzątający, samodzielnie odkurzający mieszkanie. Żeby mu to ułatwić, możemy zrezygnować m.in. z progów, które normalnie byłyby dla takiego sprzętu przeszkodą. Projektujemy też wtedy meble na nóżkach na tyle wysokich, by robot swobodnie mógł pod nimi posprzątać, lub takie stojące bezpośrednio na ziemi. – dodaje Ida Mikołajska.

Wspólne cechy dobrego designu

– Dobry design to wypadkowa dobrego projektu i dobrego produktu. Aranżując wymarzone wnętrze warto postawić na jakościowe, przemyślane materiały i dodatki, meble wykonane przez rzemieślników. Są nie tylko estetyczne i wygode, ale przede wszystkim stworzone z dbałością, trwałe i solidne, a dobrze zaopiekowane przetrwają lata. Wartościowy produkt, nawet po upływie czasu będzie ,,dobrze się starzał” i zachowa swój urok. – podsumowuje Ida Mikołajska.

Po dodatkowe inspiracje zapraszamy na www.mikolajskastudio.pl.

O pracowni:

MIKOŁAJSKAstudio to autorska pracownia projektowa Krystyny Mikołajskiej i Idy Mikołajskiej. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Polsce. Robią to, w czym są najlepsze, starają się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest ich ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W zespole MIKOŁAJSKAstudio pracują ambitni i profesjonalni architekci, zawsze mający na względzie, że to Klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego wnętrza. Dlatego z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania Klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.